۷ ایده جدید برای دیزاین اتاق خواب

با توجه به دکوری که برای دیزاین اتاق خواب مان انتخاب می کنیم، می توانیم در جذابیت دکوراسیون اتاق خواب خود تاثیر گذار باشیم. اتاق خواب فضایی است برای استراحت، که گاها ما از آن برای مطالعه و کار نیز استفاده می کنیم.

استفاده از ریسه و لوازم فانتزی

با توجه به دکوری که برای دیزاین اتاق خواب مان انتخاب می کنیم، می توانیم در جذابیت دکوراسیون اتاق خواب خود تاثیر گذار باشیم. اتاق خواب فضایی است برای استراحت، که گاها ما از آن برای مطالعه و کار نیز استفاده می کنیم. احساس و حالی که ما از دکور اتاق خوابمان دریافت می کنیم تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی ما دارد.

بنابراین زمان گذاشتن و هزینه کردن برای طراحی دکور اتاق خواب ما ارزش مادی، روحی و معنوی بسیاری برای ما می تواند داشته باشد.

اگر شما هم دوست دارید که با راه های تبدیل چیدمان اتاق خواب به مکانی منحصر به فرد و خلاق آشنا شوید و از  این راه ها برای اتاق خواب خود استفاده کنید، در ادامه این مقاله از مجله فوکاچوب همراه باشید تا به معرفی جدیدترین ایده ها برای طراحی دکوراسیون دیزاین اتاق خواب بپردازیم.

 

۱- کاغذ دیواری گل منگولی، ایده ای برای تمام سلیقه ها

اکثر افراد با خود فکر می کنند که کاغذهای دیواری با طرح های گل دار  فقط برای اتاق خواب با دکوراسیون کلاسیک مناسب است. اما شما در یک حرکت جسورانه می توانید این عناصر دکوراسیون جذاب را برای دیزاین های مدرن و جدید استفاده کنید.

همچنین می توانید ست روتختی و ملافه خود را با طرح کاغذ دیواری اتاق خواب خود  ست کنید و یک دیزاین با جلوه ای خاص برای دکور اتاق خواب خود به وجود آورید.

کاغذ دیواری گل دار برای دیزاین اتاق خواب
کاغذ دیواری گل دار برای دیزاین اتاق خواب

 

برای رنگ کاغذ دیواری گل گلی خود هم می توانید از دو رنگ که بیشتر در سایر وسایل اتاق به کار رفته است استفاده کنید.  اما شاید بگویید که در اتاق خواب شما بیشتر از رنگ ها خنثی همچون سفید ، خاکستری، طوسی یا بژ استفاده شده است.

برای اتاق هایی که تم رنگی غالب آن ها رنگ های خنثی هستند، می توانید از یک کاغذ دیواری  با رنگ های شاد  و برجسته مانند صورتی، گلبهی، ارغوانی و یا طلایی استفاده کنید تا روحی دوباره به اتاق خوابتان بدهید.

در زمان خرید کاغذ دیواری برای اتاق خوابتان شاید دچار این تردید شوید که گل های بزرگ بهتر هستند یا کاغذ دیواری با طرح گل های ریز؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است برای اتاق خواب بزرگ کاغذ دیواری گلدار با گلهای درشت و بزگتر مناسب تر است. و برای اتاق کوچک برعکس این قضیه صدق می کند.

 

۲- دیزاین بوهمین یا دکور چوبی، یک انتخاب جسورانه

در تمام سبک های دکوراسیون بوهمین، روستیک، مینیمال، مدرن و معاصر به راحتی می توانید از عناصر چوبی در دیزاین اتاق خواب خود استفاده کنید، پس اگر طرفدار یکی از این سبک های دکوراسیون هستید طرح های چوبی برای شما مناسب هستند.

دکورهای چوبی مقاومت و ماندگاری بالایی دارند و عین حال  جلوه ای بی نظیر و لوکس به اتاق خواب ما می دهند و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند، و در کنار تمام این ویژگی ها صرفه اقتصادی برای ما خواهند داشت.

یک صندلی و میز خاطره چوبی در کنار یکدیگر  عناصری تاثیرگذار و خاطره انگیز  برای دیزاین اتاق خواب ما محسوب می شوند.

 

۳- ست کردن چراغ خوب رومیزی با سرویس خواب، یک دیزاین اتاق خواب رویایی

کمی قبل تر طراحان داخلی بیشتر عناصر دکور یک اتاق خواب را در یک رنگ یا استایل انتخاب می کردند، اما امروزه سبک کار طراحان داخلی تغییر کرده است و به جای انتخاب تمام اجزای اتاق خواب عناصر کمتری را با هم ست می کنند تا تاثیر گذاری آن بیشتر باشد.

یکی از جذاب ترین گزینه ها برای انتخاب و ست کردن یک یا چند مورد از وسایل خواب مانند بالشت، ملافه یا تشک با چراغ رومیزی کنار تخت خواب است.  انتخاب این ست رنگی یک تمایز در سرویس خواب شما به عنوان نقطه کانونی دیزاین اتاق خواب تان نیز هست.

ست کردن چراغ خوب رومیزی با سرویس خواب، یک دیزاین اتاق خواب رویایی
ست کردن چراغ خوب رومیزی با سرویس خواب، یک دیزاین اتاق خواب رویایی

 

۴- استفاده از فضای خالی بالای تخت، یک انتخاب هوشمندانه

یکی از بهترین گزینه ها برای تغییر دیزاین اتاق خواب استفاده از فضای خالی بالای تخت خواب هست. یکی از بهترین ایده ها برای استفاده از این قسمت نصب یک تابلوی هنری بزرگ است. این تابلو به بزرگتر نشان دادن اتاق خواب شما کمک می کند و جلوه ای مدرن به اتاق خواب شما می‌دهد.

اگر می‌خواهید تنوع بیشتری داشته باشید به جای یک تابلوی بزرگ از چند تابلوی کوچک استفاده کنید. چند تابلوی کوچک که با تصاویر شخصی شما پر شده است یک گالری عکس دیواریو جذاب برای شما می سازد.

همچنین می توانید این تابلوهای کوچک شخصی را روی دیوار نصب کنید یا اینکه روی یک شلف دیواری قرار دهید. و برای جذابیت بیشتر دیزاین این بخش از اتاق خواب خود چندین گلدان یا کتاب تزئینی در کنار تصاویر خود قرار دهید.

 

۵- استفاده از آینه برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب

یکی از ویژگی های بارز آینه ها در دکوراسیون روشن تر کردن و بزرگتر نشان دادن فضا هست. استفاده از یک آینه قدی ساده و بزرگ یکی از تکنیک های دیزاین اتاق خواب در دکوراسیون مینیمال است.

بعضی افراد برای رومانتیک کردن فضای اتاق خواب خود در کنار آینه نیز از ریسه های نوری استفاده می کنند. شما می توانید این ریسه ها را از آینه آویزان کنید یا در دیوار بالایی آن نصب کنید.

نورپردازی در تزیین اتاق خواب دخترانه
نورپردازی در تزیین اتاق خواب دخترانه

 

۶- ایجاد فضای مطالعه، گوشه ای دنج برای آرامش بیشتر

اگر شما اهل مطالعه و کتاب خواندن باشید، قطعا فضای مطالعه بخشی جدایی ناپذیر از اتاق خواب شما خواهد بود. برای داشتن فضای مطالعه در دیزاین اتاق خواب تان تهنا به یک صندلی و میز کوچک در کنار یک کتابخانه شخصی نقلی نیاز دارید.

اما چیزی که باعث می شود فضای مطالعه شما به جذاب تر شدن دکور اتاق خواب تان کمک کند  دکوری است که برای فضای مطالعه خود انتخاب می کنید، مثلا استفاده از تخته برای یادداشت یا چند قاب عکس جذاب و آرامش بخش یا جملات تاثیر گذار و گلدان های رومیزی کوچک عناصری هستند که می توانید در این بخش استفاده کنید.

 

۷- استفاده از مبل تخت خواب شو، استفاده بهینه از فضا

امروزه استفاده بهینه از فضا به یکی از چالش های بزرگ ما در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. وجود چنین چالش هایی باعث شده است که محصولات جدیدی در حوزه دکوراسیون اتاق خواب و منزل تولید شود یکی از این محصولات مبل های تخت خواب شو هستند. شما به کمک یک مبل تخت شو هم می توانید مبل و هم تخت را با هم در اتاق خواب خود داشته باشید.

و در کنار استفاده بهینه از فضا جلوه ای جذاب و متفاوت به دیزاین اتاق خواب خود بدهید. امروزه استقبال از اینگونه عناصر دکوراسیون بسیار زیاد است و تنوع آن نیز در بازار مبلمان خانگی نیز زیاد است. بنابراین شما به راحتی می توانید یک مبل تخت شو مناسب سلیقه تان دربازار پیدا کنید.

استفاده از مبل تخت خواب شو، استفاده بهینه از فضا
استفاده از مبل تخت خواب شو، استفاده بهینه از فضا

 

منتظر ایده ات هستیم!

در این مقاله از مجله فوکاچوب در مورد هفت۷ ایده جدید برای دیزاین اتاق خواب  صحبت کردیم به نظر شما دیگه چه ایده هایی هست که ما از قلم انداختیم، اونا رو از بخش نظرات با ما و بقیه همراهان مون در میون بزار. منتظر نظر و ایده ات هستیم.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed