راهنمای انتخاب سرویس خواب نوزاد

سرویس خواب در مورد اتاق خواب نوزاد اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که موجب راحتی نوزاد و همچنین مادر خواهد بود. از آنجا که نمی توان تاثیر آن را دست کم گرفت، پس نیاز به آشنایی با نکاتی است که باید قبل از خرید آن مدنظر قرار دهیم تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنیم.

آرامش بصری و فیزیکی لازمه دکوراسیون هر اتاق خوابی است. یکی از تاثیرگذار ترین عناصر دکوراسیون اتاق خواب در خلق آرامش بصری و فیزیکی، سرویس خواب است.

این عنصر کلیدی در مورد اتاق خواب نوزاد اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که موجب راحتی نوزاد و همچنین مادر خواهد بود. از آنجا که نمی توان تاثیر آن را دست کم گرفت، پس نیاز به آشنایی با نکاتی است که باید قبل از خرید آن مدنظر قرار دهیم تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنیم. در این راستا در ادامه به بررسی راهنمای انتخاب سرویس خواب نوزاد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

جنس سرویس خواب نوزاد

سوالی که در این راستا نیاز است به آن پاسخ دهید این است که چوب یا نئوپان ملامینه؟ چوب و ملامینه به عنوان مواد اولیه ای که در ساخت سرویس خواب به کار می روند، مزایا و معایبی دارند. از مزایای چوب می توان به استحکام بالا و جلوه ی منحصربه فردش اشاره کرد و از معایب آن به آسیب پذیر بودن در مقابل رطوبت و البته قیمت بالای آن اشاره کرد. از طرف دیگر ملامینه تنوع بالایی در طرح و رنگ، جلوه ای مدرن و قیمتی مناسب دارد. از معایب آن هم می توان به آسیب پذیر بودن در مقابل حرارت و وزن بیشتر آن اشاره کرد که البته در مورد سرویس خواب تبدیل به چالش نخواهد شد.

نئوپان امروزه با لایه هایی ضدخش، مقاوم در مقابل رطوبت و با کیفیت بالا عرضه می شود که از آن رقیبی جدی برای چوب ساخته است. همچنین تنوع بالای رنگ و استایل سرویس خواب های نئوپان ملامینه، تطابق آنها با دکوراسیون و پالت رنگ آن را راحت تر می سازد.

رنگ سرویس خواب نوزاد

رنگ هایی که در پالت رنگ اتاق خواب نوزاد مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند تاثیر قابل توجهی بر روحیات و رفتار نوزاد و البته مادر داشته باشند. با توجه به اینکه سرویس خواب نوزاد بزرگ ترین عنصر در دکوراسیون اتاقش است پس رنگ آن اهمیت زیادی پیدا می کند. اما بهترین رنگ ها برای سرویس خواب نوزاد کدام اند؟

رنگ آبی کم رنگ، سبز کم رنگ، بنفش و صورتی پاستلی و رنگ های خنثی بویژه سفید با ته رنگ کرم از مناسب ترین گزینه های روی میز برای شما هستند تا فضایی آرامش بخش و گرم و صمیمی ایجاد کنید.

سرویس تخت و کمد نوزاد و نوجوان با رنگ کرمی از دکوراسیون اتاق خواب نوزاد مدل ویرا

مشخصات سرویس خواب نوزاد و نوجوان مدل ویرا

استایل سرویس خواب نوزاد

باتوجه به اینکه معمولا عناصر متعددی در دیزاین اتاق خواب نوزاد وجود دارند و احتمال ایجاد محیطی آشفته و نامرتب در آن نسبتا زیاد است، دکوراسیون اتاق خواب مدرن، معاصر یا مینیمال از بهترین گزینه های روی میز برای این فضا هستند. درهر سه این سبک ها تمرکز بر خلق محیطی خلوت با حذف عناصر غیر ضروری و استفاده از وسایل کاربردی است. از آنجا که استایل سرویس خواب نوزاد متناسب با نوع سبک دیزاین این اتاق انتخاب می شود، پس یک سرویس خواب مدرن که فضای ذخیره ی قابل توجهی در قالب کشوها و دیگر موارد مشابه در اختیارتان قرار می دهد، از بهترین گزینه ها خواهد بود.

سرویس خواب نوجوان و جوان مدل دینامیت فوکا چوب

گهواره نوزاد

بسیاری از والدین به جای تخت خواب، از گهواره ی نوزاد استفاده می کنند. گهواره ای که برای نوزاد نقشی همچون صندلی راک برای ما دارد. همانطور که صندلی راک برای ما فضایی بسیار راحت و تجربه استراحتی لذت بخش را به همراه می آورد، گهواره ی نوزاد هم خوابی آرام و با کیفیت را برای او فراهم می کند که خصوصا در سال اول زندگی اش می تواند بسیار کمک کننده باشد.

سرویس خواب نوزاد پسر

آنچه سرویس خواب نوزاد پسر و دختر را برای برخی از افراد متمایز می کند، رنگ و گاها استایل آن است. برای سرویس خواب پسر، رنگ آبی و طراحی ای ساده از اولین مواردی هستند که به ذهن می رسند. این در حالی است که رنگ های خنثی همچون خاکستری یا سفید یا رنگ های گرم و زمینی همچون کرم هم گزینه های مناسبی هستند که می توانند دیزاینی منحصربه فرد برای دیزاین اتاق نوزاد پسرانه به همراه آورند.

سرویس خواب نوجوان مدل کاپیتان فوکا چوب

سرویس خواب نوزاد دختر

برای سرویس خواب نوزاد دختر برخی به سراغ طرح های دارای جزئیات بیشتر می روند تا به کمک آنها ظرافت بیشتری به دکوراسیون ببخشند. اما فراموش نکنید بهترین راه برای ایجاد دیزاینی باشکوه و پیچیده، اضافه کردن عناصری ساده به دیزاین است. بنابراین یک سرویس خواب نوزاد مدرن با طراحی مینیمال هم شما را به هدف تان خواهد رساند.

پالت رنگ سفید برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال مدل تینا

برندهای معروف داخلی سرویس خواب نوزاد

تا به اینجا به بررسی نکاتی که قبل از خرید سرویس خواب نوزاد نیاز است مدنظر قرار دهید، پرداختیم. در ادامه می خواهیم سه نمونه سرویس خواب برتر نوزاد از محصولات فوکا چوب بپردازیم.

سرویس خواب نوزاد پسر مدل کینگ

سرویس خواب نوزاد پسر مدل کینگ محصولی از فوکاچوب است که از باکیفیت ترین ورق ملامینه موجود در بازار یعنی ورق ملامینه پویا تولید می شود و بنابراین مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارد. در ساخت آن همچنین از ام دی اف با روکش وکیوم استفاده شده است که از آن گزینه ای سازگار با دیزاین ها و پالت های رنگ مختلف می سازد. همچنین طراحی منحصربه فرد عناصر مختلف این سرویس خواب به نحوی بوده که استفاده ی بهینه ای از فضا دارند و فضای ذخیره ی قابل توجهی را برای شما فراهم می کنند.

ست تخت و کمد نوزاد و نوجوان مدل کینگ

مشخصات سرویس کینگ

سرویس خواب نوزاد نیکا

اگر از سبک کلاسیک برای دکوراسیون اتاق نوزادتان استفاده کرده اید، سرویس خواب نوزاد مدل نیکا از بهترین گزینه های روی میز برای شما خواهد بود. جنس آن از ترکیب نئوپان با روکش ملامینه و ام دی اف با روکش وکیوم است و طراحی کلاسیکی دارد که فضای کاربردی زیادی در اختیار شما قرار می دهد. تاج تخت لمسه کاری شده ی آن نیز ویژگی برجسته ی دیگر آن است که جلوه ای باشکوه و پیچیده به آن بخشیده است. از این سرویس خواب سفید رنگ می توانید برای اتاق خواب نوزاد دختر و یا پسر بهره ببرید.

سرویس تخت و کمد نوزاد مدل نیکا با رنگ سفید برای دکوراسیون اتاق کودک

بررسی سرویس خواب نوزاد مدل نیکا

سرویس خواب نوزاد رز

اگر به دنبال سرویس خوابی چندکاربرده اید که تا چندین سال پاسخگوی نیاز فرزندتان باشد، سرویس خواب نوزاد مدل رز گزینه ای منطقی برای شما خواهد بود. این مدل محصولی متفاوت از فوکاچوب است که در کنار تخت خواب، کمد لباس و ویترین، دارای دراور آینه دار هم هست و همچنین تخت خوابی دومنظوره دارد. بله تخت خواب نوزاد در این سرویس خواب همزمان با کودک شما می تواند تغییر کند تا پاسخگوی نیازهای او تا چندین سال باشد. در این راستا با بزرگ شدن نوزادتان، می توانید با برداشتن نرده ها و باکس کشویی در پایین تخت، آن را به تخت کودک و یا نوجوان تبدیل کنید. ضمنا این سرویس خواب هم برای اتاق خواب دختر و هم پسر قابل استفاده است.

سرویس خواب نوزاد نوجوان رز

مشخصات سرویس خواب نوزاد مدل رز

به پایان این مقاله از مجله فوکاچوب رسیدیم. خوشحالیم که تا پایان همراه ما بودید. شما هم می توانید تجربیات خود از خرید سرویس خواب نوزاد را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید و ادامه دهنده ی این مقاله باشید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست