تزئین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با جدیدترین مدل ها

اگر نگرانی امروز شما نداشتن ایده جدید و نو برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ای که در خانه دارید هست، باید به شما بگویم که این نگرانی بیهوده است چون که در این مقاله می‌توانید ایده‌های ناب و دست اول رو مشاهده کنید.

اتاق خواب‌ها یکی از فضاهای مهم در خانه محسوب می‌شوند. دلیل این اهمیت این است که ما بخش مهمی از زندگی خود را که همان زمان استراحت ما است را در اتاق خواب خود سپری می‌کنیم. اما این مسئله برای دخترها کمی متفاوت است. چون آن‌ها علاوه بر زمان خواب و استراحت زمانی که درحال انجام تکالیف مدرسه هستند را نیز در اتاق خود سپری می‌کنند بنابراین محیط و فضای اتاق آن‌ها باید جذاب و زیبا باشد.

اگر نگرانی امروز شما نداشتن ایده جدید و نو برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ای که در خانه دارید هست، باید به شما بگویم که این نگرانی بیهوده است چون که در این مقاله می‌توانید ایده‌های ناب و دست اول رو مشاهده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

برای دیدن قیمت این سرویس اینجا کلیک کنید.

طراحی و دیزاین اتاق خواب دخترانه

علم روانشناسی می‌گوید که روحیات و خلق و خوی انسان تاثیر زیادی از محیط اطراف او و فضایی که در آن زندگی می‌کند دارد. پس بهتر است نهایت تلاش خودمان را بکنیم تا دکوراسیونی که برای خانه و محیط زندگی خود انتخاب می‌کنیم هارمونی و زیبایی قابل قبولی را داشته باشد. تا تاثیر مثبتی بر زندگی ما داشته باشد.

اما در این مقاله قصد داریم به یکی از مهم‌ترین دکورها یعنی دکور اتاق خواب دخترانه بپردازیم و ایده‌‌های جدیدی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم. شما می‌توانید با الهام گرفتن از این ایده‌ها بهترین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را بر اساس سلیقه خود انتخاب و چیدمان کنید.

اتاق خواب دخترانه
اتاق خواب دخترانه

 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اولین نکته‌ای که در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید درنظر گرفت انتخاب یک سبک مشخص برای دکوراسیون آن است. اول باید بدانیم که می‌خواهیم اتاق ما سبک کلاسیک داشته باشد یا مدرن یا هر سبک دیگری که دوست دارید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

برای دیدن قیمت این سرویس اینجا کلیک کنید.

 

انتخاب پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

رنگ‌ها دنیای ما را می‌سازند. در طراحی انتخاب رنگ یکی از مهم‌ترین و پایه‌ای ترین اصول طراحی داخلی محسوب می‌شود پس از اینکه نوع و سبک دکور اتاق دخترانه را مشخص کردیم مهم‌ترین کاری که باید بعد از آن انجام دهیم انتخاب پالت رنگی برای آن است.

پس از انتخاب پالت رنگی برای دکور اتاق خود ادامه مسیر طراحی برای شما راحت‌تر است زیرا می‌توانید تمام وسایلی که می‌خواهید بخرید را با این تم رنگی برای اتاق خود انتخاب کنید. همچنین می‌توان از همین پالت رنگ برای رنگ دیوارهای اتاق خواب نیز استفاده کرد. رنگ کوسن‌ها، پرده‌ها و حتی پاف و صندلی‌های اتاق هم می‌تواند از همین پالت رنگی انتخاب شود.

 

انتخاب رنگ مناسب  برای اتاق دخترانه

در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه خودمان را محدود به یکسری رنگ محدود و تکراری نکنیم. اکثر افراد تصور می‌‌کنند اگر یک اتاق خواب برای دخترها چیدمان و طراحی می‌شود حتما باید از رنگ صورتی به عنوان پالت رنگی برای اتاق استفاده شود در حالی که می‌توانیم برای خاص‌تر بودن و ایجاد تمایز از سایر رنگ‌ها مانند رنگ‌های گرمی مثل قرمز و نارنحی نیز استفاده کنیم. اما نکته‌ای که در انتخاب رنگ باید به آن توجه کنید این است که براساس سلیقه فرزندتان آن را انتخاب کنید. بکارگیری این رنگ‌ها می‌تواند هر فضای بی‌روحی را به یک فضای با انرژی زیاد و هیجان انگیز تبدیل کند.

 

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با درنظر گرفتن سن

قطعا سلیقه دختر بچه‌های 5 تا 10 سال بسیار متفاوت با سلیقه دخترهای 13 و 14 ساله هست. پس بهتر است در زمان چیدمان اتاق برای آن‌ها به سن دخترتان توجه کنید. و اینکه چه چیزهایی برای او جذاب است. و مطابق با سلیقه فرزندتان برای اتاق خواب او خرید کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده ایرانی
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده ایرانی

برای دیدن قیمت این محصول اینجا کلیک کنید.

 

فضای مطالعه برای دکور اتاق دخترانه

یکی از مهم‌ترین وظایف دختر بچه‌ها درس خواندن است و ما نیز باید برای آن آمادگی کافی را داشته باشیم و برای اتاق او فضایی را برای درس خواندن و مطالعه در نظر بگیریم. فضای مطالعه نیاز به میز تحریر و کتابخانه دارد با انجام این کار قطعا فرزند شما نسب به انجام تکالیف درسی خود راغب‌تر می‌شود.

 

سرویس خواب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

مهم ترین معیار در انتخاب سرویس خواب تناسب فیزیکی آن با بدن انسان است. بنابراین برای انتخاب سرویس خواب دخترانه اولین چیزی که باید به آن توجه کنیم، تناسب آن با فیزیک و بدن فرزندمان است.

یکی دیگر از معیارهای مهم انتخاب سرویس خواب ارگونومیک بودن تشک آن است که در زمان خرید تشک برای تخت خواب باید توجه داشته باشیم که یک تشک استاندارد و ارگونومیک برای فرزندمان انتخاب کنیم. همچنین ملافه‌های گلدار و یا ملافه‌های ساده با بالشت‌های طرح‌دار می‌تواند باعث جلوه‌‌ای بیشتر  در تخت‌خواب اتاق خواب دخترانه شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی

برای دیدن قیمت این محصول اینجا کلیک کنید.

 

بخش بندی فضای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان

دختران نوجوان به ترتیب و نظم در فضا بسیار اهمیت می‌دهند. برای اینکه بتوان نظم و ترتیب بیشتری در اتاق آن‌ها ایجاد کنیم می‌توانیم از تقسیم کردن نواحی مختلف اتاق استفاده کنیم. و هر بخش را برای یک کاربرد مشخص قرار دهیم. مثلا استفاده از یک فضا برای مطالعه یکی از این موارد است.

 

فرش اتاق خواب دخترانه

فرش با توجه به این که کف اتاق خواب را می‌پوشاند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون اتاق دارد بنابراین باید در زمان انتخاب فرش برای اتاق خواب به موارد بسیار زیادی توجه داشته باشیم. یکی از آن موارد سبک طراحی فرش است که آن را با توجه به سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید انتخاب کنیم. مثلا از یک فرش با طراحی کلاسیک برای یک اتاق دخترانه با طراحی مدرن استفاده نکنیم.

 

استفاده از وسایل تزئینی در دکور اتاق خواب دخترانه

دخترها روحیه حساسی دارند، و این حساسیت به شکل‌های مختلف بروز می‌کند که یکی از این موارد حساسیت نشان دادن به محیط و فضای‌های اختصاصی شان از جمله اتاق خواب است که دوست دارند تمام ظرافت‌هایی که آن‌ها می‌گویند در اتاق رعایت شود و دکور اتاق‌شان با نهایت دقت و ظرافت چیدمان شود.

بنابراین اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون اتاق خواب دخترانه منزل‌تان دارید باید سادگی فضا را رعایت کنید و اگر می‌خواهید از وسایل دکوری در اتاق خواب استفاده کنید دقت زیادی به خرج دهید تا با سبک طراحی دکور اتاق هماهنگی داشته باشد.

برای داشتن یک دکوراسیون لاکچری برای اتاق خواب دخترانه نیاز به استفاده از وسایل دکوری و تزئینی گران قیمت نیست و می‌توان برای تزئین اتاق از وسایل ساده هم استفاده کرد، به شرطی که در چیدمان آن‌ها اصول دکوراسیون داخلی را رعایت کنیم.

 

پرده اتاق خواب دخترانه ساده و شیک

پرده‌ها یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی خانه و دکور آن دارند. بنابراین انتخاب طرح و رنگ مناسب برای پرده در قسمت‌های مختلف خانه می‌تواند تاثیر  زیادی در زیبایی هر بخش از خانه ما بگذارد.

معمولا دختر بچه‌ها نسب به پسر بچه‌ها علاقه بیشتری به زیبایی ظاهری فضای خانه از خود نشان می‌دهند. همچنین حساسیت بیشتری در انتخاب وسایل از خود نشان می‌دهند. و چون پرده فضای زیادی از دیوار را می‌گیرد و همیشه به چشم می‌آید بنابراین برای انتخاب آن باید دقت و اهمیت زیادی به خرج می‌دهند.

پرده اتاق خواب دخترانه با تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ در بازار به چشم می‌خورد. اما در زمان انتخاب پرده برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید با توجه به طرح و رنگ بقیه وسایل اتاق خواب، طرح و رنگ پرده را انتخاب کنیم.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر فرزندتان در سن و سالی است که می‌توانید با او مشورت کنید و از سلیقه او استفاده کنید حتما این کار را انجام دهید. زیرا این کار باعث افزایش اعتماد به نفس فرزندتان می‌شود. همچنین از ماندن در اتاقی که براساس سلیقه او چیدمان شده لذت بیشتری می‌برد.

اگر نور زیادی وارد اتاق خواب شما می‌شود می‌توانید از پرده‌های ضخیم استفاده کنید تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی اتاق خواب را تاریک کنید.

 

نمونه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از طرح‌های ساده و شیک تا طرح‌های لاکچری

امروزه اکثر دخترهای جوان در خانه یک اتاق شخصی دارند و برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب آن‌ها باید نظر آن‌ها را نیز لحاظ کنیم. و از تصمیماتی که آن‌ها برای اتاق خود می‌گیرند پیروی کنیم. در ادامه به بررسی انواع دکوراسیون اتاق خواب دخترانه نوجوان و جوان به همراه نمونه‌های از هر کدام می‌پردازیم.

 

عکس اتاق خواب دخترانه دونفره به همراه تخت در نیم طبقه بالا

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دونفره

 

این عکس مربوط به دکوراسیون اتاق نوجوان دخترانه هست که به صورت نیم طبقه در یک اتاق طراحی شده است. این اتاق ویژه دوقلوها ساخته شده است، چون از هر چیزی در اتاق دو عدد داریم. در قسمت پایین اتاق دو عدد میز تحریر به همراه یک صندلی سفید قرار داده شده و در کنار آن یک مبل کوچک برای استراحت در نظر گرفته شده است.

پالت رنگی این اتاق سفید هست که برای گرم‌تر شدن اتاق از رنگ‌های گرمی مانند قهوه‌ای خیلی روشن یا صورتی روشن در کنار نورپردازی‌های گرم استفاده شده است.

 

تصویر اتاق خواب دخترانه با ترکیب رنگ صورتی به همراه لوستر

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

 

دکوراسیون اتاقی که می‌بینید با رنگ محبوب دختران جوان یعنی صورتی تزئین شده است. وجود عناصری مانند میز تحریر، کمد دیواری و شلف‌های دیواری و همچنین یک لوستر خاص با لامپ‌های رشته‌ای باعث زیبایی بیشتر این اتاق خواب شده است.

 

سوالات متداول در مورد دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

1- برای این که چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به بهترین نحو انجام شود باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اولین گام انتخاب یک سبک مشخص برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است و پس از آن تعیین پالت رنگی یا همان تم رنگی برای اتاق است تا بتوانیم وسایل اتاق را متناسب با هم ست کنیم و براساس اصول فنگ شویی چیدمان کنیم.

 

2- بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه کدام است؟

مهم‌ترین معیار در انتخاب رنگ، ایجاد آرامش و انرژی مثبت در محیط است. بنابراین بهترین رنگ اتاق خواب دخترانه با توجه به سلیقه افراد می‌تواند متفاوت باشد و این بستگی به فرد دارد. فردی با رنگ‌های سرد آرامش پیدا می‌کند و فرد دیگری با رنگ‌های گرم به آرامش می‌رسد. اما رنگ‌هایی که اکثر افراد و طراحان داخلی برای اتاق دخترانه استفاده می‌کنند رنگ‌های صورتی، آبی، گلبهی، سبز، ارغوانی، یاسی است.

 

3- هنگام چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید چه نکاتی را مد نظر داشت؟

انتخاب یک سبک طراحی، پالت رنگی و چیدمان وسایل بزرگ‌تر و پس از آن چیدن وسایل کوچک‌تر براساس فضای در دسترس مهم‌ترین نکاتی است که باید رعایت کنیم. یکی دیگر از موارد مهم در زمان چیدمان این است که حتما به سن فرزندمان در زمان چیدن اتاق توجه کنیم و به حساس بودن دخترها به چیدمان اتاق نیز توجه داشته باشیم.

 

4- برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مشترک برای دو فرزند باید به چه نکاتی توجه داشت؟

بهترین کاری که می‌توانیم برای چیدمان اتاق خواب دخترانه مشترک اناجم دهیم این است که فضای اتاق را بخش بندی کنیم و هر بخش را با توجه به سلیقه هر یک از فرزندانمان برای آن‌ها آماده کنیم. اگرچه ممکن است که فرزندانمان دو قلو باشند اما می‌توانند سلیقه و روحیه متفاوتی داشته باشند.

 

5- برای خرید فرش اتاق خواب دخترانه و همچنین پرده اتاق خواب دخترانه باید به چه مواردی توجه داشت؟

در انتخاب فرش و پرده بهتر است به دکور اتاق خواب و سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و همچنین پالت و تم رنگی آن توجه کنیم. مثلا اگر در اتاق از وسایل و دکوری‌های زیادی استفاده شده است بهتر است طرحی که برای فرش و پرده در نظر می‌گیریم ساده‌تر و خلوت‌تر باشد.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed