بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسال کدومه؟؟

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و معرفی بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسال بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

رنگ دیوار؛ عاملی مهم و تاثیر گذار بر سلامت روان انسان!

 در وهله اول شاید رنگ دیوار اتاق خواب و منزل به نظر بسیاری از افراد مهم نباشد. اما امروزه با تحقیقات گسترده ای که در این زمینه انجام شده است، مشخص شد که رنگ دیوار تاثیری مستقیم در سلامت روانی انسان دارد. طبق مقالات منتشر شده در این زمینه، بسیاری از محققان اذعان داشتند که رنگ های روشن نه تنها باعث افزایش ارتباطات بلکه باعث تقویت آنها نیز میشوند. به همین دلیل نیز امروزه در خانه های مدرن بیشتر در آشپزخانه، اتاق ناهارخوری و اتاق کودکان از رنگ های روشن و شاد استفاده میشود.

 در ادامه این مقاله قصد داریم تا بهترین مدل رنگ اتاق خواب بزرگسال را بررسی کنیم. همچنین در این مقاله به راهنمای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب نیز خواهیم پرداخت. پس تا انتها همراه ما باشید.

رنگ اتاق خواب بزرگسال
رنگ اتاق خواب بزرگسال

 

بهترین رنگ برای اتاق خواب بزرگسال

 در صورتی که قصد داشته باشید تا رنگ دیوار اتاق خواب خود را عوض کنید، ناگهان خود را روبه‌روی دریایی از رنگ های متنوع و متفاوت خواهید یافت. به همین منظور شاید انتخاب رنگ برای اتاق خواب، برای بسیاری از افراد تبدیل به کاری سخت و پیچیده شود. به طور معمول اتاق خواب هر شخص خصوصی ترین مکان او به شمار می‌رود. به همین جهت رنگ مورد نظر باید حس آرامش و در عین حال آسایش را برای شما به ارمغان آورد.

همانطور که در قسمت های بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، رنگ ها تاثیرات متفاوتی را روی سلامت روان هر شخص به جا میگذارند. انتخاب رنگ اتاق خواب آرامبخش بزرگسالان میتواند یکی از کارهای مهم به منظور افزایش سلامت روان شما باشد. بر اساس نظر روانشناسان، رنگی مناسب اتاق خواب بزرگسالان است که باعث از بین رفتن خستگی های جسمی و ذهنی در آنها شده و حین خواب احساس آرامش را به آنها منتقل کند.

 قبل از انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب بزرگسال بهتر است تاثیر رنگ های مورد نظر را روی خود بسنجید. برای انجام این کار میتوانید هر رنگی که با نگاه به آن احساس آرامش، شادی و یا خوشحالی میکنید را انتخاب کنید. در ادامه مقاله به بررسی رنگ های مناسب و پرطرفدار برای اتاق خواب های بزرگسالان میپردازیم.

رنگ آبی؛ بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه بزرگسال

احتمالاً تاکنون تجربه کرده‌اید که با نگاه به رنگ آبی، احساسی دلنشین و دلپذیر به شما دست میدهد. به همین سبب نیز رنگ آبی به عنوان یکی از رنگ های پرطرفدار و همچنین آرامبخش در میان بزرگسالان به حساب می‌آید. بر اساس نظر کتاب های روانشناسی رنگ، مشخص شده است که رنگ آبی باعث از بین رفتن خستگی های جسمی و ذهنی میشود. طبق این کتاب ها رنگ آبی نه تنها باعث از بین رفتن خستگی فرد میشود بلکه روی کیفیت خواب او نیز تاثیر بسزایی دارد. بر اساس آزمایش های انجام شده در این زمینه توسط متخصصین دانشگاه هاروارد، روانشناسان بیان کردند که افرادی که برای اتاق خواب خود از رنگ آبی و مخصوصاً آبی روشن استفاده میکنند کیفیت خواب به مراتب بهتری را نسبت به دیگر افراد تجربه میکنند.

 همچنین لازم به ذکر است که رنگ آبی تیره به عنوان رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید به حساب می‌آید. این رنگ به عنوان پرطرفدارترین رنگ در سال ۲۰۲۰ در قاره اروپا نیز شناخته شد. همچنین استفاده از این رنگ در وسایل و اثاثیه اتاق کودکان نیز بسیار رایج میباشد. برای مشاهده انواع تخت نوزادی و کمد نوزاد در طرح ها و رنگ های مختلف میتوانید به فروشگاه سایت ما مراجعه کنید.

رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید
رنگ اتاق خواب بزرگسال جدید

 

رنگ سبز

احتمالا شما نیز با دیدن رنگ سبز به یاد طبیعت، جنگل و درختان می‌افتید. به همین دلیل رنگ سبز برای افرادی که دوستدار طبیعت هستند پیشنهاد میشود. ضمن اینکه با انتخاب این رنگ اتاق خواب شما دارای جلوه ای خاص و زیبا میشود. بسیاری از روانپزشکان برای درمان افسردگی به بیماران پیشنهاد میکنند تا وقت بیشتری را در طبیعت سپری کنند. بر اساس نظر این افراد انتخاب رنگ سبز برای اتاق خواب بزرگسالان میتواند باعث یادآوری کره زمین و بهار شود. در نتیجه این رنگ می‌تواند سبب ایجاد حس و حال خوب و همچنین شادی و نشاط در افراد بزرگسال شود. با توجه به سبک زندگی امروزه انسان که مجبور است مدت زمان زیادی را در محل کار خود سپری کند، دیگر وقت زیادی برای گشت و گذار در طبیعت ندارد. به همین علت شما با انتخاب این رنگ برای اتاق خود میتوانید تداعی کننده طبیعت در اتاق باشید! به طور کلی رنگ سبز را میتوان عامل ایجادکننده آرامش درونی در افراد بزرگسال دانست.

رنگ سبز در طیف و انواع مختلفی وجود دارد. رنگ های سبز ملایم معمولاً افراد را به یاد درختان و طبیعت بهاری می‌‌اندازد. در حالیکه رنگ های سبز پررنگ و تیره شما را به یاد سکوت و آرامش جنگل خواهد انداخت.

در ادامه عکس رنگ اتاق خواب بزرگسال را مشاهده می کنید.

رنگ اتاق خواب آرامبخش بزرگسالان
رنگ اتاق خواب آرامبخش بزرگسالان

 

رنگ نارنجی

با وجود اینکه رنگ نارنجی در میان بزرگسالان طرفداران زیادی ندارد، اما طبق نظر روانکاوان این رنگ می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را بر سلامت جسم و روح انسان داشته باشد. بر اساس نظر این افراد رنگ نارنجی میتواند باعث آرامش عضلات شود. ضمن اینکه برخی از افراد ادعا میکنند که این رنگ سبب از بین رفتن گرفتگی ماهیچه های بدن نیز میشود.

رنگ نارنجی معمولاً به عنوان رنگ اتاق خواب پسرانه بزرگسال به حساب میرود و همچنین این رنگ برای افرادی که در روز فعالیت بدنی زیادی دارند توصیه میشود. از دیگر مزایای انتخاب رنگ نارنجی برای اتاق خواب بزرگسالان می توانیم به حل مشکلات گوارشی اشاره کنیم. همچنین رنگ نارنجی سبب ایجاد شور و اشتیاق در شما شده و باعث میشود پس از گذراندن یک روز سخت، خوابی آرامبخش را تجربه کنید.

بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان
بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان

 

رنگ بنفش

اگر فیلم های تاریخی را دیده باشید، احتمالاً متوجه رنگ بنفش روی دیوارهای سلطنتی خواهید شد. این رنگ بیشتر برای مکانهای سلطنتی و شیک به کار رفته و به همین سبب بهتر است تا رنگ بنفش را با دو یا چند رنگ دیگر ترکیب کنید. در صورتی که این رنگ را با رنگ هایی مانند قرمز، سفید و… ترکیب کنید میتوانید ترکیبی بسیار مفرح و دلپذیر را برای اتاق خود انتخاب کنید. بنفش نیز مانند رنگ های دیگر دارای طیف متنوعی از ملایم تا تند است. رنگ هایی مانند یاسی و ارغوانی که به عنوان رنگ های ملایم بنفش به شمار میروند میتواند ذهن فرد را حین خواب آرام کنند. در نتیجه آرام شدن ذهن فرد میتواند تجربه خوابی خوب را داشته باشد.

در صورتی که قصد انتخاب این رنگ را به عنوان رنگ اتاق خواب بزرگسال دارید، دقت داشته باشید که رنگ بنفش تند برای افرادی که از بی خوابی رنج میبرند توصیه نمیشود. یکی از معایب رنگ بنفش کاهش کیفیت خواب فرد میباشد. به گونه ای که طبق تحقیقات انجام شده و نظر کارشناسان فعال در این زمینه، افرادی که رنگ اتاق خواب خود را بنفش تیره انتخاب میکنند کمترین میزان خواب و همچنین کمترین کیفیت خواب را دارند.

رنگ اتاق خواب پسرانه بزرگسال
رنگ اتاق خواب پسرانه بزرگسال

 

رنگ زرد

یکی دیگر از رنگ هایی که نگاه به آن باعث ایجاد شور، شعف و اشتیاق در فرد میشود، رنگ زرد است. این رنگ برای افرادی که صبح زود بیدار میشوند بسیار توصیه میشود. بر اساس تحقیقات انجام شده روی رنگ زرد، استفاده از این رنگ در دیوار اتاق سبب میشود تا افراد صبح خود را پر انرژی تر شروع کنند. همچنین طبق نظر افرادی که از این رنگ در دیوار اتاق خواب خود استفاده کرده‌اند، این رنگ در فصل های سرد سال باعث ایجاد احساس گرمی در فرد میشود.

 یکی دیگر از رنگ هایی که از آن به عنوان رنگ های ضد افسردگی در کتابهای روانشناسی از آن یاد شده است، رنگ زرد میباشد. این رنگ همچنین برای افرادی که عصبی هستند و یا زود دچار استرس و دلهره میشوند مناسب است.

رنگ اتاق خواب کوچک بزرگسال
رنگ اتاق خواب کوچک بزرگسال

 

رنگ نقره ای و متالیک؛ بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان

یکی از رنگ های پرطرفدار و مدرن امروزی که به عنوان بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان نیز شناخته میشود رنگ نقره‌ای است. این رنگ معمولاً برای القای حس ثروتمندی مورد استفاده قرار میگیرد.

ضمن اینکه توجه داشته باشید که استفاده از نقره‌ای و متالیک به عنوان رنگ اتاق خواب بزرگسال سبب تشویق فرد به کار و انجام فعالیت میشود. این رنگ برای افرادی که مجبورند ساعت زیادی را در اتاق و یا محل کار خود سپری کنند پیشنهاد میشود. البته به این نکته نیز باید دقت کنید که استفاده از این رنگ برای اتاق خواب میتواند باعث جلوگیری از  به خواب رفتن شما شود. همانطور که عرض کردیم این رنگ با تشویق شما به فعالیت و کار ‌تواند سبب کاهش میزان خواب شما شود.

عکس رنگ اتاق خواب بزرگسال
عکس رنگ اتاق خواب بزرگسال

 

رنگ قهوه ای؛ رنگ اتاق خواب آرامبخش بزرگسالان

از دیگر رنگ های موجود در میان رنگ اتاق خواب بزرگسال در بازار، قهوه‌ای است. در نگاه اول شاید استفاده از رنگ قهوه‌ای در اتاق خواب غیر معمول به نظر برسد. اما برای بسیاری از افراد این رنگ الهام بخش و آرامش بخش است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از هنرمندان و حتی نویسندگان اذعان داشتند که رنگ قهوه‎ای الهام بخش بسیاری از آثار آنها بوده است.

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسال
راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسال

 

رنگ صورتی؛ بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال

و بالاخره میرسیم به رنگ صورتی، رنگ مورد علاقه دختران. استفاده از این رنگ برای رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال نه تنها میتواند سبب آرامش یافتن ذهن انسان شود، بلکه میتواند در افزایش کیفیت خواب نیز تاثیری چشمگیر ایفا کند. این رنگ در میان دختران و مخصوصا کودکان بسیار محبوب میباشد. برای مشاهده انواع تخت و کمد نوزاد میتوانید به وبسایت فوکا و بخش مربوط به نوزادان و کودکان مراجعه فرمایید.

بر اساس نظر افرادی که از صورتی به عنوان رنگ اتاق خواب بزرگسال استفاده کرده‌اند، کیفیت خواب آنها و همچنین میزان خواب آنها بیشتر شده است. البته توجه کنید که به پیشنهاد طراحان داخلی ساختمان، بهتر است علاوه بر رنگ صورتی در پس زمینه اتاق خود از دیگر رنگ های خنثی نیز استفاده کنید. در برخی موارد مشاهده شده است که پس از مدتی فرد از این رنگ زده میشود. به همین سبب استفاده از رنگ هایی مانند مشکی، سفید، کرم، بژ و… در پس زمینه اتاق پیشنهاد می شود.

رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال
رنگ اتاق خواب دخترانه بزرگسال

 

رنگ قرمز

احتمالا برای شما نیز پیش آمده است که با نگاه به رنگ قرمز شور و هیجان در شما به وجود آمده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که دلیل انتخاب تابلوهای خطر در جاده ها به رنگ قرمز نیز جلب توجه رانندگان میباشد.

رنگ قرمز به عنوان رنگ اتاق خواب بزرگسال پیشنهاد نمیشود. زیرا این رنگ سبب افزایش میزان تنفس و همچنین تعداد ضربان قلب شده و در نتیجه باعث افزایش فعالیت های بدنی و هیجانی میشود. ضمن اینکه براساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که استفاده از این رنگ برای کسانی که در اتاق خواب خود به تمرکز بالایی نیاز دارند توصیه نمیشود. این رنگ با افزایش هیجان و استرس در افراد سبب کاهش میزان تمرکز آنها خواهد شد. بر اساس نظر معماران و طراحان داخلی بهتر است از رنگ قرمز به عنوان رنگ دوم در اتاق خواب بزرگسال استفاده شود. چرا که این رنگ میتواند سبب آشفتگی روان انسان و حتی در مواردی باعث آسیب بینایی افراد شود.

بهترین رنگ های اتاق خواب بزرگسالان
بهترین رنگ های اتاق خواب بزرگسالان

 

معیارهای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان

اکنون که درباره روانشناسی و تاثیر تمامی رنگ ها بر روی سلامت جسمی و روحی انسان صحبت کردیم، بهتر است برخی از عواملی که قبل از انتخاب رنگ اتاق بزرگسال باید به آنها توجه کنیم را نیز به شما عزیزان گوشزد کنیم.

اولین نکته ای که در انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان باید مورد توجه قرار دهید اندازه و میزان فضای اتاق مورد نظر است. برخی رنگ ها می‌توانند فضای اتاق را بزرگتر جلوه دهد و همچنین برخی رنگ های دیگر قابلیت کوچکتر نشان دادن آن را دارند.

در صورتی که قصد انتخاب رنگ اتاق خواب کوچک بزرگسال را دارید، به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم تا حد الامکان از استفاده از رنگ های تیره پرهیز کنید. رنگ های تیره مانند مشکی، سبز تیره، قرمز تیره، قهوه ای سوخته و… همگی به عنوان رنگ های تیره به شمار میرود. ضمن اینکه توجه داشته باشید استفاده از رنگ های تیره در اتاق های کوچک سبب دلگیر شدن فضای اتاق و همچنین کوچکتر جلوه دادن آن ‌میشوند.

به پیشنهاد افراد فعال در این زمینه بهترین رنگ اتاق خواب کوچک بزرگسال، رنگ های روشن و خنثی میباشند. به طور کلی می توان گفت که هر چه فضای اتاق خواب شما بزرگتر باشد انتخاب رنگ مناسب اتاق نیز راحت تر خواهد بود. همچنین در اتاق های کوچک به دلیل کمبود فضا مجبور به استفاده از تخت خواب یک نفره میباشید. شما دوستان برای مشاهده انواع تخت یک نفره و مدل سرویس خواب یک نفره میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

 

حین انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسال به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مورد دیگری که قبل از انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسال باید به آن توجه کرد سلیقه و علایق شخصی فرد میباشد. بدیهی است که احساسات و روحیات هر شخص با افراد دیگر متفاوت میباشد. به همین دلیل نیز تاثیر هر رنگ روی افراد متفاوت خواهد بود. به همین منظور حین انتخاب رنگ مورد نظر باید به جو و فضای دلخواه فرد توجه کرد. به گونه‌ای که برخی افراد دوست دارند تا فضای اتاق آرام و همچنین توأم با آسایش باشد. اما از طرفی دیگر برخی افراد دوست دارند تا فضای اتاق آنها توأم با انرژی و هیجان باشد. پس مورد مهمی که این انتخاب رنگ مورد علاقه خود باید به آن توجه کنید، روحیات و احساسات درونی خودتان است.

امروزه با پیشرفت صنعت مد و دکوراسیون داخلی، هماهنگی رنگ وسایل درون خانه آن برای افراد بسیار حائز اهمیت است. در نتیجه شما برای انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب بزرگسالان باید علاوه بر توجه به علایق خود به هماهنگی رنگ مورد نظر با اثاثیه اتاق خواب خود نیز توجه کنید. بدیهی است که هر چه هماهنگی بین رنگ دیوار اتاق و اثاثیه بیشتر باشد، اتاق شما در نظر بیننده جلوه زیباتری خواهد داشت. شما عزیزان میتوانید برای مشاهده انواع سرویس خواب بزرگسال به قسمت فروشگاه سایت ما مراجعه کنید.

 

مهمترین نکات حین انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسالان

 یکی از اقداماتی که قبل از انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب بزرگسالان توصیه میشود، مشورت با طراحان داخلی ساختمان به منظور یافتن بهترین ترکیب رنگ میباشد. بسیاری از افرادی که برای اتاق خواب خود تنها از یک رنگ استفاده کردند اذعان داشتند که پس از مدتی جذابیت رنگ مورد نظر از بین رفته و محیط اتاق برای آنها خسته کننده میشود.

 به همین منظور پیشنهاد می‌شود که حین انتخاب رنگ اتاق خواب بزرگسال حتماً از دو یا چند رنگ استفاده کنید. چراکه این رنگ ها مکمل هم بوده و سبب عدم دلزدگی و خسته کنندگی رنگ مذکور پس از گذشت زمان خواهد شد. همچنین به پیشنهاد افراد متخصص در این زمینه بهتر است تا رنگ برخی اثاثیه اتاق تندتر باشد. میتوانید برای هر دیوار از یک رنگ متفاوت استفاده کنید. همچنین میتوانید قبل از رنگ آمیزی کامل دیوارها رنگ مورد نظر خود را روی قسمتی از دیوار اتاق خواب خود امتحان کنید. انجام این کار سبب می‌شود تا حدودی نمای کلی کار را ببینید و پس از اتمام رنگ آمیزی پشیمان نشوید.

 

بهترین ترکیب رنگ ها برای رنگ اتاق خواب بزرگسال

همانطور که گفتیم برای جلوگیری از دلزده شدن از رنگ اتاق بهتر است دو یا چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کنیم. در ادامه به معرفی بهترین ترکیب رنگ ها برای رنگ اتاق خواب بزرگسال میپردازیم.

در قسمت های بالاتر مقاله نیز اشاره کردیم که رنگ های آبی و زرد جزو رنگ های آرامبخش میباشند. به همین سبب طبیعی است که ترکیب این رنگ ها میتواند باعث آرامش روح و روان انسان شود. طبق تحقیقات روانشناسی انجام شده روی افرادی که از این ترکیب رنگ ها در اتاق خواب خود استفاده کردند مشخص شده است که این دو رنگ سبب افزایش اعتماد به نفس، تسکین درد، از بین رفتن بیماری های روحی مانند افسردگی و…  میشود. به همین دلیل نیز از این دو رنگ در مراکز درمانی و پزشکی استفاده میشود.

استفاده از رنگ قرمز چه در اتاق خواب و چه در محیط های کاری ‌میتواند باعث بروز آسیب های روانی و جسمی شود. اگرچه که ترکیب رنگهای قرمز و بنفش برای اتاق خواب بزرگسال میتواند به ترکیبی ایده آل بدل شود. همچنین همانطور که میدانید رنگ قرمز به عنوان رنگ عشق و علاقه در دنیا شناخته میشود. استفاده از این رنگ به همراه رنگ بنفش در اتاق خواب زوجین میتواند باعث ایجاد فضایی رمانتیک و عاشقانه شود.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed