همه چیز درباره ی خرید کمد پسرانه

کمد پسرانه و دخترانه یکی از وسایل بسیار ضروری برای جوانان و نوجوانان می باشد. لباس ها و وسایل حتما باید در یک محیط امن و تمیز نگه داری شوند.

اهمیت انتخاب یک کمد مناسب

کمد پسرانه و دخترانه یکی از وسایل بسیار ضروری برای جوانان و نوجوانان می باشد. معمولا بعد از گذشت دوران کودکی و ورود به نوجوانی افراد توجه زیادی را به اتاق و وسایل خود دارند. خصوصی تر شدن نیازها سبب می شود تا بچه ها به دنبال ایجاد یک فضای خاص و آرام در خانه باشند.

یکی از اجزا و وسایل بسیار مهم در اتاق یک نوجوان کمد می باشد. لباس ها و وسایل حتما باید در یک محیط امن و تمیز نگه داری شوند. انتخاب یک کمد مناسب و کاربردی موضوعی است که ذهن نوجوانان را درگیر می نماید. در صورتی که یک کمد مناسب در اتاق وجود نداشته باشد، فضای مناسبی برای لباس ها و وسایل وجود نخواهد داشت. چروک شدن لباس ها و گم شدن وسایل یکی از نکات منفی درباره ی عدم وجود کمد می باشد.

در این مطلب قصد داریم نکات مهم و کاربردی را درباره ی انتخاب و خرید کمد دخترانه و پسرانه ذکر نماییم. خرید کمد بدون اطلاعات و آگاهی کافی ممکن است سبب انجام یک انتخاب اشتباه گردد. عواملی مانند ابعاد، رنگ و طرح از جمله موارد بسیار مهم در انتخاب یک کمد می باشد. اگر قصد خرید یک کمد را برای اتاقتان دارید توصیه می شود حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید. انتخاب یک محصول با کیفیت و مرغوب سبب می شود تا شما سالیان سال کمدی زیبا و با دوام داشته باشید.

کمد پسرانه ام دی اف
کمد پسرانه ام دی اف

 

جنس کمد پسرانه

جنس کمد و مواد اولیه ای که کمد از آن ساخته شده است از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همانطور که می دانیم اصلی ترین کاربرد کمد گذاشتن لباس در آن می باشد. بنابراین حتما باید جنس آن از موادی باشد که آسیبی به لباس ها و وسایل موجود در آن وارد نگردد. استفاده از فلزات برای تولید کمد کمتر انجام می شود و اصلا کاربردی نمی باشد. چوب و انواع فرآورده های آن یکی از بهترین مواد اولیه برای ساخت و تولید کمد می باشد. البته از مواد ملامینه و ام دی اف نیز برای تولید این محصول استفاده می شود.

چوب یکی از سازگارترین ماده های موجود در طبیعت است و شکل پذیری تقریبا خوبی دارد. از ایام قدیم از این ماده برای تولید وسایل بسیاری استفاده می شد. فوکا چوب با تولید بهترین کمدهای چوبی کیفیت بی نظیری را به نمایش گذاشته است. توجه داشته باشید که نوع چوب استفاده شده در انواع کمد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر از چوب بی کیفیت و بی دوام استفاده گردد قطعا کمد شما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی خراب خواهد شد و لازم است تا شما بعدا هزینه های اضافه ای را متقبل شوید.

یکی از مهم ترین موارد مربوط به کیفیت کمد پسرانه نوع یراق آلات استفاده شده در کمد می باشد. معمولا روزانه چندین بار کمد خودتان را باز و بسته می نمایید. در صورتی که جنس یراق آلات کیفیت بالایی نداشته باشد در مدت زمان کوتاهی دچار مشکل خواهید شد. زنگ زدگی یراق یکی از تبعات استفاده از یراق آلات نامناسب می باشد. اگر نمی خواهید بعد از گذشت چند ماه در کمدتان از حالت استاندارد خود خارج نشود حتما باید در هنگام خرید به جنس چوب و یراق آلات توجه زیادی نمایید.

کمد لباس پسرانه
کمد لباس پسرانه

 

کمد پسرانه و دخترانه باید متناسب با نیاز شما انتخاب گردد

یکی دیگر از مهم ترین موارد در هنگام خرید و انتخاب کمد پسرانه و دخترانه توجه به ابعاد و نوع قفسه بندی آن می باشد. همان طور که می دانید کاربرد این وسیله قرارگیری لباس ها و وسایل در آن می باشد. در صورتی که فضای کافی و مفیدی در کمد برای وسایل وجود نداشته باشد قطعا بسیاری از وسایل شما روی زمین خواهد ماند. بنابراین در هنگام خرید کمدی را انتخاب نمایید که ابعاد آن متناسب با نیازهای شما باشد. عدم توجه به این موضوع باعث ایجاد دردسر برایتان خواهد شد.

فرض کنید علاوه بر لباس هایی مانند تی شرت و شلوار وسایل ریز دیگری دارید که حتما باید در کمد قرار دهید. انواع بازی های فکری یا جعبه های اکسسوری که باید در جای مناسبی قرار بگیرند. در صورتی که کمد شما قفسه های متعددی نداشته باشد این نوع وسایل در کمد جا نخواهند گرفت. البته ممکن است اصلا وسایل ریزی نداشته باشید و ترجیح دهید کل کمد صرفا برای لباس طراحی شده باشد. پس دقت داشته باشید که در هنگام خرید حتما باید نوع فضا و ابعاد کمد را در نظر بگیرید. قطعا این موضوع در بین دختران و پسران متفاوت است زیرا هر یک نیازهای متفاوتی دارند.

وجود فضای کافی در کمد پسرانه و دخترانه سبب می شود تا نظم بیشتری در اتاق و کل خانه به وجود آید. متاسفانه بیشتر مادران از بی نظمی اتاق نوجوان خود ناله می کنند. دقیقا این بی نظمی مرتبط با عدم وجود فضای کافی برای وسایل می باشد. در صورتی که جای مشخصی برای هر وسیله تعیین گردد نظم بسیار بیشتری در محیط به وجود خواهد آمد. توجه به تمام نکات مهم در هنگام خرید کمد پسرانه و دخترانه سبب می شود تا انتخابی صحیح داشته باشید و بعدا دچار مشکلات متعدد نگردید.

قیمت کمد لباس پسرانه
قیمت کمد لباس پسرانه

 

رنگ و طرح کمد پسرانه و دخترانه

رنگ و طرح کمد یکی از موارد بسیار مهم می باشد. همان طور که می دانید رنگ ها یکی از اصلی ترین آیتم ها در دکوراسیون می باشند. هر رنگی تاثیر متفاوتی را بر روی ذهن و روان ما می گذارد. به طور مثال رنگ سبز رنگی آرامش بخش است و رنگ قرمز سبب تحریک احساسات و انرژی موجود در ذهن می شود. توجه به نوع رنگ در هنگام انتخاب کمد اتاق نوجوان می تواند تاثیر زیادی در روان او داشته باشد. دوران نوجوانی یکی از دوره های بسیار حساس در زندگی هر فردی است و باید مراقبت های لازم در آن انجام شود.

اگر نوجوان در اتاق خواب خود مطالعه زیادی دارد نباید از رنگ های تحریک کننده استفاده شود زیرا این رنگ ها سبب حواس پرتی او خواهند شد. رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی از جمله رنگ هایی هستند که باعث حواس پرتی افراد می شوند. رنگ های آبی، سبز و زرد آرامش بیشتری را در فضا به ارمغان می آورند. استفاده از رنگ های خنثی برای اتاق نوجوان بیشتر توصیه می گردد. رنگ های تحریک کننده همچنین باعث کمتر شدن کیفیت خواب نیز می شود. توجه به رنگ نه تنها در کمد بلکه باید در تمام وسایل موجود در اتاق نیز انجام شود.

طرح و نقش استفاده شده در کمد پسرانه و کمد دخترانه از دیگر موارد قابل توجه می باشد. انتخاب طرح های بسیار شلوغ برای اتاق های کوچک اصلا مناسب نیست و توصیه می شود حتما از طرح های ساده تر استفاده شود. طرح های ظریف و اصیل باعث ایجاد تعادل در اتاق خواب نوجوان می شوند. البته انتخاب طرح برای دختران و پسران متفاوت است ولی به طور کلی انتخاب طرح های شلوغ توصیه نمی گردد. در مواردی نوجوانان علاقه مند به نصب پوسترهایی بر روی کمد خود می باشند.

طرح کمد پسرانه و دخترانه
طرح کمد پسرانه و دخترانه

 

تفاوت کمد دخترانه و کمد پسرانه

انتخاب کمد دخترانه و کمد پسرانه تفاوت هایی را دارد. هر کدام از نوجوانان دختر و پسر دارای روحیات و نیازهای متفاوتی می باشند که در هنگام انتخاب کمد نیز باید به آن توجه نمود. احساسات لطیف و ظریف دختران سبب می شود تا در هنگام انتخاب و چیدن کمد لباس خود حساسیت بیشتری به خرج دهند. پسران نیز متناسب با نیازهای خود انتخاب های متفاوت تری را انجام می دهند. اگر والدینی هستید که به دنبال خرید کمد می باشید حتما باید این نکات را در نظر داشته باشید. بهتر است قبل از خرید حتما این نکات را بررسی نمایید.

دختران نوجوان و جوان بیشتر از لباس های بلند مانند مانتو و پیراهن استفاده می نمایند. وجود فضای کافی برای لباس های بلند در کمد دخترانه حتما باید بیشتر باشد. در غیر این صورت لباس های بلند چروک می شوند و فضای مناسبی برای قرار دادن آن ها وجود نخواهد داشت. بیشتر پسرها از تیشرت و شلوار استفاده می نمایند و لباس های بلند زیادی ندارند. وجود قفسه ها و فضای کافی برای گذاشتن تیشرت و شلوار در کمد پسرانه بیشتر اهمیت دارد. البته این موضوع کاملا شخصی است و احتمال دارد برخی از پسرها از لباس های بلند مانند بارانی و پالتوها استفاده نمایند.

از دیگر تفاوت های کمد پسرانه و دخترانه وجود کشو می باشد. البته که کشو در هر دو مورد لازم است و توصیه می شود به وجود کشوهای مناسب توجه داشته باشید اما وجود لوازم آرایشی و اکسسوری های بسیار زیاد در وسایل دخترها سبب شده تا کشو بیشتر مورد نیاز باشد. انواع بدلیجات، گیره ها و کش سر در وسایل اغلب دختران دیده می شود. اگر کشو و فضای مناسبی برای این وسایل وجود نداشته باشد، منجر به بی نظمی و گم شدن وسایل خواهد شد. پس بهتر است کمد کشو داری برای دختر خود تهیه نمایید.

تفاوت کمد دخترانه و کمد پسرانه
تفاوت کمد دخترانه و کمد پسرانه

 

سلیقه فرزند خود را در نظر بگیرید

نوجوانان با ورود به این مرحله از زندگی خود ترجیح می دهند خودشان تصمیم های زندگی خود را بگیرند. انتخاب لباس، فعالیت ها و نوع دکوراسیون اتاق خواب یک نوجوان باید تا حدودی بر حسب سلیقه خودش انجام پذیرد. بهتر است برای انتخاب و خرید کمد پسرانه و یا دخترانه حتما سلیقه فرزند خود را نیز در نظر داشته باشید. به صورت منطقی خود نوجوان روزانه چندین ساعت را در اتاق خود صرف خواهد کرد. اگر وسایل موجود در اتاق مانند کمد بر اساس سلیقه خودش انتخاب شده باشد قطعا حس بهتری خواهد داشت.

متاسفانه برخی از والدین سخت گیر توجه کافی به این موضوع نداشته و سعی دارند سلیقه خودشان را بر فرزند تحمیل نمایند. باید بدانید این رفتار تنها باعث ایجاد فاصله بین فرزند و والدین می شود. اگر نوجوان وسایل خودش را به سبک و سلیقه مورد نظر خود انتخاب نماید اعتماد به نفس بیشتری نیز خواهد داشت. افرادی که قدرت تصمیم گیری برای کارهای خود را ندارد از اعتماد به نفس پایینی برخوردار می باشند. با مراجعه به سایت فوکا چوب می توانید انواع مدل های کمد پسرانه را مشاهده نموده و یکی از آن ها را بر اساس سلیقه نوجوان انتخاب نمایید.

کمد پسرانه جدید
کمد پسرانه جدید

 

انتخاب کمد و دکوراسیون

دکوراسیون و نوع چینش وسایل در اتاق خواب نوجوانان موضوع مهمی است. همان طور که در بالا اشاره کردیم. رنگ، طرح و نوع دکور کردن اتاق تاثیر مستقیمی بر روی ذهن نوجوان خواهد داشت. هماهنگی موجود در بین وسایل سبب می شود تا نظم بیشتری در محیط جریان داشته باشد. همین نظم سبب به وجود آمدن آرامش خواهد شد. حتما این تجربه را داشته اید که با وارد شدن به یک محیط نامتعادل دچار آشفتگی ذهنی شده باشید. رنگ، متریال و طرح های متضاد بسیار در یک محیط تنها باعث آشفتگی ذهن می گردد و بسیار مضر می باشد.

برای انتخاب کمد پسرانه و دخترانه باید تمامی وسایل را در نظر بگیرید. به طور مثال اگر تخت سفید آبی رنگ در اتاق وجود دارد نباید اقدام به خرید یک کمد قرمز نمایید. رنگ هایی که هیچ هماهنگی با یکدیگر ندارند انرژی را در محیط تخریب می نمایند. در این مورد باید از یک کمدی استفاده شود که هماهنگی بیشتری با رنگ آبی دارد. مثلا یک کمد سفید رنگی می تواند انتخاب بهترین باشد. توصیه می شود از سرویس خواب های ست و یک رنگ استفاده شود ولی اگر سرویس خواب ست وجود ندارد بهتر است رنگ های هماهنگ انتخاب شوند.

بزرگی و کوچکی فضا نیز از جمله عوامل موثر در دکوراسیون می باشد. اگر اتاق خواب بزرگی دارید می توانید از انواع رنگ ها برای کمد خود استفاده نمایید. در صورتی که متراژ اتاق بسیار کوچک است اصلا نباید از رنگ های تیره در آن استفاده شود. رنگ تیره باعث کوچک تر دیده شدن فضا می شود. رنگ های روشن در اتاق های کوچک برعکس عمل می نمایند. یعنی رنگ روشن باعث بازتر شدن فضا می گردد. انتخاب کمد پسرانه و دخترانه حتما باید بر اساس اصول دکوراسیون انجام گردد تا نوجوان از گذراندن وقت در اتاق خود لذت کافی را ببرد.

مدل کمد لباس پسرانه و دخترانه
مدل کمد لباس پسرانه و دخترانه

 

خرید از برندهای معتبر و با کیفیت

اگر به دنبال محصولات با کیفیت و مرغوب هستید حتما باید یک برند خوب را برای خرید کمد پسرانه انتخاب نمایید. انواع کمدهای بسیاری در بازار موجود هستند که متاسفانه اغلب آن ها از جنس و کیفیت قابل قبولی برخوردار نمی باشند. استفاده از مواد اولیه و یراق آلات نامرغوب یا انجام رنگ غیر استاندارد سبب می شود تا کمد کیفیت قابل قبول را نداشته باشد. انتخاب تولیدی ها و فروشگاه های غیر معتبر سبب انجام یک خرید نامناسب می گردد. توصیه می شود قبل از انجام خرید از کیفیت محصولات اطمینان حاصل نمایید.

فوکا چوب یکی از برندهای معتبر سرویس خواب و کمد پسرانه می باشد. این مجموعه از بهترین مواد اولیه برای تولید محصولات خود استفاده می نماید. با مشاهده محصولات در سایت می توانید کمد مورد نظر خود را انتخاب نموده و سفارش خود را ثبت نمایید. این مجموعه پشتیبانی کاملی را از تمام محصولات خود انجام می دهد. در صورتی که مشکل و یا ایرادی در کمد وجود داشته باشد شما می توانید اقدام به تعویض آن نمایید. وجود تنوع بسیار گسترده در طرح ها و مدل ها سبب می شود تا انتخاب راحت و زیبایی انجام دهید. زیبایی و دوام را از ما بخواهید.

 

نکات مهم در نگه داری از کمد

برای جلوگیری از خراب شدن زود هنگام کمد پسرانه و دخترانه توصیه می شود نکاتی را رعایت فرمایید. اولین و مهم ترین مورد تمیز کردن و گردگیری کمد و یراق آلات آن می باشد. وجود گرد و خاک در لولاهای کمد ممکن است سبب اشکال در کارکرد آن ها شود. پس حتما هر هفته یکبار گردگیری کامل کمد را انجام دهید. بهتر است از یک دستمال نمدار برای این کار استفاده نمایید و از شوینده های بسیار قوی و اسیدی استفاده ننمایید. زیرا این شوینده ها باعث آسیب در یراق آلات می شوند.

دومین مورد باز نگذاشتن مداوم درهای کمد می باشد. اگر درهای کمد خود را به صورت مداوم باز نگه دارید پس از گذشت مدتی شاهد خارج شدن لولاها و درها از حالت استاندارد می شوید. بهتر است بعد از هر بار باز کردن در کمد آن را ببندید. همچنین با فشار و حرکت محکمی درهای کمد را باز نکنید. آرام و بدون هیچ فشاری این کار را انجام دهید تا عمر کمد شما بیشتر باشد. جابه جایی زیاد و پی در پی نیز می تواند آسیب هایی را به وسایل چوبی وارد نماید. پس سعی کنید تا حد امکان کمد خود را جا به جا نکنید. البته هر چقدر کیفیت چوب و نوع ساخت کمد بالا باشد درصد خراب شدن آن نیز در مواقع مختلف کمتر خواهد بود. توصیه می شود از محصولات باکیفیت و برندهای معتبر خرید خود را انجام دهید.

پرهیز از گذاشتن وسایل سنگین نیز از دیگر موارد مهم در نگه داری کمد می باشد. بر روی قفسه کمد لباس باید به اندازه ای وسیله بگذارید که توانایی تحمل آن را داشته باشد. به طور کلی کمد برای گذاشتن لباس طراحی شده است و گذاشتن وسایل سنگین بر روی قفسه های آن می تواند باعث شکستگی در آن شود. رطوبت یکی از عوامل مهم دیگر در خراب شدن کمدها می باشد. به هیچ وجه کمد خودتان را در معرض رطوبت قرار ندهید. گرچه تماس رطوبت با کمد لباس زیاد متداول نیست ولی باز هم باید نسبت به این موضوع حساسیت لازم را داشته باشید.

تخت و کمد نوزاد
مطالب مرتبط:

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

Fill out this field
Fill out this field

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed