راهنمای خرید سری خواب عروس

اصلی ترین جز در جهیزیه، سرویس چوب آن است که شامل سرویس خواب، میز ناهار خوری، مبلمان، بوفه، میز تلویزیون و … است. سری خواب عروس یا سرویس خواب عروس …

اصلی ترین جز در جهیزیه، سرویس چوب آن است که شامل سرویس خواب، میز ناهار خوری، مبلمان، بوفه، میز تلویزیون و … است. سری خواب عروس یا سرویس خواب عروس  جزء جدایی ناپذیر از جهیزیه عروس های ایرانی است.

 ما در این مقاله از مجله فوکا چوب قصد داریم معیارهایی که در هنگام خرید سرویس خواب عروس باید در نظر داشته باشیم را مورد بررسی قرار  دهیم.

اجزای سرویس خواب عروس

قبل از خرید سرویس خواب عروس بیایید ببینیم معمولاً یک سرویس خواب عروس شامل چه اجزایی است.

 • تخت خواب دو نفره
 • پاتختی
 • آینه
 • کمد
 • میز آرایش
 • پاف
 • درآور
 • صندلی
 • تشک
 • روتختی

تمام اجزای یک سری خواب عروس است. با توجه به تنوع و تعداد زیاد این لوازم شکی نیست که انتخابی یک نواخت در سبک طراحی هر جزء با سایر اجزاء و نحوه ی چیدمان سرویس خواب، نقش اصلی را در  تزیین دکوراسیون کلی اتاق خواب را به عهده دارد.

 

تنوع در تولید

 

جنس سرویس خواب

معمولا از ۴ نوع مواد اولیه چوب، MDF، ملامینه و فلز برای ساخت سرویس خواب استفاده می‌شود. قیمت این مواد اولیه در تعیین قیمت نهایی سرویس خواب تأثیر به سزایی دارند.

اگر برحسب اولویت بخواهیم قیمت گذاری کنیم، بدون تردید چوب از MDF گران‌تر است و MDF از ملامینه و ملامینه از فلز به مراتب قیمت تمام شده بیشتری دارد.

((ورق‌های ملامینه و MDF در دو نوع روکش هایگلاس و معمولی وجود دارند. هایگلاس روکشی براق است که با انعکاس نور در خود، جلوه‌ای بیشتر به کار می‌رود. ورق‌های هایگلاس با قیمت بالاتری از ورق‌های معمولی در بازار خرید و فروش می‌شوند.))

باید در زمان تهیه سرویس خواب عروس اهمیت ویژه ای به این کار بدهیم چرا که اطمینان از مرغوبیت جنس سرویس خواب سبب افزایش طول عمر آن خواهد شد.

“اگر لوازم سرویس خواب از کیفیت خوبی برخوردار باشند، ما در گذر زمان نیاز به تعمیرات آن‌ها نخواهیم داشت.”

 

ابعاد سری خواب متناسب با اتاق خواب

یکی از موارد دیگر که در زمان خرید سرویس خواب عروس باید به آن توجه کنیم  ابعاد آن است تا یک سرویس مناسب با اندازه اتاق خودمان خریداری کنیم. باید حتما اندازه تختی که خریداری می کنیم متناسب با اتاق خواب ما باشد.

 

استاندارد بودن ابعاد تخت خواب نیز یکی از مواردی است که باید درنظر بگیریم. معمولا اکثر اتاق خواب ها ابعاد استانداردی دارند مثلا برای یک اتاق دونفره ابعاد ۳.۵*۵ متر ابعاد استاندارد است.

 

اگر اندازه اتاق ما از ابعاد استاندارد کم تر است در هنگام خرید سرویس خواب عروس به این نکته دقت کنیم تا در صورت تعویض خانه به مشکل برنخوریم.عرض تخت خواب های دونفره معمولا از ۱۴۰ تا ۱۸۰ سانتی متر و طول آن از ۱۹۰ تا ۲۱۰ سانتی متر است.

 

یک تخت خواب خوب حدود ۴۰ سانتی متر از زمین فاصله دارد. که این فاصله باعث راحتی ما در زمان استفاده از تخت می شود  و هم نظافت فضای زیر تخت خواب آسان تر است.

 

مثلا در هنگام خرید سرویس خواب عروس می توانیم با نشستن بر روی لبه تخت خواب ارتفاع آن را بررسی کنیم، اگر کف پای خود را بر روی زمین قرار دهیم و زانو های ما زاویه ۹۰ درجه پیدا کند تخت بهترین ارتفاع را دارد. البته اگر قد متوسطی داریم.

 

سرویس خواب عروس مدل آلتون

 

“هنگام انتخاب مدل تخت خواب عروس به متراژ، رنگ دیوارها و تم رنگی خانه نو عروس توجه داشته باشیم.”

 

راحتی تخت خواب

نکته دیگری که باید آن را در نظر بگیریم این است، که یک تخت خواب خوب، تخت خوابی است که امکان استراحت خوب و راحتی را برای ما به همراه داشته باشد. موقع خرید سری خواب عروس باید به نوع تشک نیز  توجه کنیم.

 

تشک سرویس خواب عروس

یک تشک مناسب  در هنگام فشار دادن نباید بیش از ۷ سانتی متر به داخل فرو برود، به عبارتی باید سفت باشد تا در خواب بلند مدت هیچ مشکلی برایمان ایجاد نکند.

 

کیفیت مونتاژ سرویس خواب عروس

برای پی بردن به تمیز یِ کیفیت کار و مشخص شدن اینکه کیفیت کار در سطح کارگاهی است یا کارخانه ای و شرکتی باید موارد زیر را در نظر بگیریم.

 • تمیزی برش قسمت های مختلف سرویس خواب
 • صدا نکردن تخت خواب در هنگام خوابیدن روی آن
 • استحکام کلی تخت خواب را نیز در نظر داشته باشیم.
 • بررسی کیفیت اتصال اجزاء به یکدیگر
 • نداشتن خراش وبریدگی روی کار

 

کیفیت سرویس خواب عروس را چطور تشخیص دهیم؟

تمیز بودن و ظرافت کار از نکات مهمی است که خود بیانگر کیفیت بالای سری خواب عروس است، و باید هنگام خرید سرویس خواب عروس به آن دقت کنیم.

سرویس های خوابی که در تهیه آن ها از ورق های MDF و ملامینه استفاده می شود از روی برش ها و لبه قسمت های برش خورده به راحتی می توان کیفیت کار را تشخیص داد.

 

اگر ورق ها به شکل نامطلوب و یا توسط افراد مبتدی برش بخورده باشند و یا در دستگاه برش از تیغه با کیفیتی استفاده نشده باشد، لبه های قسمت های برش خورده صاف نبوده و روکش ورق دارای قسمت های لب پریده ریز و درشت است.

 

یراق آلات سرویس خواب عروس

بهتر است در زمان خرید سری خواب عروس به یراق آلات بکار رفته هم  دقت کنیم. یراق آلات می تواند ریل های بکار رفته در کشوهای سرویس خواب،  دستگیره کشوهای میز آرایش یا پا تختی ها، اتصالات تخت خواب،  گازورهای استفاده شده در درب ها و حتی  لامپ هایSMD  یا LED باشد. کیفیت بالای این قطعات در کارایی و استحکام سرویس خواب تأثیر بسزایی دارد.

 

سرویس خواب عروس مدل پانیذ

 

چه سبک طراحی بهتر است

مهم ترین گزینه برای انتخاب سری خواب عروس و همچنین تخت عروس سبک طراحی آن ها است اگر سرویس خواب  عروس از نظر سبک طراحی درست انتخاب شده باشد علاوه بر زیبایی که به اتاق خوابمان می دهد خواب راحتی را برایمان به ارمغان می آورد. سری خواب عروس در سبک های مختلفی طراحی می شود اما دو سبک طراحیِ مدرن و سلطنتی بیشترین طرفدار را دارند.

 

اینکه ما سرویس خوابمان را بر اساس کدام سبک طراحی انتخاب کنیم بستگی به طراحی و دکور اتاق خواب ما دارد. اگر دکوراسیون داخلی اتاق خواب ما به سبک مدرن طراحی شده باشد یک سرویس خواب مدرن به خوبی در آن چیدمان می شود و زیبایی اتاق را دوچندان می کند.

 

اما اگر سبک طراحی اتاق خواب ما به سبک قصرهای پادشاهان قاجاریه است یک سرویس خواب سلطنتی به راحتی توانایی این را دارد که با دکور اتاق ما ست شود.

 

قیمت سرویس خواب بستگی به طرح و مدل انتخابی دارد. قیمت سرویس خواب مدرن مناسب تر از مدل های سلطنتی است. سرویس خواب سلطنتی دارای منبت کاری و ظریف کاری زیادی است و زیبایی چشمگیری دارد و البته قیمت بالاتری.

 

” شیک شدن دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد تا حدود زیادی به مدل تخت خواب و چیدمان آن بستگی دارد.”

 

سرویس خواب عروس مدل نایس

 

سفارشی یا آماده کدام بهتر است؟

توجه داشته باشید همیشه انتخاب از بین مدل های آماده ریسک کمتری دارد وقتی مدلی را برای تولید سفارش می دهید ممکن است بعد از تولید در جزئیات اشکالاتی باشد و همچنین قیمت تمام شده محصول نسبت به مدل های آماده گران تر  تمام شود.

 

بهترین راه برای ست کردن سرویس چوب

اگر می خواهیم سرویس چوب خود را با میز تلویزیون، بوفه و کمد ست کنیم بهترین راه این است که همه  این وسایل را از یک تولید کننده بخریم تا هارمونی یکنواختی در سبک طراحی در  بین وسایل سرویس چوب ما برقرار باشد. به عنوان مثال به تصویر زیر نگاه کنید، اکسسوری نایس است که شامل بوفه، میز تلوزیون و جاکفشی می باشد که مربوط به سرویس خواب نایس (تصویر بالایی) است.

 

بوفه میز تلوزیون سری خواب نایس

 

نتیجه گیری

در کل در هنگام خرید سری خواب عروس به موارد مختلفی باید دقت کنیم، اینکه جنس آن از چه چیزی باشد؟ چوب، MDF، ملامینه یا فلزی باشد. و ابعاد تخت خواب را چگونه انتخاب کنیم که بعدا به مشکل نخوریم.

 

راحتی تشک سرویس خواب که بسیار مهم است و نباید آن را فراموش کرد، کیفیت مونتاژ، سبک طراحی سرویس خواب عروس و داشتن سایر اجزاء سرویس چوب مانند کمد و بوفه و… برای راحتی در ست کردن سرویس چوب و اینکه چه کاری کنیم که در عین مقرون به صرفه بودن از نظر قیمت بهترین انتخاب را داشته باشیم تمام چیزهایی است که باید در هنگام خرید سرویس خواب در نظر بگیریم.

 

ما تمام آنچه به ذهنمان می رسید در این لیست گنجاندیم. به نظر شما چه چیزهای دیگری وجود دارد که برای خرید سرویس خواب عروس باید به آن ها توجه کنیم؟ آن ها را برای ما در زیر همین مطلب در قسمت دیدگاه ها بنویسید تا آن ها را به این لیست اضافه کنیم.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست