سرویس خواب نوزاد شامل چیست؟

شاید برای شما هم هنگام خرید ست چوب برای اتاق نوزادتان این سوال پیش آمده باشد که یک ” یک سرویس خواب نوزاد شامل چیست؟ ” یا ” سرویس چوب…

شاید برای شما هم هنگام خرید ست چوب برای اتاق نوزادتان این سوال پیش آمده باشد که یک ” یک سرویس خواب نوزاد شامل چیست؟ ” یا ” سرویس چوب نوزاد، شامل چه مواردی است؟” برای رسیدن به پاسخ این سوالات شما ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید. یعنی اینکه شما یا فرزند شما در زمان استفاده از اتاق خواب خود به چه چیزهایی نیاز پیدا می‌کند. به عنوان مثال به یک کمد برای جمع کردن لوازم و لباس‌ها یا هر چیز دیگری… امروزه اکثر سرویس‌های چوب نوزاد و کودک اجزای زیادی دارند که هر شخصی باتوجه به نیاز خود بخشی از این اجزاء را انتخاب می‌کند. بنابراین می‌توانیم بگوییم که اجزای سرویس خواب کودک برای هر شخصی باتوجه به نیازها و علایق او شامل اجزای متفاوتی است.

 

سرویس خواب نوزاد شامل چیست؟

اگر بخواهیم به این سوال به گونه‌ای پاسخ دهیم که این پاسخ برای تمام افراد مناسب باشد. باید بگوییم که در کامل ترین حالت ممکن یک ست چوب نوزاد می‌تواند شامل اجزای زیر باشد. که هر کدام از آن‌ها برای برطرف کردن نیازهایی که بوجود آمده طراحی و تولید می‌شوند. این لیست حدودا شامل ۱۴ جزء می‌شود. که هر فردی با توجه به علایق، خواسته‌ها و انتظاراتی که از اتاق خواب کودک خود دارد بخشی از این اجزاء را انتخاب و خریداری می‌کند. که این لیست شامل اجزای زیر است. که هر یک از این اجزاء شامل چند مورد می‌شود. مثلا تخت نوزادی خود شامل تخت نوزاد، تخت ننو نوزاد، تخت نوزاد دومنظوره، تخت چهارمنظوره نوزاد و… است.

 • تخت نوزادی
 • کمدلباس
 • کمدویترینی
 • ویترین
 • تخت نوجوان
 • تخت جوان
 • پاتختی
 • میز تحریر
 • کتابخانه
 • میزآرایش
 • آینه
 • شلف
 • دراور
 • صندلی
 • میز تعویض

تا اینجا متوجه شدیم که برای دانستن پاسخ سوال ” سرویس خواب نوزاد شامل چیست؟ ” ابتدا باید نیازهای خود را بدانیم و بررسی کنیم که کدام یک از اجزای یک سرویس چوب کودک و نوزاد نیاز ما را برطرف می‌کند. تا بهترین انتخاب را برای اتاق نوزادمان داشته باشیم. اکنون به بررسی تک‌تک اجزای لیست فوق‌ می‌پردازیم. و اینکه هر کدام برای برطرف کردن چه نیازی است.

 

کمدلباس، ویترین و کمد ویترینی یک نیاز اساسی!

تمام پدرومادرها هر سلیقه‌ای که داشته باشند حتما نیاز به یک کمد لباس برای لباس‌های نوزاد خود و نیز یک ویترین یا جاعروسکی برای اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های فرزند خود دارند. تا آن‌ها را به صورت مرتب جمع‌آوری و نگهداری کنند. همه ما به خوبی می‌دانیم که کاربرد اصلی کمد از دیرباز برای جمع‌وجور کردن وسایل و لباس‌ها بوده است. که در طرح‌ها و با ویژگی‌های مختلفی طراحی شده است. مثلا نمونه‌های تک‌درب یا دودرب یا نمونه‌های ترکیبی مانند کمدهای ویترین‌دار که در واقع دارای یک بخش کمد لباس و یک بخش ویترین است. وجود این تنوع در کمدهای نوزادی بیانگر این است که کمدلباس و ویترین به عنوان یکی از اجزاء اساسی برای تمام سلیقه‌ها است. نمونه‌های مختلفی از کمد لباس و ویترین یا همان جاعروسکی در فوکاچوب تولید شده است که تمام آن‌ها را می‌توانید در دسته کمدهای نوزادی ما ببینید.

برای دیدن کمدهای نوزادی اینجا کلیک کنید

بهترین کمد برای اتاق کودک

 

تخت نوزادی

اگر امروزه به بازار کالای خواب اتاق نوزاد نگاه دقیقی بیاندازیم متوجه می‌شویم که انواع مختلف، تخت نوزاد طراحی و تولید می‌شود. که بانام‌های مختلف شناخته می‌شوند. که البته هر کدام برای برطرف کردن جای خواب کودک در یک دوره از رشد او استفاده می‌شود. به عنوان مثال گهواره برای چند ماه اول استفاده می‌شود. اما تخت نوزاد یا تخت ننو نوزاد تا حدودا ۴ سالگی قابل استفاده است. مدل دیگری از تخت‌های نوزادی وجود دارند که با نام تخت‌دومنظوره نوزاد و تخت‌چهارمنظوره نوزادشناخته می‌شوند. که به دلیل امکان استفاده از این تخت‌ها تا سنین نوجوانی و جوانی امروزه در بازار ایران بسیار از این مدل تخت‌ها استقبال می‌شود. اگر به تصویر زیر نگاه کنید می‌توانیددرک کنید که چگونه یک چهارمنظوره به اجزاء مختلفی تبدیل می‌شود.

 

[rev_slider alias=”takh4manzore”][/rev_slider]

 

 

تخت‌نوجوان و جوان انتخابی برای آینده

شاید با خود این فکر را می‌کنید که چگونه یک ست سرویس خواب نوزاد می‌تواند تخت نوجوان یا جوان داشته باشد. اما باتوجه به اینکه برخی از افراد برای سرویس چوب اتاق نوزادشان به جای تخت نوزاد، تخت جوان یا نوجوان را تهیه می‌کنند. تا بتوانند از آن در سنین بالاتر استفاده کنند. و برای سنین نوزادی از گهواره یا تخت یا تخت نوزاد کنار مادر استفاده می‌کنند. در واقع این یک انتخاب هوشمندانه است. چون نوزاد در سال‌های اول زندگی وابستگی زیادی به مادر دارد و بهتر است در کنار او بخوابد. خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که در عوض تخت نوزادی برای ست چوب اتاق بچه خود از تخت نوجوان یا جوان استفاده کنند. برای همین منظور اکثر شرکت‌های تولید کنند سرویس خواب چوبی برای سرویس‌های نوزادی خود همانند سرویس زیر تخت نوجوان و جوان برای آن نیز طراحی و تولید می‌کنند.

سرویس خواب نوزاد مدل رز

میز تحریر و کتابخانه

هرچند که احتمالا تا شش سال اول زندگی، یک نوزاد نیازی به میزتحریر و کتابخانه نداشته باشد. اما خیلی از پدر و مادرها برای اینکه سرویس چوب اتاق فرزندشان ست و هماهنگ باشد ترجیح می‌دهند که در کنار خرید تخت و کمد لوازمی مانند میزتحریر و کتابخانه را نیز هماهنگ با طرح تخت و کمد که ست شده با هم دیگرند خرید ‌کنند. تا دکوراسیون اتاق فرزندشان هارمونی و هماهنگی لازم را داشته باشد. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید که یک سرویس هماهنگ و کامل داشته باشید. که بتوانید تا سنین نوجوانی و جوانی فرزندتان از آن استفاده کنید میز تحریر و کتابخانه را نیز در ست چوب خود قرار دهید.

اگر شما سرویس چوب اتاق نوزادتان را از یک شرکت معتبر خریداری کنید در آینده می‌توانید اجزاء دیگری مانند میز تحریر که به آن نیاز دارید را به آن اضافه کنید.  البته در هنگام انتخاب باید دقت کنید که سرویسی که شما تخت و کمد آن را خریداری می‌کنید سرویس کاملی باشد و تمام اجزاء دیگر را داشته باشد به عنوان نمونه سرویس نیکا و سرویس لاین از جمله سرویس‌های فوکاچوب است که اجزاء کاملی دارند.

خرید سرویس نیکا    سفارش سرویس لاین

 

آینه، شلف و دراور زیبایی در کنار استفاده از فضا

کمد بچهیک دراور صرفا شامل کشوهای متعددی است که به صورت افقی و توسط ریل باز و بسته می‌شوند. دراورها یکی از وسایلی هستند که برای جمع کردن وسایل به ویژه لباس‌ها کاربرد دارند. که در اتاق‌های نوزادی با نصب طبقه یا شلف بر روی دیوار بالایی آن علاوه‌بر دراور از آن نیز برای قرار دادن وسایل دکوری و زیبایی بیشتر اتاق استفاده می‌کنند. برخی از پدرومادرها هم با قرار دادن یک آینه در بالای دراور از آن به عنوان میز آرایش نیز استفاده می‌کنند. پس انتخاب دراور برای اتاق کودک همزمان می‌تواند به دونیاز شما یعنی فضای بیشتر برای لوازم و لباس‌ها و نیز نیاز به میز آرایش  یا یک دکوری زیبا را پاسخ دهد. بنابراین اگر شما هم احساس می‌کنید که برای اتاق فرزندتان به این مورد نیاز دارید. دراور به همراه آینه یا دراور به همراه شلف پاسخ‌گوی نیازهای شما است.

دراورهای فوکاچوب را اینجا بررسی کنید. 

 شلف‌های اتاق نوزاد فوکاچوب را در اینجا ببینید.

 

میز تعویض

زمانی که بچه کوچک‌تر است. یکی از کارهای مهم و ضروری او تعویض مرتب لباس‌ها و رسیدگی به او است. در این صورت محلی از اتاق کودک برای این کار درنظر گرفته می‌شود. که لوازم مورد نیاز برای انجام این کار همیشه در دسترس باشد. اختصاص چنین فضایی برای اتاق نوزاد سبب راحتی مادر که این وظیفه بیشتر برعهده اوست می‌شود. هرچند که مادران ایرانی زیاد به این مورد توجه نمی‌کنند اما شما می‌توانید این مورد را برای اتاق کودک خود نیز درنظر بگیرید. یک میز که لباس‌ها، پوشک‌ها و سایر لوازم تعویض نوزاد را در دسترس شما قرار می‌دهد.

 

جمع بندی

همان طور که در ابتدای این مطلب هم اشاره کردیم. هر جزء از اجزاء یک سرویس چوب اتاق نوزاد برای پاسخ به یک نیاز طراحی و تولید شده است. و اگر شما می‌خواهید پاسخ دقیقی برای سوال ” سرویس خواب نوزاد شامل چیست؟ ” برای خودتان پیدا کنید ابتدا باید به خوبی به نیازها و خواسته‌هایی که هنگام استفاده از اتاق بچه خود دارید آگاه باشید. پس اجزائی از سرویس چوب اتاق کودک را انتخاب کنید که نیازهای شما را برطرف می‌کند. در این صورت شما هم یک خرید اقتصادی و هم یک انتخاب هوشمندانه برای اتاق نوزاد خود داشته‌اید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست