خرید سرویس خواب نوزاد و نکات مهم آن

برای خرید سرویس خواب نوزاد نکات مهمی باید در نظر گرفته شود که برای حفظ ایمنی نوزاد بسیار مهم است. یکی از مهمترین و در عین حال شیرین ترین بخش های خرید لوازم اتاق نوزاد، خرید سرویس خواب نوزاد است.

خرید سرویس خواب نوزاد و بایدها و نبایدهای آن

یکی از مهمترین و در عین حال شیرین ترین بخش های خرید لوازم اتاق نوزاد، خرید سرویس خواب نوزاد است. سرویس خواب نوزاد علاوه بر زیبایی های بصری، باید طراحی بی خطر و راحتی داشته باشد و کودک با قرار گرفتن در آن احساس خوبی داشته باشد. امروزه فروشگاه های زیادی برای خرید سرویس خواب نوزاد وجود دارند که حتی امکان خرید اینترنتی را هم فراهم کرده اند. در ادامه به معرفی فاکتورهایی که هنگام خرید سرویس خواب نوزاد باید در نظر گرفته شوند اشاره می کنیم.

خرید سرویس خواب مناسب برای نوزاد
خرید سرویس خواب مناسب برای نوزاد

 

سرویس خواب مهمترین بخش دکوراسیون اتاق نوزاد

سرویس خواب مهمترین قسمت دکوراسیون اتاق نوزاد را تشکیل می دهد. زیرا بر اساس جانمایی آن در اتاق، وسایل دیگر را چیدمان کرده و تزئینات اتاق کامل می شوند. سرویس خواب نوزاد در اندازه ها و مدل های متنوعی تولید و عرضه می گردد. سرویس خواب نوزاد معمولاً به صورت مجموعه ای متشکل از تختخواب، پاتختی، کمد، ویترین و جای اسباب بازی، دراور و شلف دیواری به فروش می رسد. البته خریداران با توجه به بودجه و فضایی که در اختیار دارند ممکن است این گزینه ها را کم و زیاد کنند. اما پیش از خرید باید نکات مهمی را در نظر گرفت و بر اساس آن اقدام به خرید کرد. تصمیم احساسی و شتابزده در خرید سرویس خواب نوزاد ممکن است ضررهای زیادی را متوجه خریدار کند. هنگام خرید سرویس خواب نوزاد علاوه بر قیمت، باید کیفیت و دوام را هم مد نظر قرارداد تا راحتی و امنیت کامل برای نوزاد فراهم شود.

 

جنس سرویس خواب نوزاد و کودک

بیشتر سرویس خواب های موجود در فروشگاه ها از جنس چوب، MDF ، نئوپان و ملامینه هستند. این مواد از استحکام خوبی برخوردارند و در عین حال می توان آن ها را به اشکال مختلف برش داد. چسب استفاده شده در سرویس خواب نوزاد باید با کیفیت بوده و از موادی باشد که حساسیتی در کودک ایجاد نکند. کیفیت پیچ و مهره ها و بست ها نیز بسیار مهم است زیرا استقامت کار با کیفیت آن ها ارتباط مستقیم دارد.

انتخاب سرویس خواب با کیفیت برای نوزاد
انتخاب سرویس خواب با کیفیت برای نوزاد

 

رنگ سرویس خواب نوزاد

رنگ یکی از مهمترین فاکتورهایی است که والدین هنگام خرید سرویس خواب نوزاد به آن توجه زیادی می کنند. امروزه رنگ های متنوعی در طراحی و ساخت سرویس خواب نوزاد بکار برده می شوند. بعضی بر اساس جنسیت نوزاد رنگ سرویس خواب را انتخاب می کنند. برای پسرها ترکیب رنگ های آبی و سبز و برای دخترها ترکیب صورتی و بنفش با سفید انتخاب مناسبی است. رنگ های روشن مانند کرم و سفید اتاق را روشن تر و شادتر کرده و لکه ها و کثیفی های احتمالی را بهتر نشان می دهند. رنگ های مکمل نیز به زیباتر شدن این وسایل کمک زیادی می کنند. در حال حاضر استفاده از طیف طوسی در رنگ آمیزی سرویس خواب نوزاد طرفداران زیادی پیدا کرده است. رنگ های پاستیلی نیز جلوه زیبایی به سرویس خواب نوزاد می دهند.

 

استحکام و مقاومت مهم ترین نکته در خرید سرویس خواب نوزاد

مهم ترین موضوعی که هنگام خرید سرویس خواب نوزاد باید در نظر گرفته شود استحکام آن است. خریداران نباید فقط به ظرافت کار توجه کنند. بلکه باید از استحکام و مقاومت تمام متریال به کار رفته شده در سرویس خواب اطمینان حاصل کنند. سرویس خواب باید از چوب مقاوم ساخته شده و پایه ها و بست های آن با کیفیت باشند. سرویس خواب های ظریف در اثر ضربه به سرعت دچار شکستگی می شوند و ممکن است به کودک آسیب برسانند. همیشه گران قیمت بودن دلیل با کیفیت بودن نیست؛ اما ارزان بودن بی علت نیز می تواند به خاطر استفاده از متریال بی کیفیت در ساخت باشد.

 

تزئینات سرویس خواب نوزاد

شاید مهم ترین قسمت تزئینات سرویس خواب نوزاد رنگ آن باشد که پیش تر راجع به آن گفتیم. با توجه به اینکه با رشد کودک اتاق او به مکانی پر از اسباب بازی تبدیل خواهد شد، سادگی سرویس خواب می تواند فضای آرام تری را به اتاق بدهد. تزئینات اضافی ممکن است حتی آسیب زننده هم باشند. گروه تولیدی فوکا چوب این امکان را فراهم کرده است که مشتریان هر نوع تزئینات را برای خرید خود سفارش دهند. از رنگ های خاص گرفته تا تصاویر کارتونی. نکته مهمی که هنگام انتخاب تزئینات باید در نظر گرفت این است که سرویس خواب کودک محلی برای آرامش اوست. پس بهتر است با طرح ها و رنگ های آرامش بخش زمینه راحتی بیشتر او را فراهم کنیم و به تزئینات توجه افراطی نداشته باشیم.

 

کمد و دراور نوزاد

کمد و دراور علاوه بر اینکه بخشی از دکوراسیون اتاق نوزاد هستند و باعث زیباتر شدن آن می شوند، قابلیتهای دیگری نیز دارند. نوزادان در سال آغازین تولد به وسایل زیادی مانند پوشک، لوازم بهداشتی، لباس و…. نیاز دارند. همچنین هدایای زیادی برای کودک خریداری می­شود که به جایی برای نگهداری احتیاج دارند. بنابراین انتخاب کمد یا دراور مناسب به نظم دهی اتاق کمک زیادی می کند. بهترین جنس کمد و دراور برای اتاق نوزاد چوب است؛ چون ضد حساسیت است و دوام خوبی هم دارد. یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید تخت و کمد نوزاد باید در نظر گرفته شود اندازه آن است. بهتر است ارتفاع آن طوری انتخاب شود که کودکان در خردسالی بتوانند به بخش هایی از آن دسترسی داشته و حس استقلال بیشتری را تجربه کنند. بهتر است درب کمد و کشوها مجهز به آرام بند باشند که هنگام باز و بسته کردن توسط کودک از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. پاتختی نیز برای قراردادن وسایل دکوراتیو یا ساعت و دارو وسیله مناسبی است.

 

تختخواب اصلی ترین بخش در خرید سرویس خواب نوزاد

خرید سرویس خواب نوزاد می تواند تنها به خرید یه تختخواب محدود شود. کوچک بودن خانه ها و بالا بودن قیمت، از دلایلی است که والدین ترجیح می دهند اولویت خرید را به تختخواب بدهند. از این رو تختخواب نوزاد مهم ترین قسمت سرویس خواب اتاق اوست. در ماه های آغازین تولد، کودک بیشترین زمان را در تختخواب سپری می کند و باید در آن احساس راحتی کند. همچنین والدین و کسانی که از نوزاد مراقبت می کنند هم باید با اطمینان خاطر او را در تختخواب قرار دهند و از ایمنی او مطمئن باشند. بنابراین انتخاب تختخوابی که از هر جهت برای نوزاد مناسب باشد یکی از اولویت های خرید سرویس خواب نوزاد است.

 

ارتفاع تخت کودک و نوزاد

کفی بعضی از تخت های نوزاد طوری طراحی شده اند که امکان تنظیم ارتفاع دارند. در ماه های ابتدای تولد که نوزاد حرکت زیادی ندارد ارتفاع تخت را بالاتر تنظیم می کنند تا مادر به راحتی بتواند او را جابجا کند. اما زمانی که کودک بزرگتر شده و تحرک و تقلای بیشتری دارد برای حفظ امنیت او ارتفاع تخت را پایین می آورند. به طور معمول برای شیرخواران کمترین ارتفاع تخت از سطح زمین 20 الی 30 سانتی متر است. در خردسالان ارتفاع تخت باید طوری طراحی شود که در زمان نشستن لبه تخت، پای کودک به زمین برسد و زاویه نود درجه تشکیل شود. ارتفاع 30 الی 40 سانتی متری برای این رده سنی مناسب است.

 

سایز تخت نوزاد

استاندارد تعریف شده ای برای سایز تختخواب تعریف نشده است. تخت باید نه آن قدر کوچک باشد که کودک در آن احساس راحتی نکند و مانند قفس باشد و نه زیاد از حد بزرگ باشد. معمولاً والدین سایز تخت را بر اساس ابعاد اتاق خواب کودک و قد و وزن فرزندشان در نظر می گیرند. اما تختخواب های نوزاد و کودک انواع مختلفی دارند. بعضی از انواع تختخواب ها فقط برای نوزادان طراحی شده اند اما برخی دیگر قابلیت تغییر سایز داشته و تا سنین بالاتر نیز قابل استفاده هستند. هنگام خرید این مدل از تخت ها باید تمام حالت های آن را به دقت بررسی کرد تا مطمئن شوید که شکل تبدیل شده آن نیز مورد پسند شما هست یا نه.

 

انواع تخت نوزاد و کودک

فروشگاه های بسیاری از جمله مجموعه فوکا چوب به تولید و عرضه انواع تختخواب نوزاد اقدام کرده اند. این تخت ها با طراحی های گوناگون و مطابق با سلیقه مشتریان ساخته شده و قیمت های متفاوتی دارند. در ادامه به معرفی انواع تختخواب نوزاد خواهیم پرداخت.

 

تخت استاندارد

تختخواب استاندارد نوزاد در ابعاد کوچک و عموماً انتخابی مشتریان ساخته شده و در چهار طرف نرده های بلندی از جنس چوب دارد. طراحی تخت استاندارد بسیار ساده است و فضای کمی را در اتاق اشغال می کند. این تخت ها در قسمت پایینی معمولاً کشوهایی دارند که برای نگهداری وسایل کودک بسیار مناسب هستند. بعضی از این تخت ها امکان تبدیل شدن به گهواره را هم دارند که حرکت آرام آن برای نوزادان آرامش بخش است.

تخت استاندارد
تخت استاندارد

 

تخت تبدیل شونده

طراحی این این تخت ها به صورتی است که بعد از مدتی امکان تغییر و تبدیل آن به تخت بزرگتر وجود دارد. انتخاب این تخت ها مقرون به صرفه تر است. زیرا معمولاً تا 8 سالگی قابل استفاده هستند. معمولاً سازندگان آن فرایند تبدیل را طوری طراحی می کنند که پیچیده نباشد و بدون تخصص خاص امکان انجام آن وجود داشته باشد. این مدل تختخواب ها ساده تر ساخته می شوند که به مرور زمان از مد نیفتاده و همچنان اتاق کودک را زیبا جلوه دهند. جنس متریال آن نیز باید مرغوب باشد که در طول سال های استفاده از آن خراب نشود. قسمتی از تخت که با برداشتن آن تخت نوزاد به نوجوان تبدیل می شود، ممکن است به صورت پاتختی یا حتی میز تحریر مورد استفاده مجدد قرار بگیرد. به این تختخواب ها، تخت پازلی نیز می گویند.

تخت تبدیل شونده
تخت تبدیل شونده

 

تخت نوزاد دایره ای

این تخت ها به صورت گرد طراحی و ساخته می شوند و معمولاً با سایبان توری تزئین می شوند. برای حفظ پایداری و استحکام این تخت ها باید بیش از چهار پایه داشته باشند. به دلیل دایره ای بودن باید تشک گرد نیز برای آن خریداری شود که قیمت تمام شده سرویس خواب را بالا می برد. ضمناً این تخت ها کوچک بوده و با رشد نوزاد خیلی زود برای او کوچک خواهد بود. معمولاً این تخت ها را برای کودکان زیر دو سال استفاده می کنند.

تخت دایره ای
تخت دایره ای

 

تخت جدا شونده یا کنار مادر

برخی از تخت های نوزاد به تخت کنار مادر تبدیل می شوند. به این ترتیب که حفاظ یک سمت آن متحرک بوده و با برداشتن آن می توان تخت نوزاد را به تخت مادر چسباند. به این ترتیب تا پایان زمان شیردهی نیازی نیست که مادر در طول شب از تخت خود بلند شود. در عین حال کودک نیز در جای خودش بوده و استقلال او حفظ می شود. امروزه این مدل از تخت های نوزاد طرفداران زیادی دارند.

تخت کنار مادر
تخت کنار مادر

برای خرید این تخت نوزاد کنار مادر اینجا کلیک کنید.

 

تخت چرخ دار

این تخت ها ظاهری شبیه تخت های استاندارد دارند با این تفاوت که به چرخ مجهز شده اند. استفاده از این تخت ها بسیار کارآمد است. زیرا به راحتی می توان نوزاد را جابجا کرد و به امور او رسیدگی کرد. این تخت ها در اندازه ای ساخته می شوند که به راحتی از چارچوب درها عبور کنند. چرخ های آن باید روان بوده که در هنگام حرکت به فرش یا کفپوش گیر نکند و به آن آسیب نزند. هنگام توقف باید چرخ ها را قفل کرد تا ایمنی نوزاد حفظ شود. بعضی از این تخت ها امکان تبدیل شدن به تخت کنار مادر را نیز دارند.

تخت کودک چرخ دار
تخت کودک چرخ دار

 

تخت های چند منظوره نوزاد

این تخت ها برای مکان هایی که محدودیت فضا دارند گزینه خوبی است. این تختخواب ها معمولاً کمد، کشو یا میز تعویض پوشک به صورت متصل دارند. به این ترتیب در فضایی به اندازه یک تخت می توان چند وسیله کاربردی را جا داد و از آن استفاده کرد.

تخت چند منظوره
تخت چند منظوره

 

تخت مسافرتی

این تخت ها به صورت تاشو و در یک ساک بسته بندی شده و قابل حمل است. از این تخت ها برای مسافرت یا مهمانی استفاده می شود و جنس آن از آلومینیوم یا پلاستیک است. قطعات این تخت ها طوری طراحی می شوند که به راحتی سر هم شده و نصب آن آسان است.

تخت تاشو یا مسافرتی
تخت تاشو یا مسافرتی

 

نکات مهم در حفظ ایمنی تختخواب کودک و نوزاد

  • فاصله میان میله های تخت را معمولاً 6 سانتی متر در نظر می گیرند که سر کودک از آن رد نشود. ارتفاع نرده ها نیز معمولاً 70 سانتی متر است.
  • برای تخت حتماً تشک استاندارد خریداری شود که قالب آن بوده و کوچک تر نباشد. زیرا در این صورت ممکن است دست و پای کودک در آن قسمت گیر کند.
  • اگر گوشه های تخت میله دارد نباید بلند باشند؛ چون ممکن است لباس نوزاد به آن گیر کند.
  • دستگیره کشوها را معمولاً طوری طراحی می کنند که تیز نبوده و آسیب نزند. این دستگیره ها معمولاً ملامینه یا از جنس پلاستیک ساخته می شوند.
  • گوشه های تخت باید تیز نباشند تا پای کودک به آن گیر نکند.
  • بهتر است تخت نوزاد قطعات تزئینی نداشته باشد.
  • هنگام خرید تختخواب چندین بار آن را تکان دهید تا از استحکام آن مطمئن شوید. اگر لرزشی احساس کردید دلیل آن را پیدا کنید یا از خرید آن منصرف شوید.

 

ملزومات خواب نوزاد

خرید سرویس خواب نوزاد هرگز از ملزومات خواب جدا نیست! پیشنهاد می کنیم که دقت زیادی برای تهیه ملحفه، بالشت و پتوی نوزاد به خرج دهید. هنگام تهیه ملحفه حتماً پارچه های ضدآلرژی بخرید. تشک هایی با برندهای معتبر که به نوزاد آسیب نزند و کودک با خوابیدن روی آن احساس آرامش بیشتری کند. برای بالشت و پتو هم از الیاف نرم و ضد حساسیت استفاده کنید به طوری که نوزاد با خوابیدن در آن احساس راحتی کند. فروشگاه های بزرگ سیسمونی علاوه بر فروش سرویس خواب نوزاد، ملزومات خواب و پتوی نوزاد را نیز ارائه می دهند.

 

قیمت سرویس خواب نوزاد و کودک

قیمت سرویس خواب نوزاد به عوامل متعددی از جمله تعداد قطعات و جنس متریال به کار رفته بستگی دارد. شرکت های بسیاری انواع سرویس خواب های نوزاد را با طراحی­های گوناگون تولید می کنند. شرکت فوکا چوب نیز با ارایه انواع سرویس خواب نوزاد مجموعه کاملی را به بازار عرضه کرده است. این شرکت از بهترین متریال و بهترین نوع چوب و MDF در ساخت محصولات خود استفاده می کند. فوکا چوب این اختیار را به مشتریان خود داده که طرح و رنگ کار را انتخاب کنند. علاوه بر چوب، امکان سفارش از جنس MDF نیز وجود دارد که قیمت آن ارزان تر تمام می شود. فوکا چوب از مرغوب ترین نوع MDF استفاده کرده و کار را به همان ظرافت چوب تحویل می دهد. محصولات این شرکت با گارانتی 36 ماهه و خدمات پس از فروش 60 ماهه پشتیبانی می شوند. امکان خرید اینترنتی نیز در سایت فوکا چوب محیا است و مشتریان عزیز می­توانند از این طریق برای خرید سرویس خواب نوزاد اقدام کنند.

 

کلام آخر

خرید سرویس خواب نوزاد یکی از لذت بخش ترین قسمت های خرید سیسمونی و آماده شدن برای ورود عضو جدید خانواده است. کارآیی و حفظ ایمنی نوزاد اهمیت انتخاب این محصول رو دو چندان کرده است. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به خرید از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی مدل های گوناگون سرویس خواب نوزاد را مشاهده کنید. بررسی میزان رضایت مشتریان نیز می تواند گزینه خوبی برای اعتماد به این فروشندگان باشد. فوکا چوب در راستای ترویج خرید اینترنتی، تصاویر با کیفیت و زیادی از محصولاتش را در سایت خود منتشر کرده است. فروشگاه های معتبر بسیاری مانند فوکا چوب وجود دارند که محصولاتی خوبی را با رنج قیمتی متناسب با بودجه مشتریان ارائه می کنند. فروش محصولات با کیفیت و ارزان یکی از ویژگی های فروشگاه فوکا چوب است.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed