راهنمای جامع برای چیدمان اتاق خواب دخترانه

اتاق خواب دخترانه یک مکان خصوصی برای استراحت و مطالعه کردن و بازی کردن برای دختران محسوب می شود. به همین خاطر، باید به چیدمان آن توجه شود.

اتاق خواب دخترانه

دختر خانم ها همیشه علاقه زیادی به وسایل اطراف خودشان دارند و دوست دارند دکوراسیون اتاق خواب آن ها زیبا و منحصر به فرد باشد. به همین خاطر، بهتر است که والدین برای فراهم کردن یک مکان مناسب برای دختر خانم ها، به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه توجه ویژه ای داشته باشند.

انتخاب رنگ ها و وسایل مختلف برای اتاق خواب های دخترانه، بسیار حائز اهمیت است. از این رو لازم است که سرویس اتاق خواب دخترانه، دکور اتاق خواب دخترانه و … بر اساس سلیقه دختر خانم ها و سن آن ها انتخاب شود. در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با نحوه انتخاب وسایل مختلف برای تزئین اتاق های خواب دخترانه صحبت کنیم. پس اگر قصد دارید سرویس خواب برای اتاق خواب دختر خود خریداری کنید و به دکوراسیون اتاق خواب وی اهمیت می دهید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

راهنمای جامع برای چیدمان اتاق خواب دخترانه
راهنمای جامع برای چیدمان اتاق خواب دخترانه

 

اتاق خواب دختران؛ مکانی اختصاصی برای دختران در منزل

طبق علم روانشناسی اتاق خواب یکی از مکان هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. زیرا وسایلی که در اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند، تاثیر زیادی بر روی روحیه دختران و پسران دارند. با توجه به اینکه روحیه کودکان و نوجوانان خاص تر است، باید توجه ویژه ای به نوع دکوراسیون اتاق خواب آن ها گردد. از این رو لازم است که در انتخاب وسایل، رنگ ها، کاغذ دیواری و … به یک سری نکات توجه شود.

اتاق خواب دختران باید یک مکان مناسب برای استراحت و مطالعه و بازی آن ها باشد. از این رو انتخاب صحیح تک تک وسایلی که در اتاق خواب قرار می گیرند، حائز اهمیت است.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید چگونه باشد؟

شاید برای بسیاری از والدین این سوال مطرح شود که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید به چه شکلی باشد؟ در پاسخ به این سوال باید به شما ذکر کنیم که انتخاب دکوراسیون و طراحی داخلی بستگی به سلیقه خود دختر خانم ها دارد. در اکثر موارد دختر خانم ها رنگ های شاد و خاص را برای طراحی داخلی اتاق خوابشان ترجیح می دهند.

به همین خاطر، اکثر طراحان داخلی منازل توصیه می کنند که افراد برای انتخاب دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به رنگ های شاد توجه بیشتری داشته باشند. دکوراسیون اتاق خواب دخترانه باید باعث ایجاد خوشحالی و حس خوب و آرامش در ذهن دختر خانم ها شود.

وجود نور کافی، انتخاب رنگ های مناسب، توجه به سلیقه کودک و دختر خانم و … از جمله نکاتی هستند که باید در هنگام طراحی داخلی و چیدمان اتاق خواب دخترانه به آن ها توجه شود.

اتاق خواب دختران
اتاق خواب دختران

 

راهنمای چیدمان اتاق خواب دخترانه برای زیباتر کردن اتاق دختران

اتاق دخترانه، یک بخش از منزل است که می تواند برای کودکان و دختر خانم ها بسیار حائز اهمیت باشد. با توجه به اینکه اتاق خواب، برای استراحت، مطالعه و بازی مورد استفاده قرار می گیرد، چیدمان آن بسیار حائز اهمیت است. ولی بسیاری از والدین به نحوه چیدمان وسایل مختلف اتاق خواب دختران توجهی ندارند. به همین خاطر، سعی داریم در ادامه مقاله در رابطه با نکات مختلف چیدمان اتاق خواب دخترانه صحبت کنیم. پس اگر قصد دارید دکوراسیون اتاق دخترانه را زیبا جلوه دهید. ولی در عین حال در رابطه با نحوه استفاده از وسایل و رنگ ها و … برای دکوراسیون اتاق خواب، اطلاعاتی ندارید، با ما همراه باشید.

راهنمای چیدمان اتاق خواب دخترانه برای زیباتر کردن اتاق دختران
راهنمای چیدمان اتاق خواب دخترانه برای زیباتر کردن اتاق دختران

 

استفاده از رنگ های خاص و مطابق با سلیقه دختران

دختران دارای روحیه خاصی می باشند و همین موضوع ایجاب می کند که برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به یک سری نکات توجه گردد. استفاده از رنگ های خاص برای طراحی داخلی منازل بسیار حائز اهمیت می باشند.

دختران همیشه رنگ های شاد و زیبا را ترجیح می دهند. به همین خاطر، توصیه می شود که دکوراسیون اتاق خواب آن ها، ترکیبی از رنگ های شاد و زیبا باشد. اگرچه بسیاری از افراد علاقه مند هستند که دکوراسیون اتاق خواب دختران را با رنگ صورتی تزئین کنند. ولی باز هم می توان رنگ های شادتر و خاص تری را برای این کار انتخاب کرد.

استفاده از ترکیب رنگ های مختلف برای شادتر کردن فضای اتاق خواب، بسیار توصیه می شود. اگر حس می کنید، فضای اتاق خواب به اندازه کافی شاد و سرزنده نیست، می توانید از ترکیب رنگ هایی که در ادامه توصیه می کنیم، استفاده نمایید.

  • رنگ صورتی و بنفش

رنگ صورتی و بنفش هر دو جزء رنگ های شاد و مورد علاقه دختران می باشند. در صورتی که سن دختر پایین تر است، می توان از این دو ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب وی استفاده کرد.

  • رنگ آبی روشن و بنفش

آبی روشن از جمله رنگ های مورد علاقه دختران محسوب می شود. در صورتی که این رنگ با بنفش یا صورتی آمیخته شود، زیبایی بیشتری خواهد داشت.

  • رنگ نارنجی و صورتی

رنگ نارنجی و صورتی دو رنگ بسیار خاص محسوب می شوند که دختران به آن علاقه بسیار زیادی دارند. این دو رنگ ترکیب خوبی برای اتاق خواب دخترانه ایجاد می کنند.

  • رنگ بنفش و زرد

رنگ بنفش و زرد یک ترکیب رنگ شادی آور برای اتاق خواب دختران محسوب می شوند. می توانید از این دو رنگ برای زیباتر کردن اتاق خواب استفاده کنید.

انتخاب بهترین سرویس اتاق خواب دخترانه

یک سرویس خواب دخترانه باید دارای ویژگی های خاصی باشد. سرویس خواب نقش بسیار مهمی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دارد. به همین خاطر باید در انتخاب این سرویس خواب به یک سری نکات توجه شود.

اول اینکه سرویس خواب دخترانه باید متناسب با سن کودک باشد. در صورتی که دختر خانم شما نوجوان است، باید سرویس خواب نوجوان را برای وی انتخاب کنید. در صورتی که دختر خانم شما کودک و یا نوزاد است، باید به سراغ خرید سرویس کودک و نوزادی بروید.

دوم رنگ سرویس خواب است که باید متناسب با رنگ دیوارها و یا رنگ کاغذ دیواری ها باشد. معمولا بهترین رنگ سرویس خواب دخترانه سفید، صورتی و یا بنفش است.

انتخاب بهترین سرویس اتاق خواب دخترانه
انتخاب بهترین سرویس اتاق خواب دخترانه

 

درست کردن کمدهای مختلف برای ایجاد فضاهای متنوع

دختران حتی در سنین پایین نیز وسایل ریز و درشت مختلفی دارند. به همین خاطر، دختر خانم ها باید در اتاق خودشان کمدهای بزرگ و کوچک و کشوهای با سایزهای مختلف داشته باشند. به همین خاطر، اگر قصد طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه را دارید، می بایست فضاهای متنوعی را برای اتاق خواب در نظر بگیرید.

معمولا سرویس های خواب دارای کمد و کشو می باشند و نیازی به خرید و یا ساخت کمد و کشو علاوه بر این موارد نیست. البته در صورتی که سرویس خواب فقط شامل تخت خواب باشد، حتما نیاز به ساخت کمد دیواری و یا غیر دیواری برای دختران است.

انتخاب رنگ کمد دیواری برای اتاق خواب دخترانه، بسیار حائز اهمیت است. لازم است که افراد بر اساس رنگ تخت خواب، رنگ کمد را نیز انتخاب کنند. به طور مثال اگر رنگ تخت خواب سفید و صورتی است، بهتر است که رنگ کمد نیز سفید باشد.

تاثیر انتخاب طرح و مدل سرویس تخت خواب برای دکوراسیون اتاق دخترانه

بیشترین چیزی که بر روی زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تاثیر دارد، سرویس تخت خواب دخترانه می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر دختر خانم ها علاقه خاصی به دکوراسیون دخترانه و خاص داشتند، طرح ها و مدل های مختلفی برای سرویس خواب دخترانه وارد بازار شدند.

در حال حاضر نیز می توان سرویس تخت خواب دخترانه را با طرح ها و مدل های مختلف سفارش داد و انتخاب کرد. طرح و مدل سرویس خواب دخترانه، تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون اتاق دخترانه دارد.

به همین خاطر، حتما طرح و مدل سرویس خواب را بر اساس سلیقه دختر خانم انتخاب کنید. البته طرح و مدل سرویس خواب باید بر اساس سن دختر خانم انتخاب شود. طرح های ساده تر، بیشتر برای دختر خانم های نوجوان و طرح های کارتونی تر بیشتر برای دختر خانم های کوچک انتخاب می شوند.

برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه، می توان از استیکرهای دیواری برای زیباتری کردن اتاق خواب استفاده کرد. استیکرهای دیواری اگر متناسب با طرح تخت خواب باشند، زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کنند.

تاثیر انتخاب طرح و مدل سرویس تخت خواب
تاثیر انتخاب طرح و مدل سرویس تخت خواب

 

گذاشتن یک صندلی در میان اتاق خواب دختران؛ مکانی برای استراحت و مطالعه

دختر خانم هایی که به مدرسه می روند، نیاز دارند که در اتاق خواب خودشان مکان استراحت و مطالعه داشته باشند. به همین خاطر، توصیه می شود که حتما برای اتاق خواب های دخترانه از میز و صندلی مطالعه استفاده شود.

همچنین، در صورت نیاز می توان از یک مبل یک نفره در میان اتاق خواب دختران استفاده کرد. مبل های یک نفره می توانند بر اساس رنگ اتاق خواب انتخاب شوند. همچنین، در صورت نیاز امکان انتخاب رنگ مبل یک نفره متناسب با رنگ تخت خواب توصیه می شود.

بهتر است که صندلی در یک مکان مناسب از اتاق خواب استفاده شود. اگر صندلی مانع از رفت و آمد شود و راه عبور و مرور را بگیرد، اصلا مناسب نیست!

دکوراسیون اتاق دخترانه
دکوراسیون اتاق دخترانه

 

توجه به سن دختران برای طراحی بهتر اتاق خواب

یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن توجه ویژه ای شود، سن دختران است. در صورتی که قصد طراحی دکوراسیون اتاق خواب دختران را دارید، می بایست به سن دختران توجه ویژه ای داشته باشید. بدیهی است که دکور اتاق خواب دخترانه برای سنین پایین تر باید شاد و خاص باشد. استفاده از رنگ های صورتی و بنفش برای دکوراسیون اتاق خواب های دخترانه (در سنین پایین تر) توصیه می شود. همچنین، می توان سرویس اتاق خواب دخترانه را با توجه به کارتن مورد علاقه کودک انتخاب کرد. ولی نحوه انتخاب طرح و رنگ برای طراحی اتاق خواب دخترانه (در سنین بالاتر) باید متفاوت از طراحی رنگ و طرح برای اتاق خواب های دختران کم سن تر باشد.

معمولا اتاق خواب های دختران نوجوان با ترکیب رنگ صورتی سفید، بنفش و سفید و … طراحی می شوند. زیبایی منحصر به فردی که این ترکیب رنگ ها ایجاد می کنند، باعث بهبود روحیه دختر خانم ها می شوند.

 

سلیقه دختران باید در هنگام طراحی اتاق خواب در نظر گرفته شود!

بسیاری از طراحان داخلی اتاق خواب دخترانه، به سلیقه دختران برای طراحی اتاق خواب توجهی ندارند و به عبارتی یک نسخه برای همه اتاق خواب ها می پیچند! ولی واقعیت این است که هر یک از دختران به یک نوع دکوراسیون داخلی علاقه مند هستند. اگرچه برخی از افراد باور نمی کنند، ولی بسیاری از دختران به جای اینکه علاقه مند به رنگ صورتی باشند، به رنگ آبی علاقه دارند.

پس قبل از اینکه بخواهید طراحی داخلی دکوراسیون اتاق خواب را انجام دهید، به سلیقه دختر خود توجه داشته باشید. طرح و رنگ و میزان شلوغی و خلوتی دکوراسیون را بر اساس سلیقه دختر خودتان در نظر بگیرید.

استفاده بیشتر از نور برای شادابی و سرزندگی دختران

یکی از موضوعاتی که باید در هنگام طراحی و چیدمان اتاق خواب دخترانه باید به آن توجه داشت، میزان نور است. دختر خانم ها روحیه شاد و لطیفی دارند و همین موضوع ایجاب می کند که برای شادتر کرد آن ها، از رنگ های شاد و زیبا استفاده گردد.

استفاده بیشتر از نور برای اتاق خواب دختران بسیار سودمند خواهد بود. اگر اتاق خواب دختران دارای پنجره می باشید، توصیه می کنیم که پرده مناسبی را برای پنجره اتاق خواب در نظر بگیرید. این کار باعث می شود که اتاق خواب دختران نور کافی داشته باشد.

اگر هم اتاق خواب دارای پنجره نمی باشد، بهتر است از نور مصنوعی برای بهبود زیبایی و شادابی اتاق خواب استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

استفاده بهینه از فضا؛ مهم ترین نکته برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

امروزه، اکثر خانه ها آپارتمانی و نقلی هستند. از این رو باید به صورت بهینه از فضای اتاق خواب دخترانه استفاده کرد. استفاده از کشوهای مختلف با اندازه های متنوع در زیر تخت خواب و کمدها، باعث استفاده بهینه از فضا می شود.

همچنین، توصیه می شود که تخت خواب های کوچک تر و اسپرت برای اتاق خواب های دخترانه کوچک انتخاب گردند. تخت خواب های سلطنتی و بزرگ، اصلا مناسب اتاق خواب های کوچک و نقلی نمی باشند و باعث اشغال فضا به اندازه بسیار زیادی می گردند.

به همین خاطر، سعی کنید که در هنگام خرید سرویس اتاق خواب دخترانه از فروشگاه های آنلاین و حضوری، به اندازه سرویس خواب توجه داشته باشید. حتی در برخی از موارد توصیه می شود که افراد تمامی اعضای یک سرویس خواب را خریداری نکنند و فقط به دنبال خرید تخت خواب و کمد باشند.

انتخاب فرش، روتختی و سرویس خواب برای زیباترین کردن دکوراسیون داخلی اتاق خواب

حال که به تمامی نکات مربوط به چیدمان اتاق خواب دخترانه اشاره کردیم، نوبت به نحوه انتخاب وسایل اتاق خواب دخترانه می رسد. روتختی ها و سرویس خواب، از مهم ترین وسایلی هستند که در اتاق خواب دخترانه مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ و طرح روتختی بسیار حائز اهمیت است. توصیه می شود که اگر رنگ اتاق خواب دخترانه بسیار روشن است، روتختی های تیره تر انتخاب شوند.

ولی در صورتی که رنگ اتاق خواب آنقدرها هم روشن نیست، می توان روتختی های سفید، صورتی، آبی روشن و … را برای تزئین اتاق خواب دخترانه مورد استفاده قرار داد.

انتخاب فرش برای اتاق دخترانه نیز بسیار حائز اهمیت است. توصیه می شود که فرش اتاق خواب به صورت ساده تر انتخاب شود. موکت های پرزدار و ساده می توانند بهترین گزینه برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی اتاق خواب دختران باشند.

دکور اتاق خواب دخترانه
دکور اتاق خواب دخترانه

 

با فوکا چوب بهترین دکوراسیون داخلی را برای اتاق دخترانه ایجاد کنید!

همانطور که می دانید، سرویس چوبی اتاق خواب اهمیت بسیار زیادی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دارد. به همین خاطر، بسیار مهم است که طرح و رنگ سرویس خواب بر اساس سلیقه دختران و همچنین، روحیه آن ها انتخاب شود.

در حال حاضر، تنوع بسیار زیادی برای طرح و رنگ سرویس خواب دخترانه وجود دارد و لازم است که افراد بر اساس جنس و کیفیت، سرویس خواب را انتخاب کنند. فوکا چوب به عنوان یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی است که اقدام به فروش سرویس خواب دخترانه می کند. سرویس های خواب این برند دارای زیبایی منحصر به فردی می باشند و تنوع بالایی دارند.

در حال حاضر امکان خرید سرویس خواب دخترانه برای نوزادان، کودکان و نوجوانان از طریق فوکا چوب وجود دارد. فقط لازم است که افراد بر اساس نیاز خودشان، بهترین طرح و رنگ سرویس خواب را انتخاب کنند و سپس آن را دریافت نمایند.

امکان خرید انواع وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مانند آینه دیواری، تخت خواب، پاتختی و … در این فروشگاه وجود دارد. پس شما برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه، می توانید وسایل مختلفی را خریداری کنید و مورد استفاده قرار دهید.

جمع بندی

 وسایل و رنگ هایی که در پیرامون ما وجود دارند، تاثیر بسیار زیادی در روحیه ما دارند. به همین خاطر، لازم است که در هنگام دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به یک سری موضوعات توجه گردد. انتخاب سرویس خواب مناسب برای اتاق دخترانه بسیار حائز اهمیت است.

همچنین، ایجاد تناسب میان رنگ های مختلف در اتاق خواب باید در نظر گرفته شود. همه این موضوعات یک طرف، سلیقه دختر خانم نیز در یک طرف دیگر! بهتر است که دختر خانم ها بر اساس سلیقه و نیاز خودشان، اقدام به طراحی داخلی و چیدمان اتاق خواب خود نمایند.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed