3 روش اصلی برای تزیین اتاق خواب دخترانه

تزیین اتاق خواب دخترانه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا دختران زمان زیادی را برای سرگرمی، انجام تکالیف و مطالعه و معاشرت با دوستان خود، در اتاق خود سپری می کنند.

بهترین روش های تزیین اتاق خواب دخترانه

تزیین اتاق خواب دخترانه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا دختران زمان زیادی را برای سرگرمی، انجام تکالیف و مطالعه و معاشرت با دوستان خود، در اتاق خود سپری می کنند. به همین دلیل مهم است که دیزاین اتاق مطابق علایق او انجام بگیرد. برای رسیدن به بهترین چیدمان در تزیین اتاق خواب دخترانه، باید به نکاتی مانند انتخاب رنگ و تم مناسب، انتخاب چیدمان مبلمان و استفاده از جزئیات مناسب در دکوراسیون اتاق بسیار توجه کرد. به طور کلی، بهتر است از انتخاب تم کودکانه برای اتاق دختران نوجوان خودداری کنید، زیرا علایق او ممکن است به سرعت تغییر کند. گاهی اوقات در نظر گرفتن یک دیزاین ساده می تواند جذابیت زیادی داشته باشد، زیرا دست شما را برای تغییرات باز می گذارد. انتخاب تم های فانتزی نیز برای دختران نوجوان جذاب و محبوب است.

در این مقاله سه روش اصولی و مهم در تزیین اتاق خواب دخترانه را بررسی می کنیم. این روش ها در زیبایی و جذابیت دیزاین اتاق خواب دختران نوجوان حائز اهمیت هستند، بنابراین نباید به سادگی از کنار آنها گذشت. در صورتی که شما نیز به دنبال چیدمان اصولی اتاق خواب دخترانه هستید این مطلب را تا انتها بخوانید.

تزیین اتاق خواب دخترانه
تزیین اتاق خواب دخترانه

 

روش اول، انتخاب رنگ ها و تم ها در تزیین اتاق خواب دخترانه

قبل از شروع تزیین اتاق خواب دخترانه، از او سوال کنید که علاقه دارد اتاقش به چه سبک و رنگی باشد؟ از آنجایی که قرار است دختر نوجوان بیشتر وقت خود را در این اتاق بگذراند، قبل از دیزاین اتاق نظر او را جویا شوید. دکوراسیون اتاق خواب قرار است تا چندین سال همچنان جذاب به نظر برسد. بنابراین حتما در تزیین آن علایق، رنگ مورد علاقه و تم مورد نظرش را جویا شوید.

در چیدمان اتاق لازم نیست همه علایق او را در نظر بگیرید، اما می توانید سعی کنید اتاق را بر اساس علایق کلی او طراحی کنید. مثلا، اگر او حیوانات را دوست دارد، به جای نقاشی دیواری جنگل روی دیوار، می توانید به دنبال رختخواب و عکس هایی باشید که تصاویری از حیات وحش و حیوانات روی آن ها باشد. اگر او از تم فانتزی لذت می برد، می توانید عکس های قاب شده از شخصیت های مورد علاقه او را به دیوار آویزان کنید. سپس، از رنگ شخصیت مورد علاقه او برای رنگ های برجسته اتاق استفاده نمایید.

انتخاب رنگ ها و تم ها در تزیین اتاق خواب دخترانه
انتخاب رنگ ها و تم ها در تزیین اتاق خواب دخترانه

 

انتخاب رنگ اتاق خواب دختران نوجوان

در تزیین اتاق خواب دخترانه، یک رنگ روشن و خنثی برای دیوارها انتخاب کنید تا فضا را روشن کنید. رنگی را انتخاب کنید که با انواع سایه ها و تم های مختلف هماهنگ باشد تا با افزایش سن او مجبور به رنگ آمیزی مجدد نشوید. رنگی مانند سفید، صورتی پاستلی، آبی روشن یا زرد روشن را برای دیوارها انتخاب کنید تا فضا بزرگتر و بازتر به نظر برسد. سعی کنید از رنگ های تیره و پر جنب و جوشی که ممکن است چند سال دیگر دوستش نداشته باشد، مانند صورتی، بنفش، آبی سرمه ای، قرمز یا حتی مشکی دوری کنید. هماهنگ کردن رنگ های دیگر با این رنگ ها دشوار است.

2 تا 3 رنگ برجسته را برای استفاده در دیزاین، در سراسر اتاق انتخاب کنید. این رنگها را از بین رنگ های مورد علاقه دختر نوجوان خود، برای طرح رنگ، انتخاب کنید. حتی می توانید از یک اثر هنری، الگوی کاغذ دیواری یا طرح پارچه، الهام بگیرید. این باعث می شود اتاق رنگارنگ به نظر برسد، با چیدمان ساده و بدون تزئینات زیاد و بدون ناهماهنگی.

انتخاب رنگ اتاق خواب دختران نوجوان
انتخاب رنگ اتاق خواب دختران نوجوان

 

کاغذ دیواری برای تزیین اتاق خواب دخترانه

در تزیین اتاق خواب دخترانه، یک کاغذ دیواری پویا، برای ظاهری جسورتر و ماندگارتر انتخاب کنید. یک کاغذ دیواری با چاپ بزرگ و چشم نواز انتخاب کنید و آن را روی دیوار برجسته آویزان کنید تا چشم را به نقطه کانونی اتاق بکشید. سعی کنید یک طرح یا الگوی جاودانه مانند راه راه، گل‌دار یا حتی یک رنگ ثابت با چاپ براق و فویل شده انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که حذف کاغذ دیواری بسیار دشوارتر از رنگ آمیزی مجدد دیوار است. مطمئن شوید که طرحی را انتخاب کرده اید که بتواند با علایق و سلیقه او هماهنگ باشد.

روش دوم انتخاب و چیدمان مبلمان

برای تزیین اتاق خواب دخترانه می توانید یک قاب تخت خواب شیک در سایز دوقلو، دو نفره یا طرح ملکه انتخاب کنید. محیط اتاق را اندازه بگیرید تا ببینید چقدر فضا برای قرار دادن مبلمان وجود دارد. اگر فضای محدودی دارید، یک تخت یک نفره انتخاب کنید. اگر فضای بیشتری دارید، یک تخت دو نفره یا کوئین انتخاب کنید. یک قاب ساخته شده از مواد بادوام مانند فلز یا چوب را انتخاب کنید. سپس، می‌توانید تزئینات سرگرم‌کننده و قابل جابجایی مانند ریسه یا طرح های تزیینی فانتزی را به تخت اضافه کنید تا متناسب با تم اتاق باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک تخت شاهزاده خانم بخرید، یک تخت چهار پایه کلاسیک تهیه کنید و یک سایبان متحرک در بالای آن آویزان کنید. اگر دختر نوجوان تان به مرور زمان، علاقه خود را به آن از دست داد، می تواند سایبان را از روی تخت جدا کند تا ظاهری بالغ تر داشته باشد.

در اتاقی با تم جنگل، ممکن است انتخاب یک قاب تخت آهنی ساده مناسب باشد و سپس درختان و گیاهان مصنوعی را دور میله‌های تخت بپیچید. اگر او بخواهد در آینده سبک اتاق را تغییر دهد، برداشتن این المان های فانتزی و استفاده مجدد از آنها برای پروژه های دیگر آسان است. قاب‌های چوبی و آهنی همیشه انتخاب‌های محبوبی برای تخت‌خواب‌های نوجوانان هستند زیرا محکم و شیک هستند.

استفاده از کمد و میز مناسب

در دیزاین اتاق دخترانه، یک کمد هماهنگ برای نگهداری لباس ها و سایر اقلام انتخاب کنید. به عنوان یک قاعده کلی، کمد و میزی را انتخاب کنید که هماهنگ با سبک تخت باشد. طرح آن می تواند روستیک، مدرن یا کلاسیک باشد. به عنوان مثال، اگر اتاق دارای تم روستایی با تزیین انواع گل است، بهتر است به جای کمد و میز مدرن، یک کمد و میز با ظاهری قدیمی انتخاب کنید. اگر به دنبال ظاهری ساده و مدرن هستید، مبلمان مدولار سفید رنگ، انتخاب مناسبی است، زیرا به راحتی با سایر وسایل ترکیب و هماهنگ می شود.

استفاده از کمد و میز مناسب
استفاده از کمد و میز مناسب

 

استفاده از قفسه های کتاب

در تزیین اتاق خواب دخترانه و دیزاین آن می توان از قفسه های کتاب و سطل ها برای نگهداری وسایل سرگرمی و کتاب ها استفاده کرد. استفاده از وسایلی برای ذخیره سازی لوازم، برای اتاق دختران نوجوان بسیار ضروری است. برای حفظ نظم و انضباط می توان از برچسب بر روی این لوازم استفاده کرد.

انتخاب تخت در دیزاین اتاق خواب دختران نوجوان

در چیدمان تخت، اگر فضای اتاق کوچک است می توانید از تخت تاشو استفاده کنید تا فضای اتاق را به حداکثر برسانید. وقتی یک تخت می‌گیرید، آن را در یک طرف اتاق، در امتداد دیوار قرار دهید و مطمئن شوید که هیچ دریچه یا خروجی را مسدود نمی‌کند. قرار دادن تخت در گوشه ای از اتاق یک گزینه محبوب است زیرا فضای کمی را اشغال می کند و فضای بیشتری در وسط اتاق باقی می گذارد.کمد و سایر مبلمان را در اطراف محیط اتاق بچینید.

در دیزاین اتاق خواب اکثر مردم ترجیح می دهند مبلمان را در امتداد دیوارهای اتاق قرار دهند تا فضای باز در وسط باقی بماند. اطمینان حاصل کنید که وسایل بزرگتر، مانند کمد و قفسه کتاب، پنجره ها و درها را مسدود نمی کنند. یک پاتختی را در کنار تخت قرار دهید تا وسایلی را که ممکن است در هنگام خواب به آن نیاز داشته باشد، مانند کنترل تلویزیون یا یک لیوان آب بر روی آن قرار گیرد. مطمئن شوید که نور کافی برای مطالعه وجود دارد و وسایل هنری، کاغذ، مداد و کتاب‌ها را در قفسه نزدیک یا در یک سطل برای دسترسی آسان قرار دهید. این به چند منظوره شدن اتاق کمک می کند.

انتخاب تخت در دیزاین اتاق خواب دختران نوجوان
انتخاب تخت در دیزاین اتاق خواب دختران نوجوان

 

روش سوم اضافه کردن جزئیات و تزئینات

در تزیین اتاق خواب دخترانه المان های دیگری مانند طرح و رنگ پرده، سرویس خواب، فرش، نورپردازی، عکس و غیره بسیار مهم و تاثیر گذار است. چه چیدمان مورد نظر ساده باشد یا فانتزی.  برای سرویس اتاق خواب از طرح و رنگی استفاده کنید که مورد علاقه او باشد، با گذشت زمان و بالاتر رفتن سنش به زودی از آن خسته نشود و هماهنگی با سایر لوازم اتاق داشته باشد. به عنوان مثال، اگر اتاق با تم پرنسس است، می توانید لحافی را انتخاب کنید که روی آن یک قلعه با بالش های روفله قرار دارد. برای تم دایناسور، می توانید لحافی را انتخاب کنید که روی آن چاپ دایناسور فانتزی و بالش های تک رنگ به رنگ سبز، زرد و آبی روشن باشد تا با طرح و رنگ اتاق مطابقت داشته باشد.

فرشی را با طرحی مفرح و متناسب با مضمون اتاق انتخاب کنید. تعویض فرش کار آسانی است. بنابراین نگران نباشید که طرح خیلی پررنگ یا رنگارنگ باشد زیرا روی زمین است و می تواند تضاد را در فضای اتاق ایجاد کند.

نورپردازی در تزیین اتاق خواب دخترانه

در تزیین اتاق خواب دخترانه برای تامین نور ملایم‌تر، یک لامپ روی میز خواب یا نزدیک تخت قرار دهید. برخی از دختران نوجوان از تاریکی می‌ترسند و ممکن است برای خوابیدن به نور شب یا لامپ نیاز داشته باشند. یک لامپ را با نور کم‌ که برای مدت‌های طولانی‌تری روشن بماند، انتخاب کنید و یک لامپ با نور برجسته و بیشتر استفاده کنید.به عنوان مثال، در اتاقی با تم کارناوال، می توانید یک آباژور با نوارهای قرمز و سفید عمودی اضافه کنید تا چادر سیرک را تقلید کند. در اتاقی با تم فانتزی، می توانید یک پایه ساده و مدرن برای لامپ انتخاب کنید و یک آباژور با رنگ برجسته و روشن مانند صورتی، بنفش، سبز، آبی یا قرمز اضافه کنید.

نورپردازی در تزیین اتاق خواب دخترانه
نورپردازی در تزیین اتاق خواب دخترانه

 

استفاده از پرده در دیزاین اتاق خواب

در تزیین اتاق خواب دخترانه، برای حفظ حریم خصوصی بیشتر، از پرده استفاده می شود. مجموعه ای از پرده ها را متناسب با اندازه و شکل پنجره انتخاب کنید. اگر از پرده استفاده می کنید، یک میله پرده را با دریل و براکت در بالای پنجره محکم کنید و قبل از اینکه میله را در براکت قرار دهید، پرده ها را روی میله قرار دهید. مطمئن شوید که آنها تا انتها بسته می شوند و روی زمین جمع نمی شوند. اگر پرده‌ها را نصب می‌کنید، دستورالعمل‌های روی بسته را دنبال کنید تا از ایمن بودن آن‌ها مطمئن شوید، زیرا روش آویزان کردن بسته به مارک و نوع پرده بسیار متفاوت است. وقتی نوبت به چیدمان پرده ها می رسد، 1 تا 2 رنگ برجسته با رنگ ثابت یا چاپ ساده، مانند راه راه یا خال خالی کوچک می تواند مناسب باشد.

استفاده از عکس و آثار هنری

در تزیین اتاق خواب دخترانه از عکس ها و آثار هنری متناسب با موضوع اتاق استفاده کنید. 2-3 قطعه هنری یا عکس قاب شده را انتخاب کنید و آنها را در سراسر اتاق قرار دهید. از فضاهای باز را استفاده کنید، مانند بالای تخت. بیشتر دختران نوجوان عکس ها، گواهینامه ها و مواردی از این قبیل دارند که واقعا برایشان مهم است و شما به راحتی می توانید از آنها برای تزیین اتاقشان استفاده کنید. آنها را روی یک قفسه مخصوص قرار دهید تا شلوغی را کاهش دهید، و جوایز و تصاویر مهم را بزرگ قاب کنید و آنها را روی دیوار قرار دهید. اگر لوازم به خصوصی دارد که مورد علاقه او است، مانند حیوان عروسکی یا مجسمه ای که یکی از عزیزانش به او داده است، آن را در جایی قرار دهید که به راحتی در دسترس اما امن باشد، مانند بالای کمد، میز خواب یا قفسه کتاب.

استفاده از عکس و آثار هنری
استفاده از عکس و آثار هنری

 

استفاده از ریسه و لوازم فانتزی

ریسه ها برای اکثر دختران نوجوان محبوب و دوست داشتنی هستند. همچنین استفاده از چراغ های چشمک زن در امتداد سقف برای یک نورپردازی سرگرم کننده و به کار بردن وسایل هنری. چراغ های سقفی ممکن است برای نوجوانی که می خواهد بخوابد خیلی روشن باشد. برای حفظ تعادل درنورپردازی، در هر 15 تا 20 سانتی متر می توانید قلاب های قابل تنظیم روی دیوار، نزدیک سقف قرار دهید تا چراغ های رشته ای را در اطراف محیط اتاق آویزان کنید. برای تعمیر و نگهداری آسان تر این وسایل، از یک سوئیچ تایمر استفاده کنید تا آنها به طور خودکار قبل از زمان خواب روشن شوند.

استفاده از ریسه و لوازم فانتزی
استفاده از ریسه و لوازم فانتزی

 

در تزیین اتاق خواب دخترانه در نظر گرفتن ایمنی در کنار زیبایی و جذابیت اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل بهترین دیزاین، چیدمانی است که در عین زیبایی، سادگی و به روز بودن ایمن باشد و علایق دختران نوجوان را نیز تامین کند.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed