فوت و فن های ساخت فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

فضای مطالعه ای که در راستای نیازهای کودک ساخته شده باشد، افزایش چشمگیری در کمیت و کیفیت مطالعه او را به دنبال خواهد داشت. برای ساخت این بخش در دکوراسیون اتاق کودک صرفا نیاز به یک میز، صندلی، عنصری برای تامین روشنایی و لوازم التحریر اساسی است؛ پس چرا نتیجه کار در بسیاری از موارد رضایت بخش نیست و تاثیر مورد نظر ما را در مورد بازده کار کودک به دنبال ندارد؟

فضای مطالعه ای که در راستای نیازهای کودک ساخته شده باشد، افزایش چشمگیری در کمیت و کیفیت مطالعه او را به دنبال خواهد داشت. برای ساخت این بخش در دکوراسیون اتاق کودک صرفا نیاز به یک میز، صندلی، عنصری برای تامین روشنایی و لوازم التحریر اساسی است؛ پس چرا نتیجه کار در بسیاری از موارد رضایت بخش نیست و تاثیر مورد نظر ما را در مورد بازده کار کودک به دنبال ندارد؟ در این مقاله با معرفی فوت و فن های ساخت فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک، به این سوال و دیگر سوال های مرتبط بطور مفصل پاسخ خواهیم داد. اگر شما هم به دنبال ایجاد یک فضای مطالعه کارآمد و جذاب برای کودک عزیزتان هستید، با ما همراه باشید.

به استقبال سبک مینیمال بروید

فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک بیشتر از هر بخش دیگری از منزل به مرتب بودن و داشتن فضای خالی قابل توجه نیاز دارد چرا که آشفتگی دکوراسیون اتاق خواب آخرین چیزی است که کودک در زمان مطالعه و انجام کارهای مدرسه به آن نیاز دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم حداقل برای این بخش از اتاقش، اصول سبک مینیمال را در چیدمان اتاق خواب مدنظر قرار دهید.

بر این اساس از شما می خواهیم تمامی عناصر دکوراسیون غیر الزامی را از محیط اطراف فضای مطالعه کودک حذف کنید. برخی از این وسایل همچون ماژیک های رنگارنگ ممکن است مورد علاقه کودک باشند اما در عین حال تمرکز او را در زمان مطالعه کاهش می دهند پس برای او توضیح دهید که باید وسایلش را طبقه بندی و مرتب کند و هر آنچه را که در آن زمان نیاز ندارد، از روی میز بردارد.

میز تحریر نوجوان مدل اسنایپر

دسترسی راحت به فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

اینکه کدام قسمت از اتاق کودک را به ساخت فضای مطالعه اش اختصاص دهید، اهمیت زیادی دارد. آنچه در اینجا اهمیت پیدا می کند دسترسی راحت به فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک است. اگر جابه جا شدن در آن برای کودک سخت باشد، می تواند باعث ایجاد حسی ناخوشایند و کاهش تمایل کودک به بودن در آن قسمت از اتاقش شود. سعی کنید بخشی را برای آن انتخاب کنید که از عناصر اصلی دکوراسیون همچون سرویس خواب فاصله قابل توجهی دارد و برای رسیدن به آن مسیر راحتی پیش روی کودک باشد.

تخت و کمد نوجوان سیاوش فوکاچوب

برای خرید این سرویس خواب روی تصویر آن کلیک کنید.

فضای ذخیره سازی کافی

نکته مهم در اینجا طراحی محیطی است که در آن فضایی برای تمام وسایل مورد نیاز کودک در زمان مطالعه تعبیه شده باشد. اگر میز تحریر او فضای کافی برای وسایل مختلفش در اختیارش قرار نمی دهد، می توانید از شلف رومیزی که در طرح و رنگ های مختلف موجود است، کمک بگیرید. شلف رومیزی بدون اینکه فضای مجزایی به خود اختصاص دهد، محیط خوبی برای طبقه بندی وسایل مورد نیاز کودک در اختیار او قرار می دهد.

سرویس خواب نوجوان و جوان مدل دینامیت فوکا چوب

برای خرید این سرویس خواب روی تصویر آن کلیک کنید.

میز و صندلی فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

ارگونومیک بودن ویژگی است که اغلب در مورد فضای مطالعه کودک مورد کم توجهی قرار می گیرد. جذاب بودن موضوعی است که در الویت بعدی قرار می گیرد و نباید تبدیل به اولویت اول شود. اگر قرار است کودک زمان قابل توجهی را روی صندلی میز تحریر خود بگذارد، انواعی که نشیمنگاه آنها فضایی نرم و راحت متناسب با فرم بدن کودک فراهم می کند را انتخاب کنید.

همچنین میز تحریر او در کنار ابعاد مناسب متناسب با سن کودک، باید فضای ذخیره سازی کافی در اختیارش قرار دهد. نکته پایانی اینکه اگر با کمبود جا روبه رو هستید، میز تحریر تاشو همان چیزی است که نیاز دارید؛ میزی کاربردی و مدرن که کمترین فضای ممکن را به خود اختصاص می دهد.

سرویس خواب نوجوان مدل کاپیتان فوکا چوب

برای خرید این سرویس خواب روی تصویر آن کلیک کنید.

شلف دیواری

ایده ای کاربردی برای فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک که استفاده بهینه ای از فضای عمودی دارد. قرار گرفتن شلف دیواری در قسمت بالا یا کنار میز تحریر کودک فضای ذخیره سازی خوبی برای کتاب ها و دیگر وسایلی که روی میز قرار نمی گیرند، در اختیار کودک قرار می دهد. فراموش نکنید طرحی از این عنصر جذاب دکوراسیون را انتخاب کنید که انسجام و نظم فضای مینیمال شما را حفظ کند و فضای زیادی به خود اختصاص ندهد.

تخته یادداشت برای فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

یکی از ایده های کاربردی که اضافه کردن آن به این بخش هم کاربرد زیادی دارد و هم از آن فضایی متفاوت و جذاب تر می سازد، اضافه کردن تخته ی یادداشت به آن است. وجود این تخته در فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک کمک زیادی به ثبت کارهای روزانه و ایجاد عادت برنامه ریزی از همان دوران کودکی در فرزندان ما خواهد داشت. کاربرد دیگر آن نصب یا آویزان کردن نقاشی های شان روی آن است که از آن یک گالری دیواری کوچک می سازد.

فوت و فن های ساخت فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

گالری دیواری انرژی بخش

یکی دیگر از گزینه های پیش روی شما در راستای ایجاد فضایی مینیمال، ساخت گالری دیواری است. این گالری می تواند حاوی تصاویر مختلفی با محتوای انگیزشی یا آموزشی برای فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک باشد. نکته ای که در اینجا نباید فراموش کنید این است که نیاز نیست همزمان از تمام ایده های بررسی شده تا به اینجا استفاده کنید.

به عنوان مثال حضور همزمان گالری دیواری، تخته ی یادداشت و شلف دیواری روی دیوار فضای مطالعه، با جلوه ی منیمال آن همخوانی ندارد. در این موردمتناسب با سن و نیازهای کودک تان به انتخاب بپردازید. علاوه بر ایده گالری دیواری، ایده های دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید بهترین ایده ها را در مقاله ” ۱۰ ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق کودک ” بخوانید

روشنایی کافی در فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

همانطور که در بالا به آن اشاره شد یکی از موارد اساسی در ساخت فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک، تامین روشنایی طبیعی و مصنوعی مورد نیاز است. فراهم کردن نور طبیعی کافی که به نزدیک بودن این فضا به پنجره بر می گردد، اما نور مصنوعی را می توانید به روش های مختلف ارتقا بخشید. بهبود روشنایی عمومی از طریق استفاده از چراغ های سقفی مدرن و بهینه، استفاده از آباژور یا چراغ زمینی برای تامین نور کاری در ابعاد بزرگ تر و در ادامه استفاده از یک چراغ مطالعه ی کاربردی همان چیزی است که روشنایی مورد نیاز کودک را به خوبی تامین می کنند.

تخت و کمد نوجوان پایلت فوکاچوب

برای خرید این سرویس خواب روی تصویر آن کلیک کنید.

حفظ تناسب بین وسایل اتاف خواب

اینکه حواستان به حفظ تناسب وسایل موجود در فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک باشد، نقش مهمی در حفظ انسجام چیدمان آن دارد. در این راستا اگر بعنوان مثال از سبک بوهمین یا صنعتی برای اتاق او استفاده کرده اید، میز تحریر فلزی انتخاب مناسب تری برای فضای مطالعه اش خواهد بود.

کلام آخر؛ در این مقاله از مجله فوکاچوب به بررسی فوت و فن های ساخت فضای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک پرداختیم. امیدواریم به کمک این نکات، یک فضای مطالعه جذاب و کارآمد برای کودک عزیزتان خلق کنید که محیط مناسبی را برای یادگیری آنلاین یا انجام تکالیفش فراهم کند. خوشحال می شویم شما هم تجربیات خود را در مورد ساخت فضای مطالعه برای کودک با ما و دیگر خواانندگان به اشتراک بگذارید.

میزهای تحریر فوکاچوب برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست