12 راهکار برای تزیین دیوار اتاق خواب ساده و ارزان

دسته‌بندی:

دکور اتاق دونفره

راهکارها و تکنیک های زیادی برای تزیین دیوار اتاق خواب وجود دارد  که ما در اینجا به 12 روش ساده و ناب آن می پردازیم، پس تا انتهای این مقاله همراه فوکاچوب باشید.

خصوصی ترین بخش خانه ما اتاق خواب مان محسوب می شود. بنابراین ما نمی توانیم از تزیین دیوار اتاق خواب مان چشم پوشی کنیم و نسبت به آن بی توجه باشیم. باتوجه به اینکه ما از اتاق خواب برای استراحت استفاده می کنیم، و اتاق خواب محلی برای خواب اکثر ما هست. بنابراین تزئین دیوار آن برای ما اهمیت پیدا می کند. این کار به زیبا تر شدن دکوراسیون اتاق خواب ما نیز کمک بسزایی می کند.

راهکارها و تکنیک های زیادی برای تزئین دیوار اتاق خواب وجود دارد  که ما در اینجا به 12 روش ساده و ناب آن می پردازیم، پس تا انتهای این مقاله همراه فوکاچوب باشید.

 

1- تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ ، روشی ارزان و ساده

شما با رنگ آمیزی درست و اصولی می توانید اتاق خواب تان را از آنچه که هست بزرگتر نشان دهید. رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب با رنگ های ملایم و آرامش بخش اولین الویت انتخاب ما محسوب می شود، رنگ هایی مانند قهوه ای و زرد خیلی کم رنگ، بژ، آبی آسمانی، صورتی کم رنگ انتخاب های بسیار خوبی برای رنگ دیوار اتاق خواب محسوب می شوند. همچنین استفاده از رنگ های مات سبب می شود انعکاس نور در اتاق کمتر شود و محیطی آرام تر و معنوی تر داشته باشیم.

تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ ، روشی ارزان و ساده
تزیین دیوار اتاق خواب با رنگ ، روشی ارزان و ساده

 

2- تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس ، در کنار خاطرات فراموش نشدنی

قاب های عکسی که با تصاویری از خاطرات به یاد ماندنی ما و حتی تصاویر ی از شب عروسی مان پر شده است و روی دیوار بالایی تخت خواب ما قرار می گیرند. علاوه بر جلوه و جذابیتی که به دکور اتاق ما می دهند در کنار یادآوری خاطرات خوش زندگی ما باعث آرامش روحی بیشتر ما شوند.

در روش تزئین دیوار اتاق خواب با قاب عکس علاوه بر تصاویر شخصی، می توانیم از نقاشی ها و آثار هنری خلاق نیز بهره ببریم، استفاده از تصاویر خلاقانه تاثیر بسزایی در افزایش خلاقیت ما دارد.

تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس ، در کنار خاطرات فراموش نشدنی
تزیین دیوار اتاق خواب با قاب عکس ، در کنار خاطرات فراموش نشدنی

 

3- تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری، راهکاری شیک و سریع برای دیزاین

امروزه تنوع بسیار بالای طرح های کاغذ دیواری باعث شده است که افراد بسیاری تمایل به استفاده از کاغذ دیواری برای تزئین دیوار اتاق خواب داشته باشند. مهم ترین چیز در انتخاب کاغذ دیواری طرح آن است که شما بر اساس سلیقه خود می توانید از طرح های ساده و یا شلوغ و پر از طرح و نقش استفاده کنید.

همچنین رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب را نیز می توانیم با  عناصر مختلف اتاق مانند سرویس خواب یا فرش کف اتاق  ست کنید که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی اتاق خواب دارد.

تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری، راهکاری شیک و سریع برای دیزاین
تزیین دیوار اتاق خواب با کاغذ دیواری، راهکاری شیک و سریع برای دیزاین

 

4- تزیین دیوار با وسایل و صنایع دستی خلاقانه

برای استفاده از اشیا و صنایع دستی خلاقانه برای تزئین دیوار بالای تخت خواب نیاز به یک قفسه یا شلف داریم تا با قرار دادن اشیا روی شلف یا قفسه دیواری بتوانیم دیوار را تزیین کنیم.  شما می توانید از انواع صنایع دستی که شامل طیف وسیعی از مجسمه ها، بشقاب های دکوری و غیره هستند استفاده کنید. همچنین می توانید از چند کتاب یا گلدان نیز در کنار آن ها استفاده کنید.

تزیین دیوار با وسایل و صنایع دستی خلاقانه
تزیین دیوار با وسایل و صنایع دستی خلاقانه

 

5- تزئین دیوار اتاق خواب با دیوار کوب و ریسه ال ای دی، راهکاری رمانتیک و شیک

ایده دیگری که می توان از آن برای تزیین اتاق خواب استفاده کرد استفاده از چراغ های دیوار کوب  و یا ریسه های ال ای دی برای تزیین دیوار اتاق خواب است. به کمک ریسه های ال ای دی یک فضای رمانتیک و آرامش بخش در اتاق ایجاد می شود. در حالی که به کمک یک چراغ دیوار کوب برنجی می‌شود دکوری شیک برای اتاق خواب به ارمغان بیاوریم.

استفاده از ریسه و لوازم فانتزی
استفاده از ریسه و لوازم فانتزی در دیزاین اتاق خواب

 

6- تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری

با استفاده از پارچه های دکوری و آویزهای دیواری مکرومه بافی شده می توانید جلوه ای خاص و متفاوت به اتاق خواب خود بدهید. همچنین می توانید با استفاده از پارچه های تزئینی که روی دیوار نصب می‌شوند  قسمت هایی از دیوار که آسیب دیده اند را پنهان کنید. برای تهیه مکرومه هم می توانید آن را از بازار بخرید و یا اینکه خودتان مطابق با سلیقه خود و دکور اتاق تان مکرومه‌ای بسازید. برای یادگیری مکرومه بافی می توانید از سایت هنرفردی استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری
تزیین دیوار اتاق خواب با پارچه و آویزهای دکوری

 

7- تزیین دیوار اتاق خواب با آجر و آجرنما

برای اجرای این ایده هم می توانید از آجر واقعی استفاده کنیم و هم اینکه از  کاغذ دیواری یا دیوار پوش‌هایی که طرح آجر را دارند استفاده کنید. این ایده حس و حال خانه های قدیمی و روستایی را به اتاق شما می‌دهد، که با کمی نور پردازی دیوار آجری می توانید این حس را تقویت کنید.

 

8- تزیین دیوار اتاق خواب با آینه، ایده‌ای برای بزرگتر کردن اتاق های کوچک

یکی از ویژگی های بارز آینه ها در دکوراسیون بزرگتر نشان دادن فضا هست. شما با استفاده از یک آینه قدی یا یک آینه بزرگ که روی دیوار نصب می کنید. می توانید علاوه بر جلوه زیبا و درخششی که در اتاق خواب خود ایجاد می کنید به بزرگتر نشان دادن اتاق خواب خود نیز کمک به سزایی کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با آینه
تزیین دیوار اتاق خواب با آینه

 

9- تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری

به جرئت می توان گفت این مورد ساده ترین، سریع‌ترین و ارزان ترین روش تزیین دیوار اتاق محسوب می شود. همچنین تنوع زیادی از استیکرهای دیواری با طرح های مختلف در بازار وجود دارد که می توان بر اساس سلیقه خود یک استیکر جذاب را برای دیوار بالای تخت خود انتخاب کنید. و در صورت خسته شدن از آن به راحتی می توانید بعد از مدتی آن را تغییر دهید.

تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری
تزیین دیوار اتاق خواب با استیکرهای دیواری

 

10- تزیین اتاق خواب با خاطرات شخصی

در بالا به طور خلاصه به این ایده اشاره کردیم اما اجازه دهید اینجا دقیق تر این ایده جذاب را با هم بررسی کنیم. همه ما در طول زندگی خاطرات  شیرین زیادی داشته‌ایم یک ایده برای زنده نگه داشتن این خاطرات خوب چساندن تصاویر آن روزها روی دیوار اتاق است. با این کار هم خاطرات شیرین گذشته برای ما یادآوری می شود و هم اینکه با تکرار این خاطرات شیرین آرامش بیشتری به ما القا می شود و فضای اتاق را آرامش بخش تر می‌کند.

تزیین اتاق خواب با خاطرات شخصی
تزیین اتاق خواب با خاطرات شخصی

 

11-  تزیین دیوار اتاق خواب با ترکیب چند رنگ

استفاده از رنگهای ملایم با کنتراست بالا برای تزیین دیوار اتاق یک شور و نشاطی همراه با آرامش را برای افراد ایجادمی‌کند. رنگ ها تاثیر بسیار بالایی در روحیه انسان دارند. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های مختلف دیوارهای اتاق خواب را تزئین کنید و یک ست رنگی زیبا که بسیار بر روحیه افراد تاثیر گذار است را ایجاد کنید.

 

12- تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان

یک ایده بکر و طبیعی برای تزیین دیوارهای  اتاق خواب استفاده از گلدان و گل های طبیعی است. شما می‌توانید با استفاده از گلدان‌هایی که روی دیوار نصب می‌شوند با کمک گل‌های طبیعی دیوار اتاق تان را تزئین کنید و یک دکور طبیعی و زیبا برای اتاق تان ایجاد کنید.  همچنین استفاده از گلدان‌های ایستاده بزرگ برای دیزاین دیوار نیز یک ایده خوب است و شما می‌توانید با کمک یک گلدان ایستاده بزرگ در کنار دیوار به تزئین دیوار اتاق کمک کنید.

تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان
تزیین دیوار اتاق خواب با گلدان

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان می‌توانید از رنگ‌های نیمه تیره و آرامش‌بخش مانند آبی، سبز، خاکستری یا قهوه‌ای استفاده کنید. همچنین می‌توانید از مبلمان ساده و کم‌هزینه، مانند تخت خواب و میز و صندلی‌های ساده استفاده کنید. برای تزیین اتاق می‌توانید از پارچه‌های یکدست و البته ارزان قیمت برای پرده‌ها و پوسترها استفاده کنید. همچنین از چراغ‌های نرم و ملایم برای روشنایی اتاق استفاده کنید تا اتاق شما آرامش و آراستگی را به خود بگیرد.

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان دخترانه

برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان دخترانه می‌توانید از رنگ‌های زنده و زنگی مانند صورتی، بنفش، آبی و سبز استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تزئیناتی مانند پارچه‌های رنگارنگ، پتوها و تابلوهای چاپی با طرح‌های مورد علاقه دخترانه استفاده کنید. برای مبلمان می‌توانید از تخت خواب ساده و میز و صندلی‌های کوچک استفاده کنید. همچنین می‌توانید از چراغ‌های دیواری با طرح‌های جذاب و پرده‌های رنگارنگ استفاده کنید تا اتاق خواب دخترانه شما زیبا و دل‌انگیز باشد.

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان پسرانه

برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان پسرانه می‌توانید از رنگ‌های ملایم و مردانه مانند آبی، سبز، خاکستری و نارنجی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تزئیناتی مانند پوسترهای ورزشی، نقاشی‌های مرتبط با موضوعات مورد علاقه پسرانه و تابلوهای ساده با طرح‌های خلاقانه استفاده کنید. برای مبلمان می‌توانید از تخت خواب ساده و میز و صندلی‌های کوچک استفاده کنید. همچنین می‌توانید از چراغ‌های دیواری با طرح‌های مردانه و پرده‌های ساده استفاده کنید تا اتاق خواب پسرانه شما شیک و دل‌انگیز باشد.

خرید دکوراسیون اتاق خواب
خرید دکوراسیون اتاق خواب

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان نوزادی

برای دکوراسیون اتاق خواب نوزادی، می‌توانید از رنگ‌های آرام و ملایم مانند آبی آسمانی، صورتی پررنگ، زرد نرم و سبز آرام استفاده کنید. همچنین می‌توانید از الگوها و تزئیناتی مانند پارچه‌های با طرح‌های نرم و خوشگل، عروسک‌های نرم و تابلوهای نقاشی با طرح‌های مورد علاقه نوزادتان استفاده کنید. برای مبلمان می‌توانید از تخت خواب نوزادی، میز و صندلی کودکانه استفاده کنید. همچنین می‌توانید از چراغ‌های نرم و پرده‌های آرام استفاده کنید تا اتاق خواب نوزادی شما دل‌انگیز و آرامش‌بخش باشد. همچنین می‌توانید از وسایل دیگری مانند قالی‌های نرم و کمد و سبد برای نگهداری اسباب بازی‌های نوزادی استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کودک یکی از مهمترین عوامل در ساخت دنیای کودکانه بچه ها می باشد.
دکوراسیون اتاق خواب کودک یکی از مهمترین عوامل در ساخت دنیای کودکانه بچه ها می باشد.

 

طراحی دیوار اتاق خواب با وسایل ساده

برای طراحی دیوار اتاق خواب با وسایل ساده می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. دیوار رنگی: انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی اتاق داشته باشد. انتخاب رنگ‌های آرامش‌بخش مانند آبی، سبز یا صورتی می‌تواند اتاق را دلپذیرتر نشان دهد.
 2. استفاده از وال‌استیکرها: استفاده از وال‌استیکرها با طرح‌های ساده مانند گل‌ها، دوچرخه، شکلات و … می‌تواند دیوارها را زیبا کند.
 3. قاب‌های عکس: قاب‌های عکسی با طرح‌های ساده و زیبا می‌توانند دیوارها را جذاب کنند. می‌توانید از عکس‌های خاص خود یا عکس‌های هنری استفاده کنید.
 4. تابلوها و پوسترها: استفاده از تابلوها و پوسترها با طرح‌ها و رنگ‌های مورد علاقه شما می‌تواند دیوارها را زیبا کند.
 5. چراغ‌های دیواری: انتخاب چراغ‌های دیواری با طرح‌ها و رنگ‌های زیبا می‌تواند به شما کمک کند تا دیوارها را زیبا و دلپذیر کنید.
 6. استفاده از ساعت دیواری: یک ساعت دیواری زیبا و منحصر به فرد می‌تواند دیوارها را زیبا کند و به آن جلوه‌ای خاص بدهد.

از این ایده‌ها می‌توانید برای طراحی دیوار اتاق خواب خود استفاده کنید و با توجه به سلیقه شخصی خود، تزئینات خود را اضافه کنید.

آموزش طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان و نکات مهم در حین خرید وسایل اتاق خواب پسرانه
آموزش طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان و نکات مهم در حین خرید وسایل اتاق خواب پسرانه

 

تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان

مطمئناً! اینجا چند ایده برای تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان است:

 1. پارچه‌ها: از پارچه‌های رنگارنگ یا با طرح‌های جذاب برای پوشش میزها، صندلی‌ها یا حتی به عنوان پوشش دیوار استفاده کنید. این کار به اتاق شما زندگی و رنگ می‌آورد.
 2. تابلوها و پوسترها: از تابلوها و پوسترها با طرح‌های مورد علاقه‌تان برای تزئین دیوارها استفاده کنید. می‌توانید این تابلوها را خودتان بسازید یا از فروشگاه‌ها و بازارچه‌ها خریداری کنید.
 3. چراغ‌ها: از چراغ‌های دیواری یا چراغ‌های میزی با طرح‌های مناسب برای اتاق خود استفاده کنید. می‌توانید از چراغ‌های LED نیز استفاده کنید که هم انرژی‌دهی کمی دارند و هم زیبایی خاصی به اتاق می‌دهند.
 4. گیاهان: استفاده از گیاهان سبز و زینتی می‌تواند به زیبایی اتاق کمک کند. می‌توانید از گلدان‌های ساده و ارزان استفاده کنید و گیاهان مختلف را در آن‌ها بکارید.
 5. آینه‌ها: آینه‌ها با فریم‌های زیبا می‌توانند به زیبایی اتاق کمک کنند و همچنین به اتاق احساس بزرگتری بدهند. می‌توانید از آینه‌های دیواری یا آینه‌های کوچک بر روی میز یا صندلی استفاده کنید.
 6. ساعت دیواری: یک ساعت دیواری با طرح‌های زیبا می‌تواند به شما کمک کند تا دیوارها را زیبا کنید و به آن جلوه‌ای خاص بدهید.

از این ایده‌ها می‌توانید برای تزیین اتاق خود با وسایل ساده و ارزان استفاده کنید و با توجه به سلیقه شخصی خود، تزئینات خود را اضافه کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان ایرانی

البته! دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از وسایل ساده و ارزان در ایران نیز می‌تواند زیبا و جذاب باشد. اینجا چند ایده برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان در ایران است:

 1. پارچه‌های سنتی: از پارچه‌های سنتی و با طرح‌های ایرانی برای پوشش تخت و صندلی‌ها استفاده کنید. این پارچه‌ها می‌توانند به اتاق یک حس ایرانی و سنتی بدهند.
 2. سفال‌ها و کاشی‌ها: از سفال‌ها و کاشی‌های سنتی ایرانی برای تزئین میزها، پنجره‌ها و دیوارها استفاده کنید. می‌توانید این کاشی‌ها را به عنوان تزئینات دیواری یا حتی پایه‌های چراغ‌ها استفاده کنید.
 3. گلدان‌ها و گیاهان: استفاده از گلدان‌ها و گیاهان سبز و زینتی می‌تواند به زیبایی اتاق کمک کند. می‌توانید از گلدان‌های سنتی ایرانی یا حتی سفال‌های دست‌ساز استفاده کنید.
 4. آینه‌ها: آینه‌ها با فریم‌های سنتی و زیبا می‌توانند به زیبایی اتاق کمک کنند و همچنین به اتاق احساس بزرگتری بدهند. می‌توانید از آینه‌های دیواری با فریم‌های خاص استفاده کنید.
 5. چراغ‌ها: از چراغ‌های سنتی ایرانی با طرح‌های زیبا برای تزئین اتاق استفاده کنید. می‌توانید از چراغ‌های دیواری یا چراغ‌های سقفی با طرح‌های سنتی استفاده کنید.
 6. تابلوها و دیوارکوب‌ها: از تابلوها و دیوارکوب‌های سنتی ایرانی برای تزئین دیوارها استفاده کنید. این تابلوها و دیوارکوب‌ها می‌توانند به اتاق حس ایرانی و سنتی بدهند.

از این ایده‌ها می‌توانید برای دکوراسیون اتاق خواب خود با وسایل ساده و ارزان استفاده کنید و به اتاق خود جلوه‌ای ایرانی و زیبا بدهید.

طراحی اتاق کودک ایرانی
طراحی اتاق کودک ایرانی

 

دیوار دکوراسیون اتاق خواب ساده و ارزان

برای دکوراسیون دیوار اتاق خواب با استفاده از روش‌های ساده و ارزان می‌توانید از ایده‌های زیر استفاده کنید:

 1. استفاده از وسایل دست ساز: می‌توانید از وسایل دست ساز ساده مانند دست‌کاری‌های چوبی یا مدل‌های ساخته شده با کاغذ و کارتن برای تزئین دیوار استفاده کنید. این وسایل می‌توانند به دیوار یک جلوه‌ی دست ساز و دل‌پذیر بدهند.
 2. استفاده از وسایل بازیافتی: از وسایل بازیافتی مانند قطعات چوبی یا فلزی، پارچه‌های بافته شده یا مواد دیگر برای ایجاد یک دیوار دست ساز و خلاق استفاده کنید.
 3. نقاشی دیواری ساده: اگر دارای استعداد نقاشی هستید، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های ساده و مواد نقاشی مانند مداد رنگی یا رنگ‌های آبی، نقاشی‌های ساده و زیبا بر روی دیوار ایجاد کنید.
 4. استفاده از تاشوها و پارچه‌ها: می‌توانید از تاشوها یا پارچه‌های با طرح‌های سنتی و زیبا برای تزئین دیوار استفاده کنید. این تاشوها و پارچه‌ها می‌توانند به دیوار یک جلوه‌ی سنتی و دل‌پذیر بدهند.
 5. استفاده از وسایل چوبی: می‌توانید از وسایل چوبی ساده مانند قاب‌های چوبی یا ساخته‌های دست ساز چوبی برای تزئین دیوار استفاده کنید. این وسایل می‌توانند به دیوار یک جلوه‌ی طبیعی و زیبا بدهند.

از این ایده‌ها می‌توانید برای دکوراسیون دیوار اتاق خواب خود با وسایل ساده و ارزان استفاده کنید و به دیوارهای اتاق جلوه‌ی دست ساز و زیبا بدهید.

 

نتیجه گیری

مهم ترین دیوار اتاق خواب برای تزیین دیوار بالای تخت هست بنابراین اکثر طراحان توجه ویژه‌ای به دیوار بالای تخت خوب دارند و اکثر دکورهای جذاب دیواری اتاق خواب را در این بخش قرار می‌دهند، و معمولا با چند دکور ساده سایر دیوارهای اتاق را تزئین می‌کنند.

از اینکه تا پایان این مطلب با ما در مجله فوکاچوب همراه بودید بسیار خوشحال هستیم. امید داریم که اگر شما نیز تجربه‌ای در دکوراسیون اتاق خواب به‌ویژه تزیین دیوار اتاق دارید با ما و سایر خوانندگان مجله به اشتراک بگذارید.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed