نکات مهم در خرید اینترنتی تخت خواب نوزادی

انتخاب و خرید تخت خواب نوزادی مناسب برای اتاق کودک بسیار اهمیت دارد اول اینکه باعث افزایش کارایی و استفاده بهینه از اتاق می‌شود همچنین می‌تواند در راحتی و کیفیت…

انتخاب و خرید تخت خواب نوزادی مناسب برای اتاق کودک بسیار اهمیت دارد اول اینکه باعث افزایش کارایی و استفاده بهینه از اتاق می‌شود همچنین می‌تواند در راحتی و کیفیت خواب کودک و نیز راحتی والدین تاثیر گذار باشد در بازار انواع مختلفی از تخت برای اتاق نوزاد طراحی شده که هرکدام برای شرایط خاصی هستند اگر قصد خرید تخت نوزادی دارید به شما توصیه می‌کنیم که حتما این مقاله را بخوانید و با انواع تخت نوزادی و کاربردهای آن‌ها آشنا شوید. آنچه که در این مقاله می خوانیم به صورت زیر است.

 • تخت خواب نوزادی
 • گهواره نوزاد
 • تخت خواب کودک ساده
 • تخت خواب کودک ننو
 • تخت خواب کودک دومنظوره و چندمنظوره
 • تخت خواب کودک دخترانه
 • تخت خواب کودک پسرانه
 • تخت نوزاد کنار مادر
 • قیمت تخت نوزاد
 • خرید اینترنتی تخت نوزاد

 

 

انواع تخت خواب نوزادی

 • گهواره نوزاد
 • تخت خواب کودک ساده
 • تخت خواب کودک ننو
 • تخت خواب کودک دومنظوره و چندمنظوره
 • تخت خواب کودک دخترانه
 • تخت خواب کودک پسرانه
 • تخت نوزاد کنار مادر

 

گهواره نوزاد

در ماه‌های اول زندگی نوزاد نیاز به مراقبت بسیار ویژه‌ای دارد و والدین او باید در همه حال متوجه شرایط نوزادشان باشند. به دلیل اینکه در ماه‌های ابتدایی زندگی، نوزاد اکثر مواقع در خواب است بنابراین داشتن مکانی مناسب و امن برای خواب نوزاد بسیار اهمیت پیدا می‌کنید. گهواره‌ها وسایلی هستند که برای مراقبت از کودک در این زمان طراحی شده‌اند و بهترین گزینه برای نگهداری و خوابیدن نوزاد هستند.

 

تخت نوزاد مدل مارتی

 

 

ویژگی های بهترین گهواره نوزاد

در خرید گهواره نوزاد مواردی که باید توجه داشت ایمنی، راحتی، وزن‌کم، قابلیت جمع‌شدن و حمل‌و‌نقل آسان است تا جایی که حتی بتوان در مسافرت هم از آن استفاده کرد. مدل گهواره‌ایی که انتخاب می‌کنید باید قادر به نگه‌داشتن وزن و اندازه بیشتر از یک نوزاد باشد. از آنجا که گهواره‌ها مانند تخت‌خواب‌ها ایمنی لازم را ندارند، تمامی متخصصان پیشنهاد می‌کنند هنگام انتخاب مدل گهواره نوزاد ساده‌ترین شکل را انتخاب کنید.

 

بهترین جایگزین گهواره

استفاده از گهواره زیاد نمی‌تواند طولانی باشد چرا که در ماه‌های اول عمر، نوزاد جنب وجوش چندانی ندارد ولی پس از یک سالگی، استفاده از گهواره خطرناک است چون هر لحظه امکان دارد کودک با حرکتی از گهواره سقوط کند. اگر فضای کافی در خانه ندارید و تصمیم ندارید دوباره بچه‌دار شوید، بهتر است جایگزین دیگری برای گهواره پیدا کنید چرا که پس از چند ماه، گهواره باید به انباری منتقل شوند. بهترین انتخاب برای این شرایط تخت‌های چندمنظوره نوزادی است که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

 

تخت خواب کودک ساده

در هنگام خرید تخت خواب کودک ساده یکی از نکاتی که باید در نظر بگیرید اندازه و سایز تخت است. اندازه استاندارد یک تخت نوزادی ۸۰ سانتی‌متر در ۱۳۵ سانتی‌متر است که تا حدود یک تا دوسالگی قابل استفاده است البته این بستگی به قد فرزند شما نیز دارد. از نکات دیگری که هنگام خرید تخت خواب کودک ساده باید در نظر گرفت جنس ورق و مواد اولیه تخت، استحکام و کیفیت ساخت، وجود حفاظ و نرده در تخت، تهیه ضربه‌گیر برای آن تخت است. همچنین انتخاب تشک مناسب برای تخت و هماهنگی تشک با تخت یکی از مواردی است که باید درنظر داشته باشیم. اگر فضای اتاق کودک شما کوچک است و نیاز به فضای ذخیره سازی زیادی دارید می‌توانید از کشو در  زیر تخت استفاده کنید.

 

سرویس خواب نوزاد مدل لاو ?

 

 

تخت خواب کودک ننو

تنها تفاوت تخت خواب کودک ننو با ساده در گهواره‌ای بودن تخت ننو نوزاد است. در واقع تخت ننو نوزاد همان تخت خواب کودک ساده است که قسمت تشک آن حالت گهواره‌ای دارد. تا برای خواباندن نوزاد نیاز به گهواره جداگانه نباشد. و به راحتی شما بتوانید در همان تخت نوزاد بخوابانید. همانند حالت ساده این تخت‌ها تا سن یک تا دوسالگی قابل استفاده است و در آن‌ها نیز از حفاظ و نرده برای جلوگیری از افتادن نوزاد استفاده شده است.

 

تخت ننو نوزادی هپی

 

 

تخت خواب کودک دومنظوره و چندمنظوره

قبل از خرید تخت بهتر است بدانید که آن را فقط برای دوران نوزادی یا چند ماه اول تولد لازم دارید یا تختی می‌خواهید که در تمام دوران کودکی و حتی نوجوانی‌ فرزندتان بشود از آن استفاده کرد. اگر چنین تصمیمی دارید بهترین گزینه برای شما تخت‌های دومنظوره و چند منظوره هستند. تخت‌های دومنظوره ترکیبی از تخت نوزاد و تخت نوجوان یا جوان هستند که با قرار دادن یک باکس روی تخت نوجوان یا جوان که بعدا تبدیل به پاتختی می‌شود فضای روی تخت را کوچک‌تر کرده‌اند و تخت را تبدیل به تخت نوزاد کرده‌اند. در تخت‌های چند منظوره نیز به همین صورت است فقط نصب به تخت دومنظوره یک حالت گهواره‌ای بیشتر دارد. به عنوان مثال در تصویر زیر تخت مدل کینگ یک تخت دومنظوره است و تخت مدل اسنونی یک تخت چهارمنظوره است که یک گهواره بیشتردارد.

 

نمونه تخت نوزادی برای تزئین اتاق کودک

 

تخت خواب کودک دخترانه

اگر احتمالا پس از آزمایش مشخص شده باشد که جنسیت فرزند شما دختر است. احتمالا به دنبال تختخواب کودک دخترانه برای او باشید. اما نکته‌ای که در این مورد باید بدانید این است که امروزه اکثر تولیدکننده‌های سرویس خواب نوزاد، سرویس‌های خواب نوزادی که تولید می‌کنند از نظر جنسیتی خنثی هستند یعنی هم در اتاق‌های دخترانه و هم در اتاق‌های پسرانه قابل استفاده هستند و این شما هستید که با انتخاب یک دکور مناسب برای اتاق دخترتان اتاق او را دخترانه جلوه می‌دهید.

 

تخت نوزاد کنار مادر

در ماه‌های اول زندگی زیاد نمی‌توانیم کودک را در اتاق خودش بخوابانیم چرا که در طول شب بارها بی‌قرار می‌کند و بیدار می‌شود بنابراین سرکشی دائمی از او برای والدین در طول شب سخت می‌شود همچنین خواباندن یک نوزاد کوچک در تخت والدین کار مناسبی نیست و برای کودک خطرساز است. به همین دلیل برخی از والدین اقدام به خرید تخت نوزاد کنار مادر می‌کنند که حفاظ و نرده‌های آن از یک طرف باز می‌شود و قابلیت اتصال به کنار تخت مادر و پدر  می‌چسبند. اکثر تخت‌های نوزاد کنار مادر این قابلیت را دارند که در خانه و اتاق جا‌به‌جا شوند. به این شکل علاوه بر اینکه کودک در ماه یا ماه‌های اول نزدیک والدین است، تغذیۀ شبانهٔ او هم آسان‌تر خواهد بود. فقط یادآور می‌شویم که بهتر است گهواره چرخ‌هایش قابلیت قفل شدن داشته باشد تا مشکلی برای کودک پیش نیاید.

تخت نوزاد کنار مادر مدل مامی نکست

 

قیمت تخت نوزاد

مهم‌ترین چیزی که روی قیمت نهایی تخت خواب نوزادی تاثیر گذار است مواد اولیه استفاده شده در آن است به عنوان مثال اگر از متریال MDF با روکش وکیوم در کار استفاده شود قیمت نهایی کار بسیار نسبت به سایر متریال بالاتر می‌رود اما در کنار آن کیفیت کار بهتر و پوشش سطح کار یکنواخت می‌شود. کیفیت یراق آلات استفاده شده در تخت شامل ریل‌های کشو‌ها، لولاها و حتی نوع اتصالات روی قیمت نهایی آن نیز تاثیر گذار است بنابراین در هنگام خرید تخت خواب نوزادی باید به نکات نیز دقت کنید.

 

خرید اینترنتی تخت نوزاد

اگر شما هم به دنبال خرید اینترنتی تخت نوزاد هستید قبل از خرید باید نکاتی را در نظر بگیرید اول اینکه تختی که می‌خرید گارانتی داشته باشد به دلیل حمل و نقل لوازم چوبی بسیار حساس است و خیلی پیش می‌آید که هنگام حمل و نقل دچار آسیب شود بنابراین باید شرکتی که از آن خریداری می‌کنید مطمئن باشد تا در صورت آسیب دیدگی در هنگام حمل و نقل از رسیدن به دست شما، آن را به صورت رایگان برای شما ترمیم کند و نکته دوم اینکه از بسته‌بندی‌های زد ضربه برای بسته بندی تخت استفاده شود تا از ایجاد خط و خش در روی سطح کار جلوگیری کند.

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله از مجله فوکاچوب به بررسی انواع تخت خواب‌های نوزادی و نکاتی که هنگام خرید هر کدام  باید در نظر گرفت و اینکه هر کدام برای چه شرایطی طراحی شده‌اند صحبت کردیم. بنابراین اگر قصد خرید تخت خواب نوزادی را دارید ابتدا ببینید که قرار است تا چه زمانی از آن استفاده کنید و اینکه انتظاری دارید که می‌خواهید برآورده کند با بررسی این نکات و شرایط به راحتی می‌توانید یک تخت نوزادی مناسب انتخاب کنید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست