۳ نکته مهم در هنگام خرید تخت خواب

یک تخت خواب شیک می تواند نقطه کانونی دکور اتاق خواب شما باشد و فضای ذخیره سازی بالقوه ای را به آن اضافه کند. نکات زیر به شما در انتخاب…

یک تخت خواب شیک می تواند نقطه کانونی دکور اتاق خواب شما باشد و فضای ذخیره سازی بالقوه ای را به آن اضافه کند. نکات زیر به شما در انتخاب تخت خواب مناسب برای اتاق خود که برای سال های بعد عالی به نظر می رسد کمک خواهد کرد.

تشک دارید یا نه

اگر از قبل تشک مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید، انتخاب تخت کمی آسان تر می شود. اگر یک تشک دونفره دارید، یک تخت خواب دونفره می خواهید. اگر یک  نفره دارید، به تخت های یک نفره موجود در بازار نگاه کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که ابعاد و اندازه تشک را می دانید، زیرا ابعاد تشک های موجود در بازار با هم کمی متفاوت است. اما اگر کل تخت خود را قرار است اکنون بخرید و هنوز در حال بررسی مدل های مختلف هستید، حتما به اندازه اتاق خود توجه کنید، همچنین اندازه تخت چقدر باشد تا تجربه یک خواب لذت بخش را داشته باشید.

اتاق را اندازه گیری کنید

یک تخت خواب معمولا بزرگترین قطعه مبلمان در هر اتاق خواب است و یک تخت بزرگ به راحتی می تواند فضای اتاق کوچک شما را پر کند. ابتدا تشک خود را در اتاق روی زمین قرار دهید تا تجسمی از اندازه تخت مناسب برای تشکتان داشته باشید.

اگر فهمیدید که برای اتاق شما بزرگ است و احساس خوبی نداشتید، می توانید از تخت های با طراحی های چند منظوره استفاده کنید. تا فضای قابل استفاده در اتاق خواب خود را به حداکثر برساند. مثلا ما در فوکا چوب با طراحی تخت های نوزاد و نوجوان چند منظوره این امکان را برای مشتری فراهم کرده ایم تا با خرید یک محصول به چند قابلیت دسترسی پیدا کند.

تخت کودک دو منظوره مدل پتی فوکا چوب

 

 

انتخاب تخت متناسب با دکور اتاق

از آنجا که تخت خواب کانون هر اتاق خواب است، انتخاب سبک مناسب بسیار مهم است. اگر می خواهید یک احساس گرم و راحتی ایجاد کنید، می توانید از یک تخت ساده و انتخاب رنگ مناسب، رنگی که باعث ایجاد حس صمیمیت در انسان می شود. برای لحاف و بالش انتخاب کنید. اگر سبکی که متناسب با دکوراسیون اتاق شما باشد را پیدا نکردید، به مدلهای مختلف نگاهی بیندازید تا بهترین چیزها که برای شما مناسب تر است را پیدا کنید.

کف تخت ها

یکی از مهم ترین عواملی که در مورد یک تخت وجود دارد چیزی است که دیده نمی شود، کف تخت ها. اگرچه کف تخت در زیر تشک قرار می گیرد اما یکی از مهم ترین اجزای تخت به شمار می رود. هرچه فاصله بین شکافه های کف تخت بیشتر باشد، احتمال پوسیدن و پاره شدن تشک بیشتر می شود. این فاصله ها نباید از بیشتر از ۶ تا ۷ سانتی متراز هم فاصله داشته باشد. مثلا ما در فوکا چوب برای سرویس های خواب کودک و نوجوان از ورق های یک تکه mdf به اندازه کف تخت استفاده می کنیم، تا به تشک های شما آسیبی وارد نشود.

معیارهای زیاد و مهمی است که در هنگام خرید سرویس خواب چه برای افراد بزرگسال و چه برای خرید سرویس خواب نوزاد باید به آن ها توجه کرد. ما در این مطلب سعی کردیم ۳ مورد از مهم ترین ویژگی ها و معیارهایی که در هنگام خرید تخت باید به آن توجه کرد را به صورت کوتاه و مختصر بررسی کردیم. قصد داریم که در آینده سایر امان های مهم در خرید تخت را بررسی کنیم پس به مجله فوکا چوب سربزنید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست