چیدمان اتاق خواب ساده + 10 اصل مهم برای آن

دسته‌بندی:

دکور اتاق دونفره

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب ساده هستید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با اصول این کار آشنا شوید.

اتاق خواب مهم ترین بخش یک خانه برای استراحت محسوب می شود. اگر به آرامش خودتان اهمیت می دهید و می خواهید یک زندگی آرام و بدون دغدغه در اتاق خواب خودتان داشته باشید، باید به دکوراسیون و ظاهر اتاق خود توجه داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد یک اتاق خواب ساده ایرانی صحبت کنیم. پس اگر به زیبایی اتاق خواب اهمیت می دهید، ولی از اتاق خواب های شلوغ و پر ازدحام دل خوشی ندارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا با اصول چیدمان اتاق خواب ساده و شیک آشنا شوید.

چیدمان اتاق خواب ساده + 10 اصل مهم برای آن
چیدمان اتاق خواب ساده + 10 اصل مهم برای آن

 

منظور از اتاق خواب ساده چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد چیدمان و دیزاین دکور داخلی اتاق خواب ساده حرف بزنیم، باید ببینیم که منظور ما از اتاق خواب ساده چیست؟ به طور کلی، انتخاب یک سبک دکوراسیون خاص برای اتاق خواب می تواند به آن زیبایی و هویت بدهد. اما در اتاق خواب ساده بیشتر از اینکه به سبک دکوراسیون آن توجه شود، به ظاهر اتاق خواب توجه می شود.

همه چیز  در یک اتاق خواب ساده با سادگی انتخاب می شوند. نورپردازی، تخت خواب، سرویس خواب و … از جمله محصولاتی هستند که در یک اتاق خواب ساده به کار می روند و زیبایی خاصی به آن خواهند داد. پس منظور ما از اتاق خواب ساده، اتاق خوابی است که ظاهر ساده ای دارد و در آن نیز از وسایل ساده استفاده شده است.

طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب ساده
طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب ساده

 

بهترین سبک طراحی دکوراسیون برای اتاق خواب ساده

اگرچه شاید افرادی که قصد دارند یک اتاق خواب ساده داشته باشند، توجه چندانی به سبک دکوراسیون داخلی ندارند. ولی باز هم بد نیست که بدانید بهترین سبک طراحی دکوراسیون داخلی برای اتاق ساده چیست؟ سبک مدرن یکی از بهترین سبک ها برای طراحی اتاق خواب های ساده است. اگر دوست دارید یک اتاق خواب بدون تکلف داشته باشید و از نظم آن لذت ببرید، می توانید سبک مدرن را در اتاق خواب خودتان اجرایی کنید.

اما چرا می گوییم که سبک مدرن بهترین سبک برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده است؟ به طور کلی، سبک مدرن با سادگی خاصی طراحی می شود. به کار رفتن رنگ ها و وسایل ساده در دکوراسیون اتاق خواب مدرن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این یعنی اینکه اگر اتاق خواب خودتان را به صورت ساده طراحی کنید، می توانید شاهد مدرن بودن سبک اتاق خواب خودتان نیز باشید، حتی اگر هدف شما طراحی دکوراسیون اتاق خواب به صورت مدرن نباشد!

چیدمان اتاق خواب ساده
چیدمان اتاق خواب ساده

 

چیدمان اتاق خواب ساده چگونه انجام می شود؟

زمانی که بحث طراحی اتاق خواب ساده می رسد، باید بدانید که چیدمان در این اتاق خواب ها چگونه انجام می شود؟ یک اتاق ساده باید با فضای خالی بیشتری طراحی شده باشد. بنابراین، باید سعی شود که از فضای ذخیره سازی متنوع تر و بیشتری برای آن استفاده شود. استفاده از هر فضایی به عنوان یک فضای ذخیره سازی در اتاق خواب ساده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

پس اگر بخواهیم بگوییم که چیدمان اتاق خواب ساده چگونه انجام می شود، باید به سادگی و نظم حاکم در آن اشاره کنیم. سعی کنید که برای چیدمان وسایل در اتاق ساده خودتان، از وسایل ساده نیز استفاده کنید. در این صورت هم نظم را در اتاق خواب خودتان حفظ می کنید، هم می توانید جذابیت را به اتاق خودتان هدیه دهید.

چیدمان یک اتاق خواب به صورت ساده
چیدمان یک اتاق خواب به صورت ساده

 

10 اصل ساده برای چیدمان یک اتاق خواب به صورت ساده

حالا که هدف شما برای چیدمان اتاق خواب به صورت ساده است، باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. به طور کلی، هیچ اصول خاصی برای طراحی اتاق خواب ها به صورت ساده وجود ندارد. اما اگر به نکاتی که در ادامه به شما ذکر می کنیم، توجه بیشتری داشته باشید؛ می توانید اتاق خواب های خودتان را به صورت شیک و ساده طراحی کنید.

1. رنگ دیوار را سفید انتخاب کنید

یکی از بهترین روش ها برای چیدمان اتاق خواب ساده و تعیین دکوراسیون شیک برای آن، انتخاب رنگ دیوار به صورت سفید است. دیوارهای شیک و منحصر به فرد می توانند زیبایی فوق العاده ای به اتاق خواب ساده دخترانه شما بدهند. به شرطی که بر اساس سبک دکوراسیون خودتان، رنگ دیوارها را انتخاب کنید. حتی اگر قرار است چیدمان اتاق خواب را بدون تخت انجام دهید، باز هم بهتر است که رنگ اتاق خواب را به صورت ساده انتخاب کنید.

2. تخت خواب یک نفره یا دو نفره خود را در وسط اتاق قرار دهید

انتخاب مرکز توجه در اتاق خواب ساده از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید که تخت خواب تک نفره و یا تخت خواب دو نفره خودتان را در وسط اتاق قرار دهید. این کار باعث می شود تا نظم خاصی در اتاق خواب شما حاکم شود و بتوانید از اکسسوری های بیشتری استفاده کنید. به خصوص اگر قرار است از سرویس خواب بزرگسالان استفاده کنید، بهتر است که به این نکته توجه داشته باشید. چون به هر حال برای جا دادن انواع وسایل سرویس خواب بزرگسالان، نیاز به فضای بیشتری دارید.

3. از کاغذ دیواری شیک برای پشت تخت خواب استفاده کنید

اگرچه در بخش اول توصیه کردیم که برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده، به فکر انتخاب دیوارهای ساده باشید؛ اما این بدین معنی نیست که نمی توانید یک کاغذ دیواری شیک را برای اتاق خواب خودتان انتخاب کنید. حتی اگر دیوار خودتان را رنگ کردید، می توانید از یک کاغذ دیواری فوق العاده شیک برای پشت تخت خواب خودتان استفاده کنید. با این کار زیبایی فوق العاده ای به اتاق خواب خودتان می دهید و آن را از سادگی خارج می کنید. این روش برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد، فوق العاده است.

نحوه چیدمان یک اتاق خواب به صورت ساده
نحوه چیدمان یک اتاق خواب به صورت ساده

 

4. اتاق خواب ساده خودتان را با اکسسوری های زیاد شلوغ نکنید

اگرچه استفاده از اکسسوری برای اتاق خواب ساده بلامانع است. اما هرگز اتاق خواب های خودتان را با اکسسوری های زیاد شلوغ نکنید. چون این کار باعث می شود تا اتاق خواب شما بی نظم به نظر برسد. اگر قرار است از اکسسوری برای طراحی اتاق ساده خودتان استفاده کنید، استفاده از یک تا دو اکسسوری کافیست. اجازه دهید تا اتاق خواب شما، ساده و شیم بماند.

5. از فضای ذخیره سازی بیشتری استفاده کنید

یکی از مهم ترین اصول برای طراحی اتاق خواب ساده، در نظر گرفتن فضای ذخیره سازی بیشتر است. منظور ما از فضای ذخیره سازی چیست؟ به طور کلی هر مکانی که برای قرار دادن وسایل مختلف مورد استفاده قرار گیرد با نام فضای ذخیره سازی شناخته می شود. به طور مثال، کمدها، کتابخانه ها، کشوها و … از جمله این فضاهای ذخیره سازی محسوب می شوند. اگر قرار است یک اتاق خواب ساده داشته باشید، باید نظم بیشتری به وسایل بدهید. پس سعی کنید که از فضاهایی بیشتری برای ساخت کمد، دراور و … استفاده کنید. در این صورت خیالتان از بابت زیبایی اتاق خواب و نظم آن راحت خواهد بود.

6. از نظم دهنده های خاص برای مرتب کردن وسایل استفاده کنید

نظم دهنده ها یکی از انواع وسایلی هستند که می توانند برای چیدمان اتاق خواب ساده، ضروری به نظر برسند. نظم دهنده ها در داخل کشو، کمدهای دیواری و … قرار می گیرند تا بتوان وسایل را به صورت مرتب چیدمان کرد. اگر فضای ذخیره سازی شما محدود است، ابتدا باید از نظم دهنده های متنوع برای کشوها و کمدهای خودتان استفاده کنید. سپس باید یاد بگیرید که چگونه وسایل را در این نظم دهنده ها قرار دهید. نحوه تا کردن لباس ها، روسری ها و دیگر انواع پوشاک می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

چیدمان اتاق خواب های ساده
چیدمان اتاق خواب های ساده

 

7. از وسایل کوچک با سبک مدرن استفاده کنید

اگر قرار است وسایل مورد نیاز خود را برای چیدمان اتاق خواب کوچک و ساده خریداری کنید، به شما توصیه می کنیم که به دنبال وسایل کلاسیک و خیلی شیک نباشید. همان وسایل مدرن می توانند برای طراحی اتاق خواب ساده گزینه بسیار خوبی محسوب شوند. به طور مثال، مدل سرویس خواب یک نفره با سبک مدرن می تواند برای اتاق خواب ساده گزینه خوبی محسوب شود. می توانید از وسایل مینیمال نیز در کنار سرویس خواب های خودتان استفاده کنید تا یک خانه شیک و منحصر به فرد داشته باشید.

طراحی اتاق خواب به صورت ساده
طراحی اتاق خواب به صورت ساده

 

8. چوب را به عنوان متریال خاص برای اتاق خواب ساده انتخاب کنید

چوب یکی از انواع متریال هایی است که می توانید برای اتاق خواب ساده خودتان انتخاب کنید. اگر به سبک مدرن و کلاسیک به صورت همزمان علاقه مند هستید، می توانید در اتاق خواب ساده خودتان از متریال چوب استفاده کنید. چوب متریالی مقاوم و خاص است که از هر نظر زیبایی فوق العاده ای دارد. می توانید تخت خواب خودتان را با چوب قهوه ای رنگ طراحی کنید. البته توصیه ما برای انتخاب چوب به عنوان یک متریال برای دکوراسیون داخلی، برای اتاق خواب های نوجوان و جوان است. اگر به دنبال خرید تخت و کمد نوزاد هستید، می توانید از متریال های دیگر نیز برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.

9.  سرویس روتختی مناسب را برای تخت خواب یک نفره یا عروس و داماد انتخاب کنید

اگر طبق نکته دوم، تخت خواب یک نفره یا دو نفره خود را در وسط اتاق خواب ساده قرار داده باشید، آن را به یک مرکز توجه تبدیل کرده اید. پس سعی کنید که به این مرکز توجه در اتاق خواب ساده خودتان دقت بیشتری داشته باشید. انتخاب یک سرویس روتختی مناسب برای تخت خواب نوجوان، بزرگسال، یک نفره یا عروس و داماد از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر به سادگی اهمیت می دهید، نیازی نیست که روتختی های گلدار و شلوغ را انتخاب کنید. می توانید از روتختی های مدرن که با سادگی خاصی تولید شده اند، به عنوان یک محصول جذاب برای تخت خواب خودتان استفاده کنید. حتی انتخاب یک پتو ساده برای تخت خواب شما در اتاق ساده، کافیست.

10. از کفپوش مناسب برای طراحی اتاق خواب ساده استفاده کنید

همانطور که در ابتدای نکات طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده صحبت کردیم، انتخاب دیوارپوش مناسب برای اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار است. اما این بدین معنی نیست که نباید از کفپوش مناسب نیز برای طراحی اتاق ساده استفاده نکنیم. اتاق خواب های ساده باید با کفپوش های ساده نیز طراحی شوند. اگر قرار است از پارکت یا سرامیک برای اتاق خواب ساده خودتان استفاده کنید، شاید نیازی به انتخاب فرش یا موکت برای اتاق خواب نداشته باشید. ولی اگر می خواهید کل اتاق خواب را موکت کنید، ما موکت های ساده و تافتینگ را به شما پیشنهاد می کنیم. قبل از خرید هر کفپوش، در مورد آن تحقیق کنید تا متوجه شوید کدام کفپوش مناسب دکوراسیون اتاق خواب شماست.

اکسسوری مناسب اتاق ساده
اکسسوری مناسب اتاق ساده

 

اهمیت نورپردازی در اتاق خواب ساده

یکی از روش های طراحی دکوراسیون داخلی که این روزها بسیار به آن ها توجه شده است، نورپردازی است. استفاده از المان نورپردازی می تواند برای اتاق خواب های ساده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. در ابتدا باید سعی کنید که از نور مناسب مانند نور مهتابی، نور چراغ سقفی و … برای طراحی دکوراسیون اتاق ساده خودتان استفاده کنید.

اما فارغ از این نوع نورپردازی، بهتر است که برای زیباسازی اتاق از نورپردازی دکوراتیو نیز استفاده کنید. می توانید از نور مخفی در بالای دیوارها استفاده کنید یا اینکه از ریسه های شیک و خاص در اتاق خواب خودتان استفاده کنید. استفاده از نور مخفی در بالای تخت خواب نیز زیبایی فوق العاده ای به اتاق خواب شما می دهد.

بهتر است که از آباژور یا چراغ خواب های جذاب نیز در اتاق خواب خودتان استفاده کنید. آباژورها می توانند زیبایی اتاق خواب شما را چندین برابر کنند. به خصوص اگر با هماهنگی با سرویس خواب بزرگسال شما انتخاب شوند. چراغ خواب های کوچک در کنار اتاق خواب های ساده نیز زیبایی فوق العاده ای به آن ها می دهد. پس برای خرید آن ها شک به دلتان راه ندهید.

نورپردازی در اتاق خواب های ساده
نورپردازی در اتاق خواب های ساده

 

اکسسوری های مناسب برای چیدمان اتاق ساده

اگر هدف شما چیدمان اتاق خواب ساده است، می توانید از اکسسوری های مناسب نیز استفاده کنید. همانطور که اشاره کردیم، استفاده از اکسسوری های متنوع و زیاد برای اتاق ساده به شما توصیه نمی شود. ولی اگر ترجیح می دهید که از یک یا دو نوع اکسسوری در اتاق خواب خودتان استفاده کنید، در ادامه به چند مدل از اکسسوری های مناسب برای اتاق ساده اشاره می کنیم.

  • گل های جذاب

یکی از بهترین اکسسوری هایی که می توانید برای چیدمان اتاق خواب ساده انتخاب کنید، گل های جذاب هستند. سعی کنید که از گل های طبیعی برای زیباتر کردن اتاق خواب استفاده کنید. گلدان های خاص با گل های طبیعی شیک می توانند زیبایی خاصی به اتاق شما بدهند. از طرفی چون این گل ها باعث افزایش روحیه در شما می شوند و به نوعی اکسیژن رسانی می کنند، باعث بهبود کیفیت خوابتان خواهند شد.

گلدان های سفید رنگ برای چیدمان اتاق ساده گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند. می توانید از گلدان های سفالی، سنگی و یا سرامیکی استفاده کنید. می توانید یک گلدان بلند با گل های سبز و خاص را در کنار تخت خواب خودتان قرار دهید. یا اینکه از چند گلدان کوچک کاکتوس برای روی میز تحریر یا مطالعه خودتان استفاده کنید.

  • قاب های دکوراتیو

قاب های دکوراتیو یکی از دیگر انواع اکسسوری هایی هستند که می توانید برای اتاق خواب ساده خودتان انتخاب کنید. اگر از دیوارپوش های طرح دار برای طراحی دکوراسیون اتاق ساده خودتان استفاده نمی کنید، می توانید از قاب های دکوراتیو استفاده نمایید. قاب های دکوراتیو اگر با سادگی خاصی طراحی شده باشند، برای اتاق خواب های ساده نیز گزینه بسیار خوبی هستند.

  • آینه دکوراتیو

آینه دکوراتیو یکی از خاص ترین اکسسوری هایی ست که می توانید در اتاق خواب ساده خودتان مورد استفاده قرار دهید. آینه های شیک و خاص که می توانند برای زیباتر کردن اتاق خواب شما مورد استفاده قرار گیرند، بسیار کاربردی نیز هستند.

اگر روی دیوار اتاق خواب خودتان فضای کافی برای طراحی آینه دکوراتیو دارید، می توانید از این آینه ها استفاده کنید. آینه های دکوراتیو با رنگ های مختلف از جمله طلایی، ساده، رزگلد و … طراحی شده اند که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند.

  • مجسمه های ساده و مدرن

مجسمه های ساده و مدرن از دیگر اکسسوری های مناسب برای تزیین اتاق خواب ایرانی ساده هستند. اگر همواره به داشتن مجسمه های شیک علاقه مند بوده اید، نیازی نیست برای چیدمان اتاق ساده خودتان محدودیت قائل شوید. می توانید از مجسمه های شیک که با سادگی طراحی شده اند، استفاده کنید. در این صورت هم زیبایی اتاق خواب را حفظ می کنید هم آن را شلوغ نخواهید کرد. دقت کنید که استفاده از چند مجسمه در اتاق خواب، توصیه نمی شود. فقط کافیست که از یک یا دو مجسمه استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد چیدمان اتاق خواب ساده صحبت کردیم. همچنین، می توانید با مشاهده عکس مدل های اتاق ساده، بهترین ایده ها را برای چیدمان داشته باشید. طبق توضیحات داده شده، می توانید با در نظر گرفتن 10 اصل ساده، بهترین اتاق ساده را بچینید و از آن لذت ببرید. مزیت چیدمان اتاق خواب ایرانی به صورت ساده این است که کم هزینه و بی دردسر می باشد. پس می توانید با صرف هزینه محدود، بهترین چیدمان را برای اتاق خواب خودتان در نظر بگیرید.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed