راهنمای چیدمان اتاق مطالعه کودک

می خواهید اتاق یا محلی برای  مطالعه بچه ها در خانه داشته باشید؟ با دکور و اصولی خاص، مبلمان مناسب و ایده های چیدمان هر گوشه از خانه را می توانید به مکانی مناسب برای مطالعه بچه ها تبدیل کنید.

می خواهید اتاق یا محلی برای  مطالعه بچه ها در خانه داشته باشید؟ با دکور و اصولی خاص، مبلمان مناسب و ایده های چیدمان هر گوشه از خانه را می توانید به مکانی مناسب برای مطالعه بچه ها تبدیل کنید.

در ایده های مربوط به بچه ها نیاز به صرف هزینه زیاد نیست. با استفاده از میز تحریر و صندلی های استاندارد و همچنین استفاده از وسایل موجود در محیطی با نور طبیعی و مناسب، یک اتاق مطالعه کودک و انجام تکالیف بچه ها خواهید داشت. این ایده ها را مرور کنید و نگاهی به آنچه در منزل دارید بیندازید. برای بچه ها محیطی دوست داشتنی تدارک ببینید که بعد از یک روز طولانی در مدرسه بتوانند درخانه با انگیزه به انجام تکالیف خود بپردازند و لذت ببرند.

سرویس خواب نوجوان مدل کاپیتان فوکا چوب

میز تحریر را در دکوراسیون اتاق کودک خود به کار بگیرید

قرار دادن میز مطالعه مناسب برای بچه ها و قرار دادن آن در قسمتی از اتاق که نور مناسب داشته باشد. مخصوصا برای نوجوان ها بسیار حائز اهمیت است که فضایی مخصوص خود برای مطالعه داشته باشند که این باعث شود مسئولیت کارها و تکالیف خود را به عهده بگیرند و احساس استقلال را تجربه کنند.

در دکوراسیون اتاق کودک فضایی برای مطالعه ایجاد کنید

زمان استفاده از کامپیوتر را کنترل کنید. میز مطالعه را در جایی قرار دهید که بتوانید نیم نگاهی هم به فعالیت فرزندتان داشته باشد. می توانید بخشی از آشپزخانه را برای این کار در نظر بگیرید که محل مناسبی برای انجام تکالیف فرزندتان در کنار شما باشد و بتوانید تکالیف او را کنترل و همچنین او را همراهی کنید.

فضایی دنج مناسب بچه ها در اتاق کار خودتان تعبیه کنید

اگر در حال طراحی اتاق مطالعه خود هستید، قسمتی از اتاق را برای میز تحریر فرزندتان در نظر بگیرید. با این کار می توانید بیشترین استفاده را از فضای اتاق کار خود داشته باشید و همچنین باعث می شود هنگام کار نیز کنار یکدیگر باشید و پیوند عاطفی و صمیمیت بین شما بیشتر شود.

اتاقی همه کاره طراحی کنید

این بهترین ایده برای اتاق بچه هاست اگر خانه شما کوچک است و نمی توانید اتاق هایی مجزا برای فعالیت های مختلف داشته باشید. اتاقی برای مطالعه، بازی، موسیقی کودک که فضایی لذت بخش و شاد برای او باشد ایجاد کنید. جایی که او بتواند برای مطالعه هم از حضور در آن اتاق لذت ببرد.

میز مطالعه در اتاق نشیمن

قرار دادن میز تحریر در خانه، خیلی باعث اشغال فضا نمی شود. با قرار دادن میز تحریر کوچک یا یک میز کودک در گوشه ای از خانه مثلا در نشیمن می توانید این فضا را برای انجام دادن تکالیف یا درست کردن کاردستی بچه ها اختصاص دهید.

میزهای تحریر فوکاچوب برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

گوشه ای دنج برای مطالعه در دکوراسیون اتاق کودک

حتما فضایی را برای مطالعه فرزندتان در نظر بگیرید. چه در اتاق خوابش یا اتاق مطالعه شما باشد فرقی نمی کند. فرزندتان برای انجام دادن تکالیف به میز و صندلی مناسب احتیاح دارد اما برای مطالعه از یک تشکچه راحتی یا صندلی فانتزی هم می توان استفاده کرد. چند بالشتک کوچک و فضایی فانتزی که باعث رویا پردازی فرزندتان هنگام مطالعه شود ایده خوبی است.

از خاصیت رنگ ها استفاده کنید

ایده اتاق شاد و پر از رنگ های جذاب برای همه بچه ها مناسب است اما برای بچه های کوچکتر مناسب تر است. رنگ های روشن مغز را تقویت می کنند و باعث افزایش خلاقیت و حافظه می شود.  از تأثیرات رنگ ها بهره ببرید و هوشمندانه در اتاق از آن ها استفاده کنید. از رنگ سبز برای تقویت حافظه و از رنگ نارنجی برای شادابی و نشاط استفاده کنید. قرمز خلاقیت را افزایش می دهد و آبی روشن باعث آرامش می شود.

از نور طبیعی غافل نشوید

با بهره گیری از نیروی طبیعت انرژی و انگیزه بچه ها را در طول سال بالا نگه دارید. اتاق مطالعه بچه ها حتما باید نور گیر باشد. میز تحریر بچه ها را در کنار پنجره و در معرض نور طبیعی قرار دهید. نور طبیعی برای چشم آن ها مناسب تر است و همچنین به افزایش تمرکز بچه ها کمک می کند.

سرویس خواب نوجوان و جوان مدل دینامیت فوکا چوب

برای دکوراسیون اتاق کودک خود چراغ مطالعه تهیه کنید

میز تحریر بچه ها بدون چراغ مطالعه ناقص است. چراغی فانتزی و مطابق با سلیقه فرزندتان پیدا کنید. چراغ مطالعه به ایجاد نور کافی هنگام مطالعه کمک می کند و به سلامت چشم فرزندتان در زمان مطالعه آسیب نمی رساند.

نگهدارنده پوشه

طبقه بندی فایل ها و تکالیف مربوط به هر کلاس، ایده خوبی برای اتاق مطالعه بچه ها است. در قسمتی از دیوار، نگهدارنده پوشه نصب کنید برای قرار دادن تکالیف و برگه های مربوط به هر درس. جایی که دسترسی به آن آسان باشد.

قفسه نصب کنید

نمی دانید وسایل بچه ها مثل خودکار، مداد رنگی، برگه های تکالیف را چطور نظم دهید؟ در اتاق مطالعه ای هوشمندانه از فضای بالای میز تحریر بیشترین استفاده می شود. با قرار دادن قفسه ای بالای میز تحریر از نظر دکوراسیون فضایی بسیار جذاب ایجاد کنید همچنین  بچه ها به راحتی وسایل خود را در آن قرار می دهند و اتاق نظم می گیرد.

قفسه کتاب خلاقانه

حتما از قفسه کتاب در اتاق بچه ها استفاده کنید و مطمئن باشید پشیمان نمی شوید. اشکال و طرح های مختلفی از قفسه های فانتزی بر روی دیوار نصب کنید و تمام کتاب ها و دفترها را در آن جای دهید. قفسه کتاب بسیار کاربردی خواهد بود پس سعی کنید هنگام ساخت یا خرید آن کمی خارج از چهارچوب های معمول فکر کنید.

تخت و کمد نوجوان پایلت فوکاچوب

میز شناور

ایده های میزهای شناور را جستجو کنید. اگر می خواهید فضایی برای انجام تکالیف طراحی کنید و اتاق فرزندتان کوچک است این میزها بهترین گزینه برای شما هستند. میزهای کوچکی که قابلیت نصب روی دیوار را دارند و بسیار کم جا هستند. این میزها را متناسب با فضای اتاق نیز می توانید سفارش دهید.

صندلی های پویا

با خرید توپ های ورزشی به جای صندلی های سنتی، بچه ها را هنگام انجام تکالیف یا کاردستی به تحرک داشتن نیز تشویق کنید. اگر می خواهید همه چیز مثل وسایل بازی را در دکوراسیون اتاق کودک قرار دهید، این گزینه بهترین انتخاب است.

صندلی راحت انتخاب کنید

مبلمان اتاق مطالعه بچه ها باید راحت باشد. اگر از صندلی های سنتی استفاده می کنید، صندلی با پشتی بلند و راحت را انتخاب کنید که مناسب قد فرزندتان باشد و او مدت طولانی بتواند روی آن بدون خستگی بنشیند.

سبد برای لوازم التحریر

اگر از گوشه آشپزخانه یا اتاق نشیمن به عنوان مکانی برای انجام تکالیف و کاردستی بچه ها استفاده می کنید، می توانید تمام وسایل مورد نیاز و مداد رنگی ها و کاغذ ها را درون سبدی بچینید که قابل جا به جایی و مرتب کردن باشد. و برای اینکه تکالیف هر جایی به راحتی قابل انجام باشند این ایده بسیار خوبی است.

قفسه متحرک

نمی دانید چگونه فضایی برای انجام تکالیف بچه ها ایجاد کنید؟ اینکه بتوانند وسایلشان را حمل کنند و در جایی که مناسب است از آن استفاده کنند، بسیار مهم است. و به آن ها این انگیزه و تنوع را می دهد که هر جایی که مایل باشند بتوانند تکالیف را انجام دهند. آن ها هر جایی که بخواهند می توانند برای امتحان ریاضی یا زبان تمرین کنند و از محیطی که هستند لذت برده و از تکراری بودن فضا خسته نشوند. حتی به بچه ها کمک می کند که کتاب های طولانی را راحت تر بخوانند و بعد از بازگشت به خانه و خستگی مدرسه در محیطی که در آن راحت هستند به تمرین بپردازند.

از نظم دهنده برای میز تحریر استفاده کنید

یکی از بهترین ایده ها برای میز تحریرهای کوچک استفاده از نظم دهنده ها برای وسایلی همچون مداد رنگی، چسب و سایز لوازم آن هاست. این نظم دهنده ها را می توانید خریداری کنید یا خودتان درست کنید. این نظم دهنده ها در اندازه ها و رنگ های مختلف قابل تهیه هستند.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست