۱۲ راهکار برای تزیین دیوار اتاق خواب ساده و ارزان

راهکارها و تکنیک های زیادی برای تزیین دیوار اتاق خواب وجود دارد  که ما در اینجا به ۱۲ روش ساده و ناب آن می پردازیم، پس تا انتهای این مقاله همراه فوکاچوب باشید.

12راهکار تزیین دیوار اتاق خواب ساده و ارزان

خصوصی ترین بخش خانه ما اتاق خواب مان محسوب می شود. بنابراین ما نمی توانیم از تزیین دیوار اتاق خواب مان چشم پوشی کنیم و نسبت به آن بی توجه باشیم. باتوجه به اینکه ما از اتاق خواب برای استراحت استفاده می کنیم، و اتاق خواب محلی برای خواب اکثر ما هست. بنابراین تزئین دیوار آن برای ما اهمیت پیدا می کند. این کار به زیبا تر شدن دکوراسیون اتاق خواب ما نیز کمک بسزایی می کند.

راهکارها و تکنیک های زیادی برای تزئین دیوار اتاق خواب وجود دارد  که ما در اینجا به ۱۲ روش ساده و ناب آن می پردازیم، پس تا انتهای این مقاله همراه فوکاچوب باشید.

 

۱- تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ ، روشی ارزان و ساده

شما با رنگ آمیزی درست و اصولی می توانید اتاق خواب تان را از آنچه که هست بزرگتر نشان دهید. رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب با رنگ های ملایم و آرامش بخش اولین الویت انتخاب ما محسوب می شود، رنگ هایی مانند قهوه ای و زرد خیلی کم رنگ، بژ، آبی آسمانی، صورتی کم رنگ انتخاب های بسیار خوبی برای رنگ دیوار اتاق خواب محسوب می شوند. همچنین استفاده از رنگ های مات سبب می شود انعکاس نور در اتاق کمتر شود و محیطی آرام تر و معنوی تر داشته باشیم.

تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ ، روشی ارزان و ساده
تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ ، روشی ارزان و ساده

 

۲- تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس ، در کنار خاطرات فراموش نشدنی

قاب های عکسی که با تصاویری از خاطرات به یاد ماندنی ما و حتی تصاویر ی از شب عروسی مان پر شده است و روی دیوار بالایی تخت خواب ما قرار می گیرند. علاوه بر جلوه و جذابیتی که به دکور اتاق ما می دهند در کنار یادآوری خاطرات خوش زندگی ما باعث آرامش روحی بیشتر ما شوند.

در روش تزئین دیوار اتاق خواب با قاب عکس علاوه بر تصاویر شخصی، می توانیم از نقاشی ها و آثار هنری خلاق نیز بهره ببریم، استفاده از تصاویر خلاقانه تاثیر بسزایی در افزایش خلاقیت ما دارد.

تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس ، در کنار خاطرات فراموش نشدنی
تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس ، در کنار خاطرات فراموش نشدنی

 

۳- تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری، راهکاری شیک و سریع برای دیزاین

امروزه تنوع بسیار بالای طرح های کاغذ دیواری باعث شده است که افراد بسیاری تمایل به استفاده از کاغذ دیواری برای تزئین دیوار اتاق خواب داشته باشند. مهم ترین چیز در انتخاب کاغذ دیواری طرح آن است که شما بر اساس سلیقه خود می توانید از طرح های ساده و یا شلوغ و پر از طرح و نقش استفاده کنید.

همچنین رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب را نیز می توانیم با  عناصر مختلف اتاق مانند سرویس خواب یا فرش کف اتاق  ست کنید که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی اتاق خواب دارد.

تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری، راهکاری شیک و سریع برای دیزاین
تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری، راهکاری شیک و سریع برای دیزاین

 

۴- تزیین دیوار با وسایل و صنایع دستی خلاقانه

برای استفاده از اشیا و صنایع دستی خلاقانه برای تزئین دیوار بالای تخت خواب نیاز به یک قفسه یا شلف داریم تا با قرار دادن اشیا روی شلف یا قفسه دیواری بتوانیم دیوار را تزیین کنیم.  شما می توانید از انواع صنایع دستی که شامل طیف وسیعی از مجسمه ها، بشقاب های دکوری و غیره هستند استفاده کنید. همچنین می توانید از چند کتاب یا گلدان نیز در کنار آن ها استفاده کنید.

تزیین دیوار با وسایل و صنایع دستی خلاقانه
تزیین دیوار با وسایل و صنایع دستی خلاقانه

 

۵- تزئین دیوار اتاق خواب با دیوار کوب و ریسه ال ای دی، راهکاری رمانتیک و شیک

ایده دیگری که می توان از آن برای تزیین اتاق خواب استفاده کرد استفاده از چراغ های دیوار کوب  و یا ریسه های ال ای دی برای تزیین دیوار اتاق خواب است. به کمک ریسه های ال ای دی یک فضای رمانتیک و آرامش بخش در اتاق ایجاد می شود. در حالی که به کمک یک چراغ دیوار کوب برنجی می‌شود دکوری شیک برای اتاق خواب به ارمغان بیاوریم.

استفاده از ریسه و لوازم فانتزی
استفاده از ریسه و لوازم فانتزی در دیزاین اتاق خواب

 

۶- تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری

با استفاده از پارچه های دکوری و آویزهای دیواری مکرومه بافی شده می توانید جلوه ای خاص و متفاوت به اتاق خواب خود بدهید. همچنین می توانید با استفاده از پارچه های تزئینی که روی دیوار نصب می‌شوند  قسمت هایی از دیوار که آسیب دیده اند را پنهان کنید. برای تهیه مکرومه هم می توانید آن را از بازار بخرید و یا اینکه خودتان مطابق با سلیقه خود و دکور اتاق تان مکرومه‌ای بسازید. برای یادگیری مکرومه بافی می توانید از سایت هنرفردی استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری
تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری

 

۷- تزیین دیوار اتاق خواب با آجر و آجرنما

برای اجرای این ایده هم می توانید از آجر واقعی استفاده کنیم و هم اینکه از  کاغذ دیواری یا دیوار پوش‌هایی که طرح آجر را دارند استفاده کنید. این ایده حس و حال خانه های قدیمی و روستایی را به اتاق شما می‌دهد، که با کمی نور پردازی دیوار آجری می توانید این حس را تقویت کنید.

 

۸- تزیین دیوار اتاق خواب با آینه، ایده‌ای برای بزرگتر کردن اتاق های کوچک

یکی از ویژگی های بارز آینه ها در دکوراسیون بزرگتر نشان دادن فضا هست. شما با استفاده از یک آینه قدی یا یک آینه بزرگ که روی دیوار نصب می کنید. می توانید علاوه بر جلوه زیبا و درخششی که در اتاق خواب خود ایجاد می کنید به بزرگتر نشان دادن اتاق خواب خود نیز کمک به سزایی کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با آینه
تزیین دیوار اتاق خواب با آینه

 

۹- تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری

به جرئت می توان گفت این مورد ساده ترین، سریع‌ترین و ارزان ترین روش تزیین دیوار اتاق محسوب می شود. همچنین تنوع زیادی از استیکرهای دیواری با طرح های مختلف در بازار وجود دارد که می توان بر اساس سلیقه خود یک استیکر جذاب را برای دیوار بالای تخت خود انتخاب کنید. و در صورت خسته شدن از آن به راحتی می توانید بعد از مدتی آن را تغییر دهید.

تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری
تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری

 

۱۰- تزیین اتاق خواب با خاطرات شخصی

در بالا به طور خلاصه به این ایده اشاره کردیم اما اجازه دهید اینجا دقیق تر این ایده جذاب را با هم بررسی کنیم. همه ما در طول زندگی خاطرات  شیرین زیادی داشته‌ایم یک ایده برای زنده نگه داشتن این خاطرات خوب چساندن تصاویر آن روزها روی دیوار اتاق است. با این کار هم خاطرات شیرین گذشته برای ما یادآوری می شود و هم اینکه با تکرار این خاطرات شیرین آرامش بیشتری به ما القا می شود و فضای اتاق را آرامش بخش تر می‌کند.

تزیین اتاق خواب با خاطرات شخصی
تزیین اتاق خواب با خاطرات شخصی

 

۱۱-  تزیین دیوار اتاق خواب با ترکیب چند رنگ

استفاده از رنگهای ملایم با کنتراست بالا برای تزیین دیوار اتاق یک شور و نشاطی همراه با آرامش را برای افراد ایجادمی‌کند. رنگ ها تاثیر بسیار بالایی در روحیه انسان دارند. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مختلف دیوارهای اتاق خواب را تزئین کنید و یک ست رنگی زیبا که بسیار بر روحیه افراد تاثیر گذار است را ایجاد کنید.

 

۱۲- تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان

یک ایده بکر و طبیعی برای تزیین دیوارهای  اتاق خواب استفاده از گلدان و گل های طبیعی است. شما می‌توانید با استفاده از گلدان‌هایی که روی دیوار نصب می‌شوند با کمک گل‌های طبیعی دیوار اتاق تان را تزئین کنید و یک دکور طبیعی و زیبا برای اتاق تان ایجاد کنید.  همچنین استفاده از گلدان‌های ایستاده بزرگ برای دیزاین دیوار نیز یک ایده خوب است و شما می‌توانید با کمک یک گلدان ایستاده بزرگ در کنار دیوار به تزئین دیوار اتاق کمک کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان
تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان

 

نتیجه گیری

مهم ترین دیوار اتاق خواب برای تزیین دیوار بالای تخت هست بنابراین اکثر طراحان توجه ویژه‌ای به دیوار بالای تخت خوب دارند و اکثر دکورهای جذاب دیواری اتاق خواب را در این بخش قرار می‌دهند، و معمولا با چند دکور ساده سایر دیوارهای اتاق را تزئین می‌کنند.

از اینکه تا پایان این مطلب با ما در مجله فوکاچوب همراه بودید بسیار خوشحال هستیم. امید داریم که اگر شما نیز تجربه‌ای در دکوراسیون اتاق خواب به‌ویژه تزیین دیوار اتاق دارید با ما و سایر خوانندگان مجله به اشتراک بگذارید.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed