7 نکته ضروری در طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری

اتاق خواب پسرانه لاکچری نمونه‌ای از اتاق خواب مورد علاقه پسران پرهیجان است. سبک کلی خانه در طراحی اتاق خواب خلاصه می‌شود.

اتاق خواب پسرانه لاکچری ایده‌ای جذاب برای فرزندان شما است. یکی از مهم‌ترن اقداماتی که جهت آسایش و آرامش فرزندان انجام می‌شود، چیدمان دکوراسیون اتاق خواب است. اگر والدین نسبت به این موضوع توجه خاصی نشان دهند، متوجه تاثیر آن در روحیات فرزندان خود می‌شوند. دخترها و پسرها خلقیات متفاوتی با یکدیگر دارند و همین موضوع باعث تفاوت در نحوه چیدمان فضای اتاق آن‌ها می‌شود. پسران از همان کودکی تا بزرگسالی علاقه بسیاری به هیجان، ورزش و موارد اینچنینی دارند و الهام گرفتن از این موارد می‌تواند در افزایش جذابیت طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری تاثیرگذار باشد.

در طراحی اتاق خواب پسرانه باید به سبک کلی خانه توجه کرد چرا که ممکن است در مواردی، تزیین نادرست این قسمت، اثر منفی بر زیبایی ظاهری خانه بگذارد.

 در این مقاله از سایت فوکا چوب می‌خواهیم به تمامی مواردی که در خصوص طراحی دکوراسیون اتاق خواب یک پسر کودک یا نوجوان لازم است بدانید، صحبت کنیم. پس ما را تا انتها همراهی بفرمایید.

اتاق خواب پسرانه لاکچری
اتاق خواب پسرانه لاکچری

نکات لازم در طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری

اتاق خواب پسرانه لاکچری نیازمند خرید وسایل با توجه به سنین مختلف پسران است. برای مثال با توجه به اینکه پسران در سن رشد تغییرات ظاهری چشم‌گیری پیدا می‌کنند، بهتر است برای خرید وسایلی مانند تخت خواب، این موارد را در نظر داشته باشید تا مجبور به خرید چند باره آن نشوید.

در خصوص انتخاب طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری و شیک، قطعا مشورت با افراد متخصص در این زمینه می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. نکته حائز اهمیت این است که اگر فرزندتان به سنی رسیده است که می‌تواند برای ظاهر اتاق خود تصمیم‌گیری کند، حتماً نظرات او را هم پرسیده و با توجه به سلیقه او خرید کنید تا احساس قدرت و اعتماد بنفس را به او بخشیده و ارتباط بهتری با او برقرار کنید.

برای این که بتوانید در خرید وسایل اتاق خواب فرزند خود، انتخاب‌های بهتری داشته باشید، به نکات زیر توجه کنید:

رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری

استفاده از رنگ مناسب برای دیوارها و دیگر عناصر اهمیت بالایی دارد. برای مثال استفاده از رنگ‌هایی که می‌توانند موجب حفظ آرامش در فرد شوند، انتخاب‌های مناسبی برای طولانی مدت هستند. استفاده از رنگ‌هایی ملایم‌تر به جای رنگ‌های گرم باعث آرامش بیشتری در فرد می‌شود. رنگ‌های خنثی مانند آبی، سفید و سبز هم نمونه‌های مناسبی برای رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری هستند.

انتخاب رنگ مناسب برای سایر وسایل اتاق، مانند مبلمان، کمد نوزاد، تخت و سایر المان‌ها تأثیر بسزایی در طراحی اتاق خواب فرزند شما دارد.

انتخاب فرش

انتخاب فرش مناسب در طراحی اتاق خواب فرزندان علاوه بر ایجاد انسجام میان سایر المان‌ها، از نظر ایجاد گرمی در زیر پا مخصوصا برای کودکان اهمیت بالایی دارد. انتخاب یک فرش با اندازه مناسب نکته مهمی در طراحی  اتاق خواب پسرانه لاکچری است چرا که اندازه خیلی کوچک یا خیلی بزرگ آن ظاهری نازیبا به آن می‌بخشد.

سرویس خواب اتاق خواب پسرانه لاکچری

یکی از المان‌های مهم در تزیین و طراحی دکوراسیون اتاق خواب، تخت خواب می‌باشد. اندازه مناسب سرویس خواب در استفاده  راحت از آن بسیار حائز اهمیت است. هنگام انتخاب تخت خواب به ارتفاع آن دقت کنید چرا که بسیار کوتاه بودن و یا ارتفاع بیش از حد آن، فضای اتاق را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

انتخاب تخت‌هایی که بتوان از آن‌ها برای نگهداری و قرار دادن وسایل استفاده کرد، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی، مخصوصاً برای نوجوانان باشد.

اهمیت نور طبیعی در اتاق خواب پسرانه لاکچری
اهمیت نور طبیعی در اتاق خواب پسرانه لاکچری

 

استفاده از نور طبیعی

اتاق خواب پسرانه لاکچری فرزند شما اگر پنجره‌ای دارد، باید از آن نهایت استفاده را ببرید. در این موارد وسایل را به گونه‌ای بچینید که جلوی ورود نور را نگیرند.

عدم ایجاد هرج و مرج

در طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری، قطعاً عدم هرج و مرج می‌تواند فضا را دلبازتر کند. این کار تنها در صورتی امکان‌پذیر است که از وسایل مورد نیاز استفاده شود نه بیشتر و نه کمتر.

کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه لاکچری

یکی از ایده‌های کاربردی برای طراحی اتاق خواب، استفاده از کاغذ دیواری متناسب با طراحی اتاق خواب است که باید به آن توجه کرد. توصیه ما به شما عدم استفاده از کاغذ دیواری‌هایی است که طرح‌های شلوغی دارند. در مقابل، استفاده از رنگ‌های ملایم در ایجاد فضایی آرام می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

طراحی‌های شیک برای اتاق خواب پسرانه لاکچری

یک دکوراسیون مناسب، طبیعتاً باید به نحوی باشد که از علایق و روحیات فرد سرچشمه بگیرد. در ادامه می‌خواهیم از بهترین نمونه‌های اتاق خواب پسرانه لاکچری صحبت کنیم که بتوانید از آن‌ها الهام گرفته و استفاده کنید.

دکوراسیون ورزشی

در اتاق خواب پسرانه لاکچری از اجزایی که مربوط به ورزش خاصی مانند فوتبال می‌شود، برای کودکان و نوجوانان استفاده ‌کنید. برای طراحی چنین دکوراسیونی از سرویس خواب طرح لباس تیم مورد علاقه، کمد دیواری با طرح توپ فوتبال یا بسکتبال، استفاده از پوسترهایی یا پیراهن‌های ورزشی و … می‌توان استفاده کرد.

 اگر فرزند شما ورزش خاصی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند و علاقه دارد، می‌توانید از عناصر مرتبط با آن برای تکمیل اتاقش استفاده کنید.

دکوراسیون ورزشی و فضایی
دکوراسیون ورزشی و فضایی

طرح‌های فضایی و کهکشانی

بیشتر کودکان شیفته ماجراجویی، فضاها و ستاره‌ها هستند به همین دلیل یکی از عناصری که می‌توان در دکوراسیون اتاق خواب کودکان استفاده کرد، وسایلی در همین زمینه است. پوسترهایی با تم کهکشانی، کمدهایی با طرح‌های سفینه فضانوردی و … از جذاب‌ترین و شیک‌ترین دکوراسیون‌های اتاق خواب پسرانه هستند.

استفاده از شخصیت‌های کارتونی

برای پسر بچه‌ها دیدن شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌شان همیشه جذاب بوده است. اگر شخصیت‌های محبوب آن‌ها را در دکوراسیون اتاق خوابشان استفاده کنید، قطعا علاقه و اشتیاق آن‌ها را نسبت به اتاقشان افزایش می‌دهید.

برای اینکه بتوانید سرویس اتاق خواب پسرانه لاکچری و شیکی داشته باشید، استفاده از سرویس خواب، کمد، فرش و … در حوزه این شخصیت‌های کارتونی می‌تواند رنگ و رویی جذاب به اتاق بخشیده و در روحیه کودک اثر مثبتی بگذارد. البته سعی کنید از شخصیت‌های پرخاشگر استفاده نکنید.

استفاده از رنگ مورد علاقه

تا چه حد با رنگ مورد علاقه پسرتان آشنا هستید؟ یا تا چه میزان از این رنگ در هدیه‌ها و وسایلی که برای او می‌خرید، استفاده می‌کنید؟ استفاده از رنگ‌های مورد علاقه فرزندان و کاربرد آن‌ها در دکوراسیون اتاق خوابشان می‌تواند گزینه فوق‌العاده‌ای باشد.

 طیف‌های مختلف رنگ را به فرزند خود نشان دهید و سعی کنید که با سلیقه او اتاق خوابی لاکچری برایش آماده کنید.

طراحی کشتی و دریانوردی

بعد از فضانوردی قطعاً بودن در عرشه کشتی یا در دست گرفتن سکان آن می‌تواند برای پسران بسیار جذاب باشد چرا که آن‌ها را شبیه یک ملوان کشتی می‌کند. برای استفاده از چنین دکوراسیون منحصر به فردی، وقت خود را تلف نکنید و با خرید سرویس خواب، تصاویر، پوسترها و فرش‌های  جذاب در این زمینه، اتاق خوابی لاکچری و جذاب را به کودک خود هدیه دهید.

طرح کشتی و طبیعت
طرح کشتی و طبیعت

 

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه لاکچری

برای ایجاد یک اتاق مناسب برای پسران، بهتر است به احساسات  و سلیقه آن‌ها توجه کنید  و بعد به طراحی دکوراسیون اتاق بپردازید. در ادامه می‌خواهیم ایده‌هایی  را برای این انتخاب بهتر به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

روی سرگرمی فرزند خود تمرکز کنید

بهترین راه برای ایجاد یک اتاق با فضا مناسب، دقت به احساسات و سلیقه فرزندتان است که ببینید چه چیزی را دوست دارد و چه مواردی او را سرگرم می‌کنند.

این توجه به شما کمک می‌کند تا بتوانید علاوه بر ایجاد فضایی لذت‌بخش به رشد و یادگیری پسر خود هم کمک کنید. به عنوان مثال می‌توانید بر شغل مورد علاقه او تمرکز کرده و طراحی اتاقش را بر اساس آن انتخاب کنید.

یک فضا دلباز ایجاد کنید

پسرها پر انرژی‌تر و بازیگوش‌تر هستند و قطعاً نیاز به فضایی در اتاق برای بازی و تحرک دارند. اگر چنین منطقه‌ای را در اتاق در نظر بگیرید، می‌توانید از تمایل او به سمت بازی‌های کامپیوتری بکاهید و بیشتر به سمت بازی‌های هیجانی و فعالیت‌های جسمی سوق دهید.

توجه به علایق فرزند در دیزاین اتاق خواب پسرانه لاکچری

اگر پسر شما به موضوعاتی مانند یک فیلم، گروه موسیقی، یک نوع بازی و … علاقه دارد، می‌توانید در طراحی دکوراسیون اتاق او از آن‌ها استفاده کنید. توجه به نشانه‌ها و المان‌های مرتبط با موضوع مورد علاقه پسر شما قطعا در جذب او به اتاقش تاثیرگذار است.

چشم‌اندازی زیبا برای او بسازید

یکی از مواردی که می‌تواند در افزایش جذابیت اتاق پسر شما تاثیرگذار باشد، ایجاد یک چشم‌انداز بسیار زیبا است. برای این کار از یک نقاشی دیواری جذاب به صورت چاپی یا دستی استفاده کنید.

اختصاص یک دیوار اتاق به فرزندتان

با ایجاد یک دیوار به شکل تخته سیاه یا نصب یک تخته بر روی آن به پسر خود فرصت دهید تا رویاهایش را پیاده کند، حالا تفاوتی ندارد که رویایش را بنویسد یا فرمول‌های درس ریاضیش را، این آزادی عمل در یادگیری او تاثیرگذار است.

گوشه دنج
گوشه دنج

 

یک گوشه دنج بسازید

بازی با لباس، پوشیدن و عوض کردن آن تنها مختص دختران نیست بلکه پسران هم لباس‌هایی دارند که با آن‌ها بازی کنند. در نتیجه قسمتی را برای جایگذاری لباس‌‌های او در نظر بگیرید مخصوصا لباس‌های شخصیت‌های مورد علاقه‌ او.

در اتاق خواب پسرانه لاکچری یک مسیر بسازید

اکثر پسرها به وسایل نقلیه‌ مانند قطار، هواپیما، ماشین و موتور علاقه دارند و حتماً در بین اسباب بازی آن‌ها تعداد زیادی از این وسایل را پیدا می‌کنید. با این اوصاف، بر روی زمین یا دیوار، یک مسیر برای بازی کردن پسرتان ایجاد کنید تا بتواند راحت‌تر بازی کند.

همه چیز را در دسترس بگذارید

اتاق خواب پسرانه لاکچری باید دارای فضاهایی باشد که همه چیز در دسترس باشند. از دغدغه‌های بسیاری از والدین، نامرتبی اتاق پسرهایشان است چرا که معمولاً زیاد آن را به هم می‌ریزند. در نتیجه اتاق فرزندتان را طوری چیدمان کنید که وسایل در دسترس باشند تا بتواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند و بعد هم در جای خود قرار دهد. برای مثال اسباب بازی و لوازم تحریر را در قفسه‌هایی بچینید که جابجایی آن‌ها راحت‌تر باشد.

طراحی اتاق خواب بر اساس سن

یکی از مواردی که در طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری و شیک می‌تواند تاثیرگذار باشد  توجه به سن او است، چرا که بچه‌ها بیشتر وقتشان را در اتاق خود سپری می‌کنند.

اتاق خواب پسرانه لاکچری کودکانه
اتاق خواب پسرانه لاکچری کودکانه

 

طراحی اتاق کودک

 تزیین اتاق کودک می‌تواند بازتابی از روحیه و شخصیت او باشد پس در طراحی دکوراسیون آن نهایت دقت و سلیقه را خرج دهید. اولین چیزی که به ذهن افراد در خصوص تزیین اتاق کودکان می‌رسد، ایجاد یک محیط رنگارنگ و پر از نشاط است.

 نکته مهمی که در اینجا حائز اهمیت است، ایجاد فضایی سازگار با روحیه بچه‌ها است که در آن احساس آرامش و شادی کند. استفاده از ایده‌های خلاقانه و ساده می‌تواند در ایجاد فضایی تخیلی و رویایی هم تاثیرگذار باشد. برای مثال استفاده از سقفی مملو از نقاشی‌های زیبا، ماه و خورشید و ستاره می‌تواند فضایی منحصر به فرد را برای کودک ایجاد کند.

استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های کودکانه و جذاب و استفاده از تصاویر کارتونی می‌تواند در افزایش جلب توجه کودک تاثیرگذار باشد. یک مسئله دیگر در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه لاکچری کودکانه این است که وسایل و قفسه اسباب بازی‌ها باید دارای ارتفاع کمی باشند تا کودک بتواند به راحتی  به آن‌ها دسترسی پیدا کند.

یکی از مواردی که می‌تواند کمک کننده پسر شما باشد  تا در اتاق خود احساس راحتی و صمیمیت کند، اختصاص دادن یک قسمت برای چسباندن استیکرها و نقاشی مورد علاقه او است.

طراحی اتاق نوجوان

با توجه به اینکه نوجوانان روحیه حساسی دارند و تا حدودی سخت پسند هستند بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاقشان تا حد ممکن از آن‌ها مشورت بگیرید. اتاق خواب یک نوجوان به علت اینکه در سن حساسی است، بهتر است طوری طراحی شود که احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشد.

اتاق خواب یک نوجوان باید به گونه‌ای طراحی شود که هم فضایی آرام برای خواب شبانه او باشد و هم یک محیط مناسب برای مطالعه و تفریحش ایجاد کند. نوجوانان بیشتر علاقه به رنگ‌های شلوغ و انرژی‌زا دارند پس در طراحی اتاق آن‌ها از وسایل خلاقانه و با رنگ گرم استفاده کنید.

اتاق خواب پسرانه نوجوان
اتاق خواب پسرانه نوجوان

 

کلام آخر

به طور کلی برای انتخاب یک دکوراسیون مناسب برای اتاق فرزندان توجه به علایق، شخصیت و سن او بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله از سایت فوکا چوب سعی کردیم نکاتی را در خصوص طراحی اتاق خواب پسرانه لاکچری و به روز بیان کنیم تا بتوانید با انتخاب‌های بهتر، نتیجه جذاب‌تری داشته باشید.

 در خصوص مطالب گفته شده می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در تلاش‌ هستند به شما کمک کنند تا با آگاهی بیشتر در خصوص طراحی و دکوراسیون اتاق، علایق و سلیقه فرزندان خود را بیشتر بشناسید و به تقویت ارتباط خود با او بپردازید.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed