۱۰ مدل تخت خواب پسرانه از کودکی تا جوانی

بارها به این نکته اشاره کرده‌ایم که تخت‌ها یکی از اجزاء مهم در سرویس خواب هستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که ۱۰ تخت خواب پسرانه که…

بارها به این نکته اشاره کرده‌ایم که تخت‌ها یکی از اجزاء مهم در سرویس خواب هستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که ۱۰ تخت خواب پسرانه که هر کدام از آن‌ها برای دوره‌های سنی مختلف از کودکی گرفته تا جوانی طراحی شده‌اند را معرفی کنیم. این نکته را هم یادآور شویم که تمام این تخت‌ها از تولیدات فوکاچوب است. بنابراین اگر تصمیم به خرید هر کدام از تخت‌های پسرانه که معرفی شده گرفتید. می‌توانید به فروشگاه سایت فوکا چوب بروید. در این مقاله قرار است به معرفی تخت های زیر بپردازیم.

 1. تخت نوزاد مدل هپی
 2. تخت ننو نوزاد مدل هپی
 3. تخت نوجوان مدل دینامیت
 4. تخت نوجوان مدل سپید
 5. تخت نوجوان مدل سیلور
 6. تخت جوان مدل لاین
 7. تخت جوان مدل کاپیتان
 8. تخت جوان مدل اهورا
 9. تخت اسپرت مدل کینگ
 10. تخت اسپرت مدل استار

 

 

 انواع تخت پسرانه

تخت خواب‌های پسرانه را می‌توان بر اساس معیارهای مختلف تقسیم‌بندی کرد. اما همان طور که خیلی کوتاه به آن اشاره کردیم در این مقاله قصد داریم تخت خواب‌های پسرانه را براساس گروه سنی  تقسیم بندی کنیم. منظور از گروه سنی برای یک تختخواب پسرانه  دوره زمانی است که فرزند شما می‌تواند از آن تخت استفاده کند. بنابراین یک تخت کودک پسرانه را می‌توان تا پایان دوران کودکی استفاده کرد. معمولابر اساس گروه سنی سه دوره کودکی‌ نوجوانی و جوانی را برای انواع تخت‌ها داریم. که در زیر برای شما لیست کرده ایم.

 1. تخت کودک پسرانه
 2. تخت نوجوان پسرانه
 3. تخت جوان پسرانه
 4. تخت اسپرت پسرانه

 

این طبقه بندی هر چند که در ظاهر بر اساس سن است اما آنچه که در اصل اتقاق می‌افتد این طبقه بندی بر اساس ابعاد تخت‌ها است. که این انتخاب ابعاد دلایل مختلفی دارد از جمله آن ابعاد استاندارد تشک‌های خواب موجود در بازار که در ادامه در به آن‌ می‌پردازیم.

 

 

تخت خواب کودک پسرانه

ابعاد استانداردی که تخت خواب‌های کودک دارند با عرض ۸۰ سانتی‌متر و طول ۱۳۵ سانتی‌متر است. و نمی‌توان گفت که یک تخت کودک برای سنین مثلا ۵ تا ۷ سال مناسب است. زیرا جثه افراد مختلف متفاوت است این همان چیزی بود که گفتیم که گرچه این طبقه بندی بر اساس سن است اما در اصل تخت‌ها براساس ابعادی که دارند در یکی از سه گروه سنی کودک، نوجوان و جوان و یا بزرگسال قرار می‌گیرند. که بحث ما در اینجا فقط تخت‌های پسرانه کودک، نوجوان و جوان است. دو مدل تخت نوزاد که می خواهیم در اینجا معرفی کنیم عبارتند از:

 1. تخت نوزاد مدل هپی
 2. تخت ننو نوزاد مدل هپی

 

 

تخت نوزاد مدل هپی

اولین مدل تخت خواب کودک که می‌خواهیم معرفی کنیم تخت کودک مدل هپی است. که طول این تخت ۱۳۸ سانتی‌متر و عرض آن ۸۵ سانتی متر است. و ارتفاع تخت نیز ۹۰ سانتی‌متر می باشد. این تخت نیز دارای محافظ کودک است. مانند تمام تخت‌های کودک و نوزاد که در آن‌ها حفاظ‌های شبکه‌ای را می‌بینیم. به تصویر زیر که مربوط به تخت نوزاد مدل هپی است توجه کنید.

 

تخت نوزاد مدل هپی همراه با محافظ کودک

 

تخت ننو نوزاد مدل هپی

تفاوت اصلی تخت ننو نوزاد با تخت نوزاد در گهواره‌ای بودن تخت ننو نوزاد است. در واقع زیر تخت کشو یا باکسی وجود دارد و تخت به شکل گهوراه‌ای روی آن تکان می‌خورد که اگر تخت نوزاد به این شکل باشد به آن تخت ننو نوزاد می‌گویند. ارتفاع تخت ننو نوزاد مدل هپی ۹۰ سانتی‌متر، طول آن ۱۴۰ سانتی‌متر و عرض آن ۸۵ سانتی متر است. که آن ۵ سانتی‌متر بیشتر بودن عرض تخت از اندازه استاندارد به خاطر وجود محافظ‌ ها است. اگر تصویر زیر که مربوط به تخت ننو نوزاد مدل هپی است با تصویر بالا مقایسه کنید تفاوت تخت ننو نوزاد و تخت نوزاد را احساس می کنید.

 

تخت ننو نوزادی هپی

 

پیشنهاد ما به شما: نکات مهمی که باید هنگام خرید تخت نوزاد درنظر گرفت

 

 

تخت خواب  نوجوان پسرانه

عرض استاندارد تخت‌های نوجوان ۹۰ سانتی‌متر و طول آن‌ها ۱۸۰ سانتی‌متر است. اولین چیزی که در تخت‌های نوجوان به چشم می‌خورد تاج تخت است به همین دلیل در نمونه‌های مختلف شاهد طرح‌های مختلفی هستیم. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در این تخت‌ها دیده می‌شود استفاده از کشو در زیر تخت است. که در برخی از نمونه‌ها یک یا دو کشو در زیر تخت وجود دارد. بیایید نمونه هایی زیر را بررسی کنیم.

 • تخت نوجوان مدل دینامیت
 • تخت نوجوان مدل سپید
 • تخت نوجوان مدل سیلور

 

تخت نوجوان پسرانه مدل دینامیت

ارتفاع تخت نوجوان مدل دینامیت ۱۱۰ سانتی‌متر و عرض آن ۸۳ سانتی‌متر است. و طول تخت ۱۸۷ سانتی‌متر در نظر گرفته شده است. در تاج این تخت چرم کار شده و پایه‌های فلزی در پایین تخت و نیز وجود شارژر یو-اس-بی از دیگر ویژگی‌های این تخت نوجوان پسرانه است.

 

تخت نوجوان دینامیت

تخت نوجوان مدل سپید

ویژگی بارز تخت نوجوان مدل سپید قرار گرفتن دوکشو در زیر تخت است که باعث شده از فضای زیر تخت استفاده بهینه شود. طول این تخت نوجوان ۱۸۳ سانتی‌متر و عرض آن ۹۱ سانتی‌متر است و ارتفاع تخت ۹۶ سانتی‌متر در نظر گرفته شده است. در این مدل تخت نوجوان تاج تخت و پایین تخت پس از ماشین کاری  با روکش‌های وکیوم پوشانده ‌می‌شوند.

 

تخت نوجوان مدل سپید دو کشو

تخت نوجوان مدل سیلور

سومین مدل از تخت‌های نوجوان که می‌خواهیم معرفی کنیم مدل سیلور است. طرح متفاوت تاج این تخت که شبیه صندلی‌های خلبانی است آن را از دونمونه دیگر متفاوت کرده است. تخت نوجوان مدل سیلور با طول ۱۸۶ سانتی‌متر و عرض ۸۷‌ سانتی‌متر و نیز ارتفاع ۱۱۲ سانتی‌متر طراحی شده است.

 

تخت نوجوان مدل سیلور

 

پیشنهاد ما به شما:  ۵ سری خواب نوجوان از فوکا در سبک های متفاوت

 

 

تخت خواب جوان پسرانه

در اکثر سرویس‌های خواب نوجوان و جوان سبک و شیوه طراحی تخت‌های جوان و تخت‌های نوجوان یکی است و فقط از نظر اندازه باهم متفاوت هستند. که طول و عرض استانداردی که برای تخت‌های نوجوان تعریف شده است به ترتیب ۲۰۰ و ۱۰۰ سانتی متر است. تا یک نوجوان به راحتی بتواند در این مدل از تخت‌ها استراحت کند. این نکته را هم باید بگوییم که یک تخت با ابعاد استاندارد مناسب برای فردی با اندام متوسط است.

 • تخت جوان مدل لاین
 • تخت جوان مدل کاپیتان
 • تخت جوان مدل اهورا

 

تخت خواب جوان پسرانه مدل لاین

همانند تخت نوجوان مدل سپید که کشو در زیرتخت داشت در تخت جوان مدل لاین نیز دو کشو در زیر تخت تعبیه شده است که برای جمع کردن وسایل دم دستی گزینه خوبی است. در تاج این تخت که ارتفاع آن ۸۵ سانتی متر است از گل برجسته و چوب برای تزئین استفاده شده است. طول این تخت ۱۸۳ سانتی‌متر و عرض آن ۹۰ سانتی‌متر در نظر گرفته شده است.

 

تخت نوجوان جوان سرویس خواب نوزاد و نوجوان مدل لاین

 

تخت جوان مدل کاپیتان

طول تخت جوان پسرانه مدل کاپیتان ۲۲۰ سانتی‌متر و عرض آن ۹۵ سانتی‌متر است که با ارتفاع ۹۰ ساتنی‌متر در نظر گرفته شده است. شیوه طراحی این تخت به گونه‌ای است که شبیه به کشتی می‌ماند و برای تزئین آن از استیکر کشتی استفاده شده است تا بیشتر تداعی کننده طرح کشتی تخت برای مخاطب باشد.

 

تخت جوان سرویس خواب کاپیتان

 

تخت جوان مدل اهورا

آخرین مدلِ تخت جوانی که قراراست معرفی کنیم مدل اهورا است. که در تاج این تخت از لمسه یا همان پوشش پارچه‌ای استفاده شده است و با استیکری از نام اهورا تزئین شده است. ابعاد تخت اهورا در حالت نوجوان  به این صورت است که طول تخت ۲۰۳ ‌سانتی‌متر عرض آن ۹۵ سانتی‌متر و ارتفاع تخت که همان ارتفاع تاج تخت است ۱۰۰ سانتی‌متر در نظر گرفته شده است.

 

تخت نوجوان پسرانه مدل اهورا

 

تخت های پسرانه اسپرت

اگر هدف شما از خرید تخت خواب، استفاده شما و فرزندتان می‌باشد، پیشنهاد ما به شما تخت اسپرت است. تخت اسپرت که به آن تخت یک‌و‌نیم نفره یا تخت دوقلو نیز می‌گویند برای همین منظور طراحی شده است و ابعاد آن کمی بزرگ‌تر از تخت‌های نوجوان است. ابعاد استانداردی که برای تخت‌های نوجوان در نظر گرفته شده است ۲۰۰ سانتی‌متر برای طول آن‌ها و ۱۲۰ سانتی‌متر برای عرض آن‌ها است. که در زیر دونمونه را برای شما آوزده‌ایم.

 • تخت اسپرت مدل کینگ
 • تخت اسپرت مدل استار

 

تخت نوجوان سرویس خواب نوزاد مدل کینگ         تخت خواب پسرانه اسپرت مدل استار

 

 

 

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست