با این ۲۲ روش دکور خانه متفاوتی داشته باشید

در این متن شما را با ۲۲ آیتم از وسایل تزئینی مربوط به دکور خانه آشنا می کنیم. البته حتما به این موضوع توجه داشته باشید که گزینه های بیان شده تنها برای انتقال ایده هستند. به علاوه بسیاری از موارد دیگر نیز هستند که شما می توانید در تزیین منزل خود از آن ها استفاده کنید.

دکور خانه به مجموعه عناصری گفته می شود که فضای هر منزل را از دیگری متمایز می کند. شما با دیدن شیوه دکوراسیون یک خانه می توانید به خصوصیات روحی و اخلاقی صاحب آن پی ببرید. همچنین احتمالا المان هایی مرتبط با ملیت و دین در دکور آن دیده شود و یا حتی شما بتوانید سن افراد ساکن در خانه را حدس بزنید. حالا که اندکی با مفهوم دکور خانه آشنا شدیم، می خواهیم چندین نوع از وسایل مورد استفاده در تزیین خانه را بررسی کنیم. به یاد داشته باشید که به غیر از زیبایی خانه، این وسایل تزئینی باید کارآمد هم باشند. به خصوص در خانه های کوچک که فضای کمی در اختیار است، این کارآمد بودن بسیار اهمیت پیدا می کند. در ادامه با ۲۲ روش دکور خانه آشنا می شوید که به شما در داشتن فضایی متفاوت کمک می کنند.

سرویس خواب بزرگسال مدل نایس رنگ سفید طوسی

چرا متفاوت بودن دکور خانه اهمیت دارد؟

اگرچه گچ و سنگ، برای ساخت بنای یک خانه لازم هستند؛ اما نحوه چیدمان وسایل است که به یک خانه روح می بخشد. همین روح است که در نگاه اول خلق و خوی ساکنین خانه را به مهمانان معرفی می کند. نوع چیدمان مکانی که افراد در آن زندگی می کنند از چنان اهمیتی برخوردار است که در علم روانشناسی نیز به آن اشاره شده است. روانشناسان مدل دکوراسیون محل سکونت اشخاص را در حالات روانی آن ها دخیل می دانند.

پوشش دیوارها، اولین چیزی که در دکور خانه دیده می شود

اولین چیزی که در دکوراسیون منزل توجه ها را به خود جلب می کند، رنگ دیوارها و سقف است. برای پوشاندن این قسمت ها، شما می توانید از گزینه های مختلف و با قیمت مناسب استفاده کنید. در این زمینه انواع رنگ ها، کاغذ دیواری ها و حتی انواع سنگ ها کاربردی هستند.

اتاق کودک با کاغذ دیواری آبی گل گلی و تم سفید و آبی

ساعت دیواری، قدیمی اما مورد استفاده

ساعت دیواری یک وسیله دکوری رایج است. حتی اگر امروزه دیگر آن چنان مورد استفاده نگیرد باز هم می تواند به تزیین یکی از دیوارهای خانه شما کمک کند. البته توجه داشته باشید که مدل ساعت دیواری را متناسب با بقیه دکور خانه خود انتخاب کنید.

چراغ های رومیزی، یک تیر و دو نشان

چراغ های رومیزی به خودی خود از جمله وسایل تزیینی به حساب می آیند؛ اما چه کسی می تواند اهمیت نورپردازی را در دکور خانه انکار کند. در کنار چراغ های پرنور سقفی، استفاده از نور ملایم چراغ های رومیزی نیز می تواند جلوه زیبایی را در خانه شما ایجاد کند.

روشنایی اتاق مطالعه لاکچری برای اتاق مطالعه کنکوری

کوسن ها، ترکیبی از رنگ و بافت

با اضافه کردن چند عدد کوسن و یا ایجاد تغییراتی در آن ها، می توانید به آسانی برای تغییر دکوراسیون خانه خود تصمیم بگیرید و ایده پردازی کنید. استفاده از کوسن ها یک راه ساده برای اضافه کردن تن رنگی جدید به دکور خانه است. این توصیه در گوشی را هم از ما به یاد داشته باشید که کوسن های پر شده با پر راحتی بیشتری دارند، همچنین این کوسن ها بیشتر به چشم می آیند.

شمع ها، کوچک اما دو منظوره

قدرت جادویی شمع ها را در دکور خانه دست کم نگیرید. نور این وسایل تزئینی هرچند کوچک نگاه ها را به سمت خود می کشد. به علاوه بوی آن ها حس خوبی را به افراد منتقل می کند. البته سعی کنید از شمع های گیاهی استفاده کنید تا مواد مضر در خانه شما منتشر نشود و بخارات خطرناک را تنفس نکنید.

فرش ها، همه فن حریف دکور خانه

رنگ و طرح فرش در دکور خانه نقش اساسی دارد. برای زیباتر کردن فضای خانه می توان از فرش استفاده کرد. به علاوه فرش با ایجاد پوششی بر کف خانه، باعث گرم شدن فضا می شود. انتخاب فرشی هماهنگ با دکوراسیون خانه چالشی بزرگ است که نیاز به دقت فراوان دارد.

فرش ایرانی فقط برای دکوراسیون کلاسیک مخصوصا مستر خواب

گلدان ها، با دست باز انتخاب کنید

گلدان ها با جنس های مختلف مانند سرامیک، شیشه، بتن و سفال در بازار موجود هستند. شما می توانید بسته به نیاز خود و هماهنگ با دیگر وسایل تزئینی و سبک دکور خانه خود، جنس مورد نظرتان را انتخاب کنید. به علاوه می توانید از آن ها به صورت تنها و یا با قرار دادن چند شاخه های گل استفاده کنید.

با یک اثر هنری، ارزش دکوراسیون خود را بالا ببرید

این اثر هنری هر چه که باشد، از مجسمه یا یک تابلوی نقاشی گرفته تا یک اثر نقاشی روی شیشه، دکور خانه شما را خاص می کند. شک نکنید که استفاده از هرکدام، می تواند جلوه ای خاص به دکور خانه شما ببخشد. البته بسیار جالب می شود اگر اطلاعاتی نیز درباره آن اثر هنری داشته باشید. به هر حال همیشه ممکن است با یک مهمان کنجکاو روبرو شوید.

عناصر روشنایی در طراحی سقف اتاق خواب مدرن

کتاب ها، علایق خود را به نمایش بگذارید

کتاب ها می توانند در جای جای دکور خانه قرار بگیرند. درون قفسه، روی میز جلوم مبلی یا میز عسلی و حتی کنار تلویزیون. کتاب ها علایق شما را به نمایش می گذارند. سوال درباره نویسنده یک کتاب، شروع خوبی برای یک مکالمه دوستانه بین شما و مهمان است.

کتابخانه نوزاد

آینه ها، درخشان و بزرگ

استفاده از آینه در دکور خانه برای اضافه کردن نور همیشه متداول بوده است. علاوه بر آن، با استفاده از آینه در مکان مناسب می توانید فضا را بزرگتر نشان دهید. این ترفند به ویژه برای آپارتمان های کوچک بسیار کاربرد دارد.

در این اتاق خواب از لوستر خیلی بزرگ و آینه قدی بزرگ بهره گرفته شده که اتاق را بزرگتر جلوه می دهد

گیاهان داخل خانه، تعداد کم با جلوه زیاد در دکور

نقش خوب استفاده از گیاه در دکوراسیون منزل کاملا ثابت شده است. گیاهان طراوت و روح زندگی را به دکور منزل شما اضافه می کنند. اگر نمی توانید از تعداد زیادی گیاه استفاده کنید اصلا نگران نباشید. چند گیاه محدود در گلدان های زیبا و با چینشی چشم نواز همه آن چیزی را که شما برای دکور خانه تان لازم دارید فراهم می کند.

علاوه بر گل های طبیعی روی پاتختی، کاغذ دیواری گل دار هم زیبایی این اتاق را دو چندان کرده است

قاب عکس ها، به اشتراک گذاشتن لحظات شاد

قاب عکس ها، یا عکس های خانوادگی چاپ شده بر روی بوم و شاسی، شما و خانوادتان را به مهمان معرفی می کنند. همچنین استفاده از آن ها به خانه شما شخصیت می بخشد. استفاده از قاب عکس ها را در دکور خانه خود فراموش نکنید اما لازم است در چیدمان آن ها خلاقیت به خرج دهید.

عکس تخت دو نفره جدید

قطعات کریستال، براق و پرانرژی

استفاده صحیح و به جا از قطعات کریستالی و شیشه ای دکوراسیون منزل شما را زیبا خواهد کرد. هرچند بعضی افراد به وجود خواص طبیعی کریستال اعتقاد دارند؛ اما به جز آن هم کریستال، زیبایی خود را دارد و تلألو نور از میان تراش های آن، نقطه چشمگیری در دکور خانه ایجاد می کند.

پوست گوسفند، جلوه ای از احساسات شمال اروپا

پوست گوسفند یادآور فرهنگ شمال اروپا در دکوراسیون منزل شما خواهد بود. از این پوست می توانید بر روی یک نیمکت، به عنوان رومیزی و یا بر روی زمین در یک گوشه دنج استفاده کنید. البته قطعا پیشنهاد ما به حامیان حقوق حیوانات استفاده از پوست مصنوعی است.

تخته های پین با شکل های مختلف، متناسب با دکوراسیون شما

تخته های پین یا تخته های اعلان مگنتی انواع مختلفی دارند. شما می توانید مدل مورد نظرتان را متناسب با شیوه دکور خانه خود انتخاب کنید. حتی با کمی خلاقیت، خودتان هم می توانید این تخته های کاربردی را بسازید.

در این خانه درختی تخته سیاه به تاج تخت بدل شده است

سبدها، غیر ممکن است جایی را پیدا کنید که کاربرد نداشته باشند

سبدها با آن بافت طبیعی زیبا در اندازه های مختلف برای نیازهای مختلف شما موجود هستند. شما در همه جای خانه می توانید از آن ها استفاده کنید. می توانید وسایل ریز آشپزخانه یا اسباب بازی های کودکان را در آن ها قرار دهید. شاید هم بتوانید از آن ها به عنوان یک سبد برای جمع آوری رخت چرک ها استفاده کنید. همچنین می توانید با چیدمانی خاص و زیبا، روی این سبدها به عنوان بخشی از وسایل تزئینی دکوراسیون منزل خود حساب کنید.

مجسمه های شیشه ای، چشم نواز و زیبا

شاید اصلا به ذهنتان هم خطور نکند که در کنار وسایل تزیینی چوبی و سفالی، می توانید از وسایل تزئینی شیشه ای نیز در دکور خانه استفاده کنید. انواع بسیار زیبا و خلاقانه ای از این مجسمه های شیشه ای وجود دارند که با رنگ ها و طرح های متنوع، چشم ها را محصور زیبایی خود می کنند.

چهارپایه ها، همه جای خانه به آن ها نیاز داریم

در حمام و برای نشستن یا قرار دادن وسایل بهداشتی، یک چهارپایه وسیله ای بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین در اتاق نشیمن به عنوان صندلی اضافه یا میز کنار مبلی می توان از چهارپایه استفاده کرد. یک چهارپایه علاوه بر زیبایی، در اتاق کودکان، تراس، آشپزخانه و جاهای دیگر نیز به کار می آید.

صندلی میز آرایش مدل نایس

وسایل تزئینی چوبی، قطعه ای از طبیعت در دکور خانه شما

وسیله دکوری چوبی خانه شما می تواند یک مجسمه زیبا از چوب دریفت، یا مهره های کوچک چوبی به هم متصل باشد؛ شاید هم یک کره چوبی کوچک که در قفسه کتاب ها قرار گرفته است. با استفاده از دکوراسیون چوبی شما طبیعت را به خانه خود وارد خواهید کرد.

با حذف کردن تکنولوژی از اتاق خواب، فضای بیشتری نیز برای چیدمان درست وسایل نصیبتان می شود.

سینی های متنوع، هم زیبا هم کاربردی

استفاده از سینی ها دکور خانه شما را کامل تر می کند. در هر سبک از دکوراسیون می توان از سینی ها استفاده کرد. سینی را می توان، تنها به عنوان دکور بر روی دیوار آویزان کرد یا روی میز جلو مبلی قرار داد. همچنین می توان برای سرو قهوه و چای بر روی میز از آن استفاده کرد.

سخن پایانی

در این متن شما را با ۲۲ آیتم از وسایل تزئینی مربوط به دکور خانه آشنا کردیم. البته حتما به این موضوع توجه داشته باشید که گزینه های بیان شده تنها برای انتقال ایده هستند. به علاوه بسیاری از موارد دیگر نیز هستند که شما می توانید در تزیین منزل خود از آن ها استفاده کنید. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. در کنار آن قطعا باید فضایی که می خواهید از وسایل تزئینی در آن استفاده کنید را در نظر بگیرید. به علاوه بودجه ای که برای انجام این کار اختصاص داده اید در انتخاب شما برای خرید لوازم دکوری و اکسسوری های دکور خانه تاثیرگذار است.

از خلاقیت خود استفاده کنید. همچنین قبل از خرید در ذهن خود جای اکسسوری ها را مجسم کنید و چیدمان وسایل را در نظر بگیرید. با اندکی تحقیق شما می توانید خانه ای با دکوراسیون جذاب داشته باشید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست