فروشگاه عرضه محصولات اتاق خواب پسرانه

سرویس خوابی که برای اتاق خواب پسرانه معمولاً مهمترین نقش در طراحی ظاهر اتاق دارد. تخت، کمد، دراور و … باید هماهنگی داشته باشند.

اتاق خواب فوتبالی

آیا می دانید اتاق خواب پسرانه برای جوانان، نوجوانان و نوزادان از نظر نوع سرویس خواب، کمد، شلف و طراحی دکوراسیون شرایط مخصوص به خود را دارد؟ بنابراین یک نسخه را نمی توان برای افراد در سنین مختلف پیچید.

 

سرویس خواب مناسب اتاق خواب پسرانه

از آنجایی که مهمترین بخش از یک اتاق خواب، سرویس خواب است بنابراین مقاله را با این موضوع شروع می کنیم.

سرویس خواب مناسب اتاق خواب پسرانه در سنین جوان شرایط مخصوص به خود را دارد. استفاده از رنگ های خنثی و طراحی های ساده برای رده سنی جوان بهترین گزینه است. در صورتی که بخواهید هزینه کمتری در نظر بگیرید، می توانید به سراغ سرویس خواب ام دی اف بروید که برای رده سنی جوانان بسیار عالی است. می توان از طرح های خلاقانه ای در این راستا استفاده کرد. در صورتی که شخص بخواهد هزینه بیشتری در نظر بگیرد، جنس ممبران پیشنهاد می شود. این مدل سرویس خواب بی نظیر است و برای رده سنی ۲۰ سال الی بالاتر و حتی بزرگسال نیز استفاده می شود. خاصیت ضد خش این مدل سرویس خواب سبب شده تا ماندگاری بالایی داشته باشد. این مدل تخت خواب در طیف رنگ های روشن طراحی شده است و ظاهری شیک و جذاب دارد.

تخت ام دی اف
تخت ام دی اف

 

سرویس خواب مناسب اتاق خواب پسرانه در سنین نوجوانی بیشتر چوبی و فلزی در نظر گرفته می شود. نوجوانان معمولاً شیطنت دارند و تخت خواب های فلزی از نظر استحکام بسیار عالی هستند. همینطور از نظر زیبایی نیز چیزی کم ندارند. هارمونی رنگ برای این سرویس خواب ها معمولاً ساده در نظر گرفته می شود. سرویس خواب پارچه ای نیز یکی از موارد مهمی است که برای سرویس خواب پسرانه در سنین نوجوان استفاده می شود. در این سبک از پارچه مات و تاج لمسه دار استفاده می شود. پایه ها معمولاً فلزی هستند.

خوشبختانه شرایطی در نظر گرفته شده است تا بتوانید سبک های فوتبالی نیز انتخاب کنید. رنگ بندی برای رده سنی نوجوان کاملاً آزاد است و شرایط به صورتی است که بتوانید به نتیجه بهتری دست یابید.

تخت خواب فلزی
تخت خواب فلزی

 

تخت خواب مناسب نوزادی و کودکان

اولین و مهمترین موضوعی که برای سرویس خواب، اتاق خواب پسرانه نوزادی و یا کودکان اهمیت دارد، استحکام و امنیت تختخواب است. تختی که برای نوزاد ساخته می شود نباید کوچکترین آسیبی به او برساند. همینطور سایز تخت نیز باید استاندارد باشد یعنی نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشد. استقامت و امنیت تخت نیز به واسطه کیفیت پایه ها، ستون یا حفاظ های اطراف تخت ارزیابی می شود. در صورتی که سرویس خواب پسرانه از جنس چوب انتخاب می شود می بایست اطمینان حاصل شود که چوب مورد نظر نباید پوسته پوسته شود چون به پوست نوزاد آسیب وارد می کند.

رنگ مناسب اتاق خواب نوزاد پسر
رنگ مناسب اتاق خواب نوزاد پسر

 

در سفارش سرویس خواب برای اتاق خواب پسرانه در ابتدا باید اندازه سایز تخت خواب مشخص شود. دقت کنید که اگر نیاز به تخت خوابی که دارید که فرزند شما برای سن بالاتر یعنی تا ۷ سالگی از آن استفاده کند باید سایز تخت را درست در نظر بگیرید. پسران معمولاً سریع تر قد می کشند و این موضوع باید بررسی شود. پایداری از دیگر ویژگی های مهم برای سرویس خواب پسرانه نوزادی است. در سنین ۴ تا ۷ سال، کودکان بسیار بازیگوش هستند بنابراین تخت خواب به عنوان یک محل بازی نیز برایشان در نظر گرفته می شود و این موضوع سبب می شود تا استحکام پایه های سرویس خواب به طور دقیق بررسی شود. چه خوب است ارتفاع تخت خواب قابلیت تنظیم داشته باشد. چرخ های متحرک نیز سبب می شود تا جابجایی تخت خواب به راحتی صورت بگیرد. رنگ مناسب و ملحفه ضد حساسیت نیز از دیگر ویژگی های سرویس خواب مناسب نوزادی است.

اتاق خواب با رنگ خنثی
اتاق خواب با رنگ خنثی

 

انتخاب کمد برای اتاق خواب پسرانه

کمد یکی از مهمترین اجزای اتاق خواب پسرانه محسوب می شود. در واقع در هر رده سنی باید یک سری فاکتورهای مهم در رابطه با کمد ارزیابی شود. فرض کنید شما قصد انتخاب کمد برای اتاق خواب پسرانه نوزادی را دارید. زیبایی و طراحی کمد اهمیت دارد اما نکته مهم تر، جادار بودن کمد است. در سنین نوزادی و کودکی معمولاً نیاز به قفسه های زیادی برای لوازم شخصی کودک، لباس های او و همینطور اسباب بازی های او است. قفسه های بیشتر برای کمدها سبب میشوند که اتاق فرزند شما نظم بیشتری داشته باشد. حقیقت امر این است که رنگ های سفید، آبی، طوسی و سایر رنگ های سرد پیشنهاد خوبی برای اتاق خواب پسرانه محسوب می شود و البته این موضوع هم دلخواه است.

کمد مناسب پسران جوان
کمد مناسب پسران جوان

 

کمدهایی که برای رده سنی نوجوان استفاده میشوند بیشتر درگیر ظاهری زیبا هستند. البته جادار بودن کمد و کاربری آسان آن همیشه یک موضوع مهم محسوب می شود. مثلاً کمدهایی که دارای دو در هستند و در بخش پایین کشو دارند بهترین پیشنهاد حتی برای جوانان و بزرگسالان محسوب می شوند. در صورتی که اتاق خواب دونفره باشد نیز این کمدها را می توان با تعداد کشوهای بیشتر سفارش داد. استحکام این کمد ها بالاتر است و این موضوع سبب می شود که حادثه ای برای فرزند شما رخ ندهد.

در رده های سنی پایین، کمد باید جای بیشتری داشته باشد اما برای جوانان بهتر است مدرن بودن و طراحی آن نیز در نظر گرفته شود. در صورتی که به فکر کمد دیواری بسیار لوکس هستید، می توانید مدل های بدون درب را انتخاب کنید. استفاده از رنگ مشکی یا سفید به صورت ساده برای این مدل استفاده می شود.

کمد لولایی
کمد لولایی

 

کمد دراور مدرن برای اتاق خواب پسرانه

یکی از سبک های پرفروش برای کمد و دراور اتاق خواب پسرانه مدل های ریلی و لولایی است. البته سبک های بازشوی ترکیبی و همینطور مدل های بدون درب نیز در ساختار جدید و مدرن عرضه می شوند. استفاده از کمدهای ریلی برای اتاق خواب های کوچک بهترین گزینه محسوب می شود و بسیار مدرن طراحی شده است. کمد هایی که به سبک مینیمال در نظر گرفته می شوند بسیار جذاب و خاص هستند. استفاده از رنگ طوسی با قاب طرح چوبی یکی از بهترین مواردی است که می تواند هماهنگی زیادی با سایر بخش های اتاق خواب داشته باشد. فضای داخلی این کمدها دارای کشوهای متعددی است. بخش مشخصی برای آویز لباس در نظر گرفته شده است که به همراه آینه و فضای تقسیم بندی بالای کمد یک ترکیب کامل خواهد بود. این سبک برای جوانان بسیار عالی ارزیابی می شود.

کمد دیواری با طرح چوب از دید بسیاری از جوانان بی نظیر است. تطبیق کمد با دیوارها و کفپوش سبب می شود تا یک انتخاب کاملاً هوشمندانه محسوب شود. استفاده از نور موضعی نیز به زیبایی بیشتر کمد و دراور کمک می کند. برای این کمدها از درهای ریلی استفاده شده است و معمولاً بدون دستگیره هستند. کمد لولایی را می توان در کنج دیوارها نیز اجرا کرد و به طور کلی برای فضاهای پرت بهترین انتخاب محسوب می شود. همینطور می توانید سبک های ترکیبی را انتخاب کنید که به صورت لولایی و ریلی طراحی شده اند. مثلاً درب کمدها با لولا باز می شوند و قسمت های پایین و بالا ریلی بوده و در کنار هم قرار می گیرند. معمولاً سبک لولایی برای کیف و کفش و … استفاده می شود. باز و بسته کردن این کمدها به سادگی صورت می گیرد.

 

 ویترین و شلف لاکچری در فروشگاه اینترنتی سرویس خواب پسرانه

ویترین و شلف ها در اتاق خواب پسرانه به خصوص در رده های سنی کودکان بیشتر به منظور تزیین و زیبایی استفاده می شود. این ویترین ها برای چیدمان عروسک ها و همینطور اسباب بازی های نوزاد نیز مناسب هستند. البته نوع ویترین هایی که استفاده می شود باید ایمنی لازم را داشته باشد. بنابراین استفاده از طلق به جای شیشه برای رده سنی پایین و استفاده از شیشه های مات و یا چوب برای سنین بالاتر بهترین گزینه خواهد بود. جنس و مدل شلف ها بر اساس سلیقه مشتریان در نظر گرفته می شود. کسانی که سرویس خواب تمام چوب سفارش می دهند ترجیح می دهند که شلف ها نیز به صورت تمام چوب باشند. البته این موضوع سلیقه ای است.

نمونه شلف هایی که برای اتاق خواب نوزاد طراحی و ساخته می شود معمولاً به صورت ساده و زیبا است. طرح خانه، شکل های هندسی، اشکال کارتونی و فانتزی برای رده سنی کودکان و نوجوان تا حد زیادی دیده می شوند. این طرح بر اساس تخت و کمد نوزاد انتخاب می شود.

شلف هندسی
شلف هندسی

 

شلف های ساده ایرانی بیشترین سفارش را برای رده سنی ۲۰ الی ۳۰ سال دارند. شلف مناسب برای سرویس خواب بزرگسال معمولاً تک رنگ بوده و سعی می شود از کمترین طرح برای آن استفاده شود. وزن این شلف ها نیز معمولاً سبک است. برای رده سنی نوجوان بهتر است شلف کاربرد کتابخانه را نیز داشته باشد بنابراین از سبک های سیار که روی زمین قرار می گیرند، استفاده می شود. معمولاً رنگ مورد استفاده برای شلف ها بر اساس سلیقه مشتری در نظر گرفته می شود.

شلف کتابخانه ای
شلف کتابخانه ای

 

بهترین سرویس خواب پسرانه فوتبالی

طبق بررسی های صورت گرفته توسط تیم متحقق فوکا چوب، نتیجه به این صورت شد که سرویس خواب پسرانه اسپرت بهترین گزینه محسوب می شود. معمولاً سبک های فوتبالی از رده سنی ۴ الی ۲۰ سال و حتی بالاتر طرفداران زیادی دارند. بنابراین اجرای رنگ های آبی، سفید، قهوه ای و مشکی برای این سبک بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است. سرویس خواب پسرانه فوتبالی شامل تخت، کمد، کتابخانه (در صورت نیاز) میز تحریر، پاتختی و … است. البته شما می توانید شلف و سایر محصولات را طبق سلیقه خود سفارش دهید. تم فوتبالی برای پسرانی که عاشق توپ و فوتبال هستند یک انتخاب عالی محسوب می شود. این سبک یک مدل کاملاً پر انرژی است. ویترین هایی که برای سرویس خواب فوتبالی در نظر گرفته می شوند بسیار جادار هستند. مدل سرویس خواب یک نفره فوتبالی با جنس تخت ملامین و چوب بیشترین فروش را دارد.

اتاق خواب پسرانه فوتبالی
اتاق خواب پسرانه فوتبالی

 

شما می توانید از فروشگاه عرضه سرویس خواب پسرانه فوکا چوب بخواهید تا انواع تخت خواب یک نفره به طرح های فوتبالی را به شما معرفی نمایند. این سبک برای نوزادان به ندرت استفاده می شود.  معمولاً رنگ های روشن برای تخت نوزادی بسیار عالی تر است و هرچه فضا کمتر شلوغ شود آرامش کودک نیز بیشتر حفظ می شود.

مبلمانی به شکل توپ فوتبال در کنار کاغذ دیواری مشابه و یا تخت هایی که دارای طرح ظاهری فوتبالی هستند بسیار متنوع بوده و سبب می شوند تا فرزند شما احساس خوبی نسبت به اتاق خواب خود داشته باشد.

 

راهنمای خرید تخت نوزادی

از آنجایی که سوالات زیادی در مورد اتاق خوابه پسرانه شده و اولین سوال در خصوص سایز تخت خواب است قصد داریم یک سری نکات در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم. اندازه و سایز استانداردی برای تخت نوزاد دیده نمی شود اما برای رده سنی نوجوان و جوانان و حتی بزرگسالان معمولاً سایزبندی وجود دارد. به طور کلی بر اساس سن و سال و سایز کودک می بایست برای او تخت خواب انتخاب شود. بهتر است کالای مورد نظر هم سایز کودک شما باشد و یا مقدار کمی بزرگتر باشد. انتخاب تخت های بسیار بزرگ سبب می شود تا کودک در آن فضای ازاد اضافی داشته باشد و به خود آسیب برساند. سایز بسیار کوچک نیز قدرت حرکت را از نوزاد می گیرد و به نوعی مانند قفس است. مرغوبیت سرویس خواب نوزاد بسیار مهم است چون کودک شما یک سال اول زندگی خود را در تخت خواب سپری می کند.

موضوع بعدی پایداری سرویس خواب نوزاد است. بسیاری از سرویس خواب های نوزادی به شکل فانتزی ساخته می شوند. در زمان خرید باید به این نکات دقت شود. پایه های زیرین تخت می بایست چک شوند. پایه ها نباید تکان بخورند و یا لق بزنند. نامرغوب بودن پایه ها مشکل ساز خواهد شد. مورد دوم قطعاتی است که باعث حرکت تخت می شود. نحوه اتصالات این بخش ها باید دقیق بررسی شوند. مثلاً محکم نبودن بست ها از مواردی است که معمولاً مسئله ساز است. ظرفیت و حجمی که برای تخت در نظر گرفته می شود نیز مهم است. به طور کلی افزایش وزن کودک نباید سبب شکستن پایه های تخت شود و ظرفیت تخت خواب بسیار پر اهمیت است.

 

آیا سرویس خواب پسرانه نیاز به چرخ های متحرک دارد؟

یکی از مواردی که برای اتاق خواب پسرانه در نظر گرفته می شود تخت خواب هایی با چرخ های متحرک است. در واقع این چرخ ها سبب می شوند تا به راحتی تخت خواب جابجا شود و منظم کردن اتاق خواب کار سختی نباشد. دیگر نیاز به فشار زیاد برای حرکت دادن تخت نخواهد بود. برای فیکس کردن تخت در گوشه های اتاق نیز می توان چرخ ها را قفل کرد. نوع چرخ و استحکام آن بسیار مهم است.

قابلیت تنظیم ارتفاع یک ویژگی مهم دیگر است. تخت نوزاد می بایست بر اساس ابعاد بدن، قد و وزن او متغیر باشد. تخت خواب کودک شیرخوار باید دارای لبه های بلندی باشد در صورتی که کودک در سن شیرخواری نیست می توان مدل هایی با ارتفاع ۲۰ الی ۳۰ سانتی متری از سطح زمین را انتخاب کرد. در صورتی که سن کودک بالاتر برود فاصله ۴۰ سانتی متر نیز استاندارد است و مشکلی ایجاد نمی کند. در واقع ارتفاع تخت بر اساس قد کودک در نظر گرفته می شود. خرید سرویس خوابی که شرایط تنظیم ارتفاع داشته باشد سبب می شود تا با بالاتر سن کودک، نیازی به خرید مجدد تخت خواب نباشد. بنابراین این موضوع نیز از مواردی است که باید ارزیابی شود.

 

تزیینات ظاهری اتاق خواب

تزیینات جانبی که برای اتاق خواب و یا سرویس خواب پسرانه در نظر گرفته می شود نباید بیش از حد فانتزی و گول زننده باشد. در واقع برای اتاق خواب های پسرانه، سادگی و یا اسپرت بودن مهمترین موضوع محسوب می شود. خرید تختی ساده و کاربردی و البته محکم با جنس مرغوب بسیار بهتر است تختی شلوغ با داشتن تزیینات بی کاربرد است. دقت کنید که رنگ هایی که برای تزیینات ظاهری اتاق خواب استفاده می شود نیز می بایست هارمونی درستی با کل فضا داشته باشد. در صورتی که کمد نوزاد سفید است بهتر است رنگ آبی و یا سبز در کنار آن استفاده شود.

 به هر حال به کار بردن بیش از دو رنگ در اتاق خواب پسرانه چندان جالب به نظر نمی رسد. می توان یک رنگ خنثی مانند سفید یا طوسی انتخاب کرد و در کنار آن نیز یک رنگ شاد و پر انرژی را به کار برد. البته میزان رنگ خنثی باید بیشتر از رنگ شاد باشد تا فضای تهاجمی در اتاق ایجاد نشود. رنگ های گرم مثل نارنجی و قرمز باید با احتیاط استفاده شود چون برای روحیه کودک مشکل ساز خواهد بود. مدل سرویس های خواب اتاق نوزاد مدرن و کلاسیک بستگی به سلیقه و روحیه شما دارد. طرح های زیبا هرگز قدیمی نمی شوند. این مدل ها سبب می شوند تا در هزینه ها صرفه جویی صورت بگیرد.

سرویس تخت نوزاد فانتزی و عروسکی نیز وجود دارد که برای اتاق کودکان بسیار جذاب است البته این طرح ها بیشتر برای اتاق خواب دخترانه استفاده می شود. شاید برای اتاق خواب پسرانه طرح های ساده بهتر باشند. مدل فانتزی از سرویس خواب یک سبک بسیار شیک و محبوب محسوب می شود و ساختاری کاملاً پرتقاضا دارد.

 

جمع بندی

طراحی اتاق خواب پسرانه خفن به واسطه استفاده از سرویس خواب، تخت، کمد، دراور به سبک های جدید خواهد صورت می گیرد. رنگ ها، قرار گیری المان ها، سایز کمد، دراور، تخت و شلف ها باید دقیقاً مشخص شوند.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed