رازهایی درباره بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه

برای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه فقط کافی است که با زبان هر رنگ آشنا باشید. برای مثال رنگ قرمز با زبان عشق و هیجان صحبت می کند.

رنگ اتاق خواب دخترانه

دختران به نوبه خودشان یک هنرمند واقعی هستند. آنها دوست دارند در اتاقشان رویاپردازی کنند. رنگ اتاق خواب دخترانه باید بازتابی از رنگ های شگفت انگیز باشد. دختر شما چه نوجوان و چه دختر بچه باشد، دوست دارد اتاقش را مطابق سلیقه خودش تزئین کند. بنابراین باید مطمئن شوید که اتاق دخترتان متناسب با سن او و علایق او طراحی شده است.

باید در نظر داشته باشیم که مسائل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از اهمیت بالایی برخوردار است. حتما می دانید که دختر بچه ها روز به روز در حال رشد هستند؛ بنابراین سلیقه و گرایش های آنها هم با گذشت زمان تغییر می کند. پس بهتر است اتاق دخترانه را به گونه ای انتخاب کنید که رنگ و شکل آن به راحتی قابل تغییر باشد.

امروز در مجله فوکاچوب قصد داریم درباره رنگ اتاق خواب دخترانه صحبت کنیم و رنگ ها را از دریچه ای دیگر نگاه کنیم. شما با خواندن این مقاله به راحتی خواهید توانست با دختر نازنین تان درباره بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه تصمیم بگیرید با ما همراه باشید.

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

 

رنگ ها چه می گویند؟!…

قبل از اینکه بخواهیم درباره رنگ اتاق خواب دخترانه صحبت کنیم اجازه بدهید با هم با زبان رنگ ها آشنا شویم. مسلما آن موقع راحت تر خواهید توانست بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه را انتخاب کنید.

رنگ قرمز: قرمز یکی از هیجان انگیزترین رنگ هاست. به عنوان یک رنگ اصلی و یک رنگ کاملاً منحصر به فرد شناخته شده است؛ یعنی هیچ رنگ دیگری نمی تواند با هم ترکیب شود تا قرمز را تشکیل دهد. در RGB، قرمز از ۱۰۰% قرمز، ۰% سبز و ۰% آبی تشکیل شده است. این رنگ نماد عشق و اشتیاق است و بیش از هر رنگ دیگری توجه را به خود جلب می کند. از تاثیر رنگ قرمز برای بدن میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • متابولیسم انسان را افزایش می دهد،
  • سرعت تنفس را افزایش می دهد
  • فشار خون را افزایش می دهد.

رنگ صورتی: در لیست بهترین رنگ ها برای اتاق خواب دختران، صورتی در رتبه نخست قرار دارد. این رنگ نشان دهنده نوعی عشق ملایم است. صورتی مخفف لطافت، زودرنجی و جوانی است. علاوه بر آن میتوان صورتی را رنگ آرامش بخشی تلقی کرد که با معصومیت، امید و خوشبینی آمیخته شده است. این رنگ یادآور بسیاری از دلبستگی ها در دنیای دختران است.

رنگ سبز: سبز رنگ اصلی است که بیشتر به طبیعت اشاره دارد. رنگ سبز به عنوان رنگ کلیدی نشان دهنده خلوص، سلامت و سرزندگی، رشد، هماهنگی و طراوت است. از فواید این رنگ عبارتند از:

  • برای حفظ آرامش ذهن و بدن مفید است.
  • سرعت متابولیسم انسان را آهسته تر می کند.
  • موجب تقویت تقوا و اخلاص در روحیه افراد می شود.

رنگ آبی: آبی برخلاف رنگ قرمز، سبب ایجاد حس سکون و آرامش می شود. آبی نماد صلح، آرامش، دلسوزی و صمیمیت است. این رنگ ضربان قلب را آهسته تر می کند و متابولیسم را کندتر می کند.

رنگ نارنجی: نارنجی باعث جوان سازی، افزایش ارتباط و مثبت گرایی می شود. این رنگ همچنین برون گرایی را تقویت می کند و به افراد این امکان را می دهد که خودشان را رها کرده و آزادانه تر عقاید خود را بیان کنند.

رنگ زرد: زرد، روشن‌ترین رنگ طیف به شمار می آید. مطالعات زیادی نشان می دهد که رنگ زرد فعالیت ذهنی، سطح آگاهی و انرژی را افزایش می دهد. برای همین نوزادان در اتاقی با زمینه رنگ زرد بیشتر هوشیار هستند و بیشتر گریه می کنند.

حال که کمی با روانشناسی رنگ ها و زبان رنگ ها آشنا شدید، بهتر می توانید درباره رنگ مناسب برای اتاق خواب دخترانه تصمیم بگیرید. اما قضیه به اینجا ختم نمی شود ما در فوکاچوب می خواهیم سفری به اتاق خواب دختران با رنگ های متفاوت برویم. تا شما تصویر واضح تری از یک اتاق خواب رنگ آمیزی شده در ذهنتان مجسم کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه صورتی

 رنگ صورتی برای اتاق خواب دخترانه مناسب است. اینکه دختران تا چه اندازه به رنگ صورتی دلبستگی دارند برای همه روشن است. اما دختر شما روز به روز بزرگتر می شود و امکان دارد که این رنگ مانند سابق برای او جذابیت نداشته باشد. پس بهتر است که از رنگ های مکمل در کنار صورتی استفاده کنید. رنگ هایی مثل سفید، کرمی، بنفش، خاکستری برای متفاوت تر نشان دادن صورتی گزینه مناسبی هستند.

راه حل دیگر برای اینکه دختران در سنین نوجوانی هم از اتاق خواب خود لذت ببرد، استفاده از  صورتی کم رنگ با هاله های سفید است.

رنگ اتاق خواب دخترانه صورتی
رنگ اتاق خواب دخترانه صورتی

 

رنگ سبز برای آرام شدن در اتاق خواب دخترانه

رنگ سبز دومین انتخاب محبوب در بین دختران است. سبز رنگی آرام و سرد است. دخترانی که عاشق طبیعت و فضای باز هستند، در اتاق خوابی به رنگ سبز آرامش بیشتری دارند. تحقیقات ثابت کرده است که سبز برای قلب مفید است و به آرام شدن ماهیچه ها کمک می کند. همچنین باعث افزایش آرامش و تمرکز می شود.

شما میتوانید رنگ سبز را با کرمی، زرد و نارنجی تلفیق کنید. معمولا دختران عاشق رنگ سبز لیمویی هستند و علاقه چندانی به سبز تیره ندارند. با این حال حتما از علایق دختر خود درباره رنگ سبز بپرسید.

رنگ اتاق خواب دخترانه سبز
رنگ اتاق خواب دخترانه سبز

 

رنگ زرد

شما میتوانید رنگ اتاق خواب دخترانه را زرد انتخاب کنید. این رنگ برای کسانی که دوست دارند اتاقشان روشنایی زیادی داشته باشد، گزینه مناسبی است؛ زیرا رنگ زرد نور را منعکس می کند و اتاق را روشن می کند. این رنگ نماد تحرک و برون گرایی است. همچنین نماد شجاعت و صلح است. بسیاری از دختران از تماشای رنگ زرد لذت می برند. اگر دوست دارید میزان تمرکز فرزندتان را در هنگام مطالعه افزایش دهید، از رنگ زرد برای اتاق خواب او استفاده کنید. این رنگ در تلفیق با رنگ های سفید، سیاه، کرمی و نارنجی معرکه می شود.

رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال
رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال

 

رنگ اتاق خواب دخترانه آبی

خیلی از افراد رنگ آبی را به عنوان رنگ مردانه تلقی می کنند اما باید بگوییم که در جدیدترین رنگ اتاق خواب دخترانه،‌ آبی از جایگاه خاصی برخوردار است. دختران زیادی هستند که به این رنگ دلبستگی دارند و از آن در تزیین اتاق خواب شان استفاده می کنند. رنگ آبی رنگ آسمان و دریاست. نماد آرامشی وصف ناپذیر است. این رنگ نشان دهنده دانش، قدرت و استقلال است. دخترانی که ذهن قوی دارند این رنگ را به عنوان رنگ اصلی اتاق شان انتخاب می کنند.

توجه داشته باشید که این رنگ با ایجاد یک اثر آرام بخش، فشار خون را کاهش می دهد. رنگ آبی در کنار رنگ های دیگری مانند خاکستری،‌ صورتی، سفید و کرم در رنگ آمیزی اتاق خواب دخترانه به کار برده می شود.

رنگ اتاق خواب دخترانه آبی
رنگ اتاق خواب دخترانه آبی

 

رنگ اتاق خواب دخترانه قرمز

رنگ قرمز برای دختران تداعی کننده رزهای قرمز و عشق آتشین است. اکثر دختران دوست دارند رنگ بیشتر لوازم اتاق خوابشان به رنگ قرمز باشد. توصیه میکنیم رنگ قرمز را در کنار رنگ های دیگری مانند زرد، صورتی و سفید به کار ببرید. در کل تنها با یک رنگ اتاق را تزیین نکنید. راستی قرمز ممکن است برای همه هیجان انگیز نباشد. اگر دختر شما جز این افراد است، حتما به سلایق او برای انتخاب رنگ اتاق خوابش احترام بگذارید.

رنگ اتاق خواب دخترانه قرمز
رنگ اتاق خواب دخترانه قرمز

 

رنگ سفید

سفید را میتوان مظهر پاکی و معصومیت دانست. بسیاری از دختران مجذوب پاکی و بی آلایشی رنگ سفید می شوند و دلشان می خواهد که در هنگام انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه سراغ سفید بروند. دختران با رنگ سفید احساس آزادی بیشتری می کنند. اگر در انتخاب رنگ های ترکیبی برای اتاق خواب دخترتان هنوز مردد هستید، بهتر است سراغ طرح های ساده ای مانند رنگ سفید بروید. سفید در کنار هر رنگ دیگری زیبا دیده می شود. برای همین هیچ وقت از انتخاب این رنگ پشیمان نخواهید شد.

رنگ اتاق خواب دخترانه سفید
رنگ اتاق خواب دخترانه سفید

 

رنگ بنفش

بنفش یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های اتاق خواب دخترانه است، زیرا یکی از رنگ‌هایی است که آرامش را به ارمغان می‌آورد. البته نباید در استفاده از بنفش تیره برای تمام دیوارهای اتاق و مبلمان افراط کنید، بلکه باید به درجه‌بندی‌های این رنگ در زمان انتخاب دقت کنید.

 بهتر است بنفش تیره را با رنگ های روشنی مانند نارنجی، زرد، پسته ای، آبی آسمانی، سفید و کرمی در تزیین اتاق خواب دخترانه استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه
رنگ اتاق خواب دخترانه

 

نارنجی رنگ اتاق خواب دخترانه

رنگ نارنجی از رنگهای محبوب در میان دختران است. این رنگ یادآور تازگی و طراوت پرتقال است. شما میتوانید برای جاری شدن حس زیبای دخترانه در اتاق خواب از این رنگ استفاده کنید. رنگ نارنجی با صورتی، سبز، آبی، کرمی‌ و بنفش همخوانی دارد. برای همین از لوازم جانبی با این رنگها در کنار نارنجی استفاده کنید.

رنگ اتاق خواب دخترانه نارنجی
رنگ اتاق خواب دخترانه نارنجی

 

خاکستری

خاکستری در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال از بهترین گزینه هاست؛ زیرا ظاهر کاملا مدرن در اتاق خواب های دختران جوان ایجاد می کند. رنگ خاکستری به ویژه با مبلمان قهوه ای سفید و شیری سازگاری دارد. علاوه بر این رنگ های خنثی از جمله خاکستری در دکوری با مبلمان چوبی و بزرگ کاربرد ویژه ای دارد.

رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال
رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال

 

ایده هایی برای تزیین اتاق خواب دخترانه

حال که با بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه آشنا شدیم، می خواهیم به راهکارهایی که کمک می کند تا اتاق خواب دخترتان را به بهترین نحو احسن تزیین کنید، اشاره کنیم. در ادامه با هریک از این راهکارها آشنا خواهیم شد.

سایبان برای تزیین اتاق خواب دخترانه

هر دختری عاشق این است که در رویا  خودش را مانند یک شاهزاده تصور کند. یک سایبان زیبا با پارچه های نرم و رنگارنگ به آنها کمک می کند که این حس زیبا را لمس کنند. با آویزان کردن پرده یا هر پارچه ای پشت تخت یا خرید یک سایبان مناسب می توان به راحتی اتاق را تزیین کرد.

تزیین اتاق خواب دخترانه با سایبان
تزیین اتاق خواب دخترانه با سایبان

 

کاغذ دیواری با طرح متنوع

کاغذ دیواری روشی فوق العاده برای تزیین اتاق خواب دخترانه است. شما میتوانید طرح هایی مطابق با سن کودک را روی دیوار نصب کنید. مثلا اگر دختر نوجوان شما اهل طبیعت و گردش است میتوانید طرح هایی با زمینه گل های رنگارنگ روی دیوار اتاق خواب او نصب کنید.

کاغذ دیواری برای تزیین اتاق خواب دخترانه
کاغذ دیواری برای تزیین اتاق خواب دخترانه

 

یک دیوار گالری ایجاد کنید

این روش واقعا معرکه است. شما میتوانید حتی نقاشی های کودک یا نوجوان تان را روی دیوار قاب کنید. این کار علاوه بر تزیین اتاق خواب دختران منجر به افزایش حس اعتماد به نفس در آنها هم می شود. همچنین میتوانید از استیکر های محبوب فرزندتان روی دیوار نصب کنید. شما در انتخاب هرچیزی آزاد هستید. تنها و تنها باید حس نشاط و عزت نفس را به وسیله تزیین اتاق خواب در کودک یا نوجوان تان بیدار کنید.

تزیین اتاق خواب دخترانه با قاب عکسها
تزیین اتاق خواب دخترانه با قاب عکس ها

 

گوشه ای آرامش بخش در تزیین اتاق خواب دخترانه

شما میتوانید داستان های مورد علاقه دختر کوچک تان را در کنار سایبان قرار دهید. تا قبل از خواب این قصه ها را برای او بخوانید. این کار زمان خوابیدن را برای دختران سرگرم کننده و حتی آموزشی می کند. شما میتوانید کوسن ها و اسباب بازی های نرم مورد علاقه کودک را برای افزایش آرامش او در داخل سایبان قرار دهید.

تزیین اتاق خواب دخترانه
تزیین اتاق خواب دخترانه

 

سرویس چوبی رنگارنگ با طرح متفاوت

کمد در هر اتاق خوابی یکی از لوازم اصلی به شمار می آید. با این حساب این وسیله را میتوانید با خیال راحت به دکوراسیون اتاق دختران اضافه کنید. شما میتوانید به کشوهای ساده با رنگ کردن،‌ جلوه ای متفاوت ببخشید. با چند طرح ساده هندسی یا الگوهای زیبا می توانید مجموعه ای از کشوهای زیبا را برای اتاق خواب دختران خود ایجاد کنید.

تزیین اتاق خواب دخترانه با رنگ آمیزی کمدها
تزیین اتاق خواب دخترانه با رنگ آمیزی کمدها

 

لوازم جانبی هایی که کودک عاشق آنهاست

اتاق خواب دختران خردسال را با تعدادی اسباب بازی تزیین کنید. همچنین می توانید از یک گلدان کوچک برای تزیین اتاق خواب کودک استفاده کنید. راستی جعبه های کوچک با طراحی زیبا را هم برای نگهداری مداد و وسایل مورد نیاز کودک را فراموش نکنید؛ زیرا علاوه بر اینکه جنبه زیبایی دارند به افزایش نظم در اتاق خواب هم کمک می کنند.

استفاده از آینه

بهتر است یک آینه بزرگ و بلند را در قسمت مشخصی از اتاق قرار دهید. این کار به زیبایی بخشیدن اتاق خواب  کمک می کند. شما میتوانید چراغ های ریز را دورتادور آینه آویزان کنید این کار سبب لوکس تر دیده شدن دکوراسیون اتاق می شود.

آینه برای تزیین اتاق خواب دخترانه
آینه برای تزیین اتاق خواب دخترانه

 

مکانی برای درخشیدن

برای دختر کوچولوی خود مکانی برای اجرای نمایش و شعر خوانی درست کنید. دختر شما در این مکان ساده میتواند بهترین جنبه شخصیت خودش را در معرض نمایش بگذارد. با این کار علاوه بر زیباتر کردن اتاق خواب می توانید اعتماد به نفس دختران را هم پرورش بدهید.

مکانی برای درخشیدن در اتاق خواب دختر
مکانی برای درخشیدن در اتاق خواب دختر

 

سبک BOHO را دنبال کنید

آیا می خواهید یک فضای واقعاً رویایی برای خانم کوچولو ایجاد کنید؟ پیشنهاد می کنیم از سبک بوهو برای تزیین اتاق خواب دخترانه استفاده کنید. این سبک کاملا حال و هوایی تازه و مدرن دارد. شما میتوانید از اقلام ساده برای ایجاد سبک بوهو استفاده کنید. همچنین در این سبک میتوانید رنگ های متضاد با هم را با خیال راحت در اتاق خواب دختران به کار ببرید.

سبک بوهو برای تزیین اتاق خواب دخترانه
سبک بوهو برای تزیین اتاق خواب دخترانه

 

نکات مهم در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه

اینکه در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه، سلیقه فرزند خودتان را در نظر بگیرید و همین طور با روانشناسی رنگ ها آشنا باشید، مهم است. منتهی باید نکات دیگری را هم در انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب دختران در نظر بگیرید.

این نکات عبارتند از:

  1. فقط از یک رنگ استفاده نکنید!

استفاده از یک رنگ تاثیر منفی بر انرژی دارد. برای مثال اگر تنها از رنگ سفید برای اتاق خواب استفاده کنید، احساس خستگی زیادی در چشم هایتان خواهید کرد. به همین دلیل هنگام تزیین اتاق دختران باید از پالت رنگ های هماهنگ استفاده کنید.

  1. فقط از رنگ های اصلی (آبی، قرمز و زرد) استفاده نکنید.

شما میتوانید از رنگ های ترکیبی نظیر فیروزه ای، یاسی، مریم گلی، صورتی پاستلی، وانیلی، نقره ای،‌ مرجانی،‌ آبی آسمانی و … استفاده کنید. این کار میزان تنوع و زیبایی را در اتاق خواب دختران افزایش می دهد.

  1. به سازگاری رنگ ها با یکدیگر توجه کنید.

در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه باید رنگ هایی که با یکدیگر همخوانی دارند را بشناسید. به عنوان مثال سازگاری بین صورتی و بنفش، قرمز و سفید و همچنین فیروزه ای با سفید زیاد است.

  1. قبل از تصمیم گیری رنگ اتاق خواب دخترانه را به صورت آنلاین جستجو کنید.

برای اینکه پس از رنگ آمیزی اتاق خواب فرزندتان احساس رضایت بیشتری داشته باشید، بهتر است ابتدا به صورت آنلاین نمونه ای از اتاق های مدرن با رنگ آمیزی های جالب را در اینترنت جستجو کنید. همچنین میتوانید از یک طراح کمک بگیرید. از او بخواهید که پیش از رنگ آمیزی اصلی با استفاده از نرم افزارهای معماری،  اتاق رنگ آمیزی شده را به شما نشان دهد.

و در آخر …

در آخر میتوان گفت که دختران در سن کودکی و نوجوانی رنگ های روشن را نسبت به رنگ های تیره بیشتر دوست دارند. در واقع بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه در این سنین را میتوان از بین رنگهای صورتی، پسته ای، بنفش، سبز یا زرد انتخاب کرد. اما در سنین جوانی قضیه کمی فرق می کند. احتمالا دختر جوان شما عاشق رنگ های خنثی مانند خاکستری باشد. در نهایت هر کس به رنگ های خاصی گرایش دارد و از رنگهای محبوبش نوعی انرژی مثبت دریافت می کند.

شما میتوانید از کودک یا نوجوان درباره رنگ هایی که دوست دارد سوال کنید. در نهایت با توجه به روانشناسی رنگ ها بهترین انتخاب را داشته باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه رنگ اتاق خواب دخترانه میتوانید  آن را در بخش دیدگاه مطرح کنید.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed