روانشناسی رنگ در دکوراسیون اتاق خواب کودک

یکی از مهم ترین و در عین حال پیچیده ترین نوع دکوراسیون داخلی، روانشناسی اتاق کودک است. کودکی و خردسالی دورانی است که رفتارها و عادات در کودکان شکل می گیرد و به نوعی از مهم ترین دوران زندگی یک فرد به حساب می آید. حال در این میان نوع چیدمان و رنگ آمیزی اتاق کودک از اهمیت خاصی برخوردار است

یکی از مهم ترین و در عین حال پیچیده ترین نوع دکوراسیون داخلی، روانشناسی اتاق کودک است. کودکی و خردسالی دورانی است که رفتارها و عادات در کودکان شکل می گیرد و به نوعی از مهم ترین دوران زندگی یک فرد به حساب می آید. حال در این میان نوع چیدمان و رنگ آمیزی اتاق کودک از اهمیت خاصی برخوردار است که تعدادی از ما بی خبر از آن و به سلیقه خود اتاق رو برای کودک انتخاب می کنیم غافل از اینکه این موضوع باید با دقت و به صورت حرفه ای انجام گیرد.

سرویس خواب نوزاد و نوجوان مدل شاتی

رنگ سیاه سفید در روانشناسی اتاق کودک:

شاید باورکردنی نباشد ما بر طبق تحقیقات انجام شده نوزاد تا سه ماهگی فقط می تواند رنگ های سیاه و سفید را تشخیص بدهد و این رنگ ها به تشخیص محیط اطراف توسط نوزاد و درک بهتر او از محیط بسیار کارآمد است. امّا بعد از دوره سه تا شش ماهه بلافاصله باید به سمت رنگ های شاد رفت و اتاق کودک را محیطی شاد و پر هیجان کرد.

رنگ اتاق کودک و نوزاد پس از شش ماهگی:

گفتیم هیجان، به این مورد دقت کنید! در این دوره نباید از رنگ های خیلی پررنگ استفاده کرد، رنگ های آرامی مثل آبی آسمانی یا گلبهی نه تنها آرامش دارد بلکه کم کم نوزاد رو برای دیدن رنگ های گرم تر آماده می کند. این دوره اتاق کودک نباید خیلی شلوغ باشد.

رنگ آمیزی کودکان یک تا دو سال:

دوره طلایی آموختن کودک، دقیقا زمانی که کودک به آرامی در اتاق خود راه رفتن را می آموزد و با محیط اطراف خود شروع به تعامل می کند.  اینجا رنگ های با شور و هیجان و کمی گرم تر در کنار یکدیگر توانایی خلاقیت در کودکان را بالا برده و آنها را برای داشتن درک عمیق تری از رنگ شناسی و تفکیک آنها در اتاق و محیط آماده می کند.

سرویس خواب نوزاد و کودک مدل السا از سری خواب نوزاد

مبلمان اتاق کودک معجزه ای در کنار رنگ آمیزی:

مبلمان و دکوراسیون شخصیت یک اتاق هستند، حالا تاثیر این شخصیت در اتاق کودکان کمی عمیق تر خواهد بود، و این روزها با تنوع زیاد در بازار مبلمان و دکوراسیون اتاق خواب کودکان ما حق انتخاب داریم تا در شکل دهی شخصیت فرزندانمان از تمامی لحاظ نقش ایفا کنیم. زمانی که وارد بازار می شوید با مبلمان اتاق کودک که روبه رو می شوید برای دختر ها اکثرا رنگ های صورتی و  با حال هوای پرنسس گونه مبلمان و دکوراسیون زیادی می توان پیدا کرد.

برای پسر ها هم دکوراسیونی از جنس خودرو و یا اتوموبیل بسیار به چشم می خورد، زمان انتخاب این موضوع را در نظر داشته باشید که دکوراسیون اتاق کودک از اوایل تولد تا جوانی او هر تغییری که داشته باشد قسمتی از شخصیت او را شکل خواهد داد و در این رون تاثیر خواهد داشت.

استفاده از قاب عکس در اتاق کودک:

یکی از موارد مورد توجه روانشناسان کودک استفاده از قاب عکس خود نوزاد یا کودک در اتاق اوست، این عکس ها در کنار عکس های خانواده که همگی با لبخند و نشانی از یک خانواده شاد است، در آینده کودک و پیوند عاطفی او با خانواده نقش به سزایی را ایفا می کند.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست