راهنمای خرید تخت و کمد نوزاد به همراه ۵ نمونه عکس تخت و کمد نوزاد

کمترین حالت ممکن که می‌توان برای یک سرویس خواب نوزاد، برای اتاق او در نظر گرفت یک تخت و کمد نوزاد است. با توجه به وسایل زیاد نوزاد وجود حداقل…

کمترین حالت ممکن که می‌توان برای یک سرویس خواب نوزاد، برای اتاق او در نظر گرفت یک تخت و کمد نوزاد است. با توجه به وسایل زیاد نوزاد وجود حداقل یک کمد برای اتاق او ضروری به نظر می‌رسد. انواع مختلفی از مدل‌های کمد برای اتاق کودک در بازار موجود است از نمونه‌های تک درب آن گرفته تا سه درب با ویژگی‌ها و کارایی‌های مختلف که می توانید از میان آن‌ها یک نمونه که احساس می‌کنید برای شما مناسب است را انتخاب کنید. اکثر افراد بعد از کمد اولین چیزی که برای اتاق بچه خود انتخاب می‌کنند یک تخت نوزادی است. به همین دلیل تخت و کمد نوزاد در میان اجزای سرویس خواب کودک بیشترین طرفدار را دارد.

در این مطلب می خوانیم

 • سرویس تخت و کمد نوزاد
 • قیمت تخت و کمد نوزاد
  • نوع ورق روی قیمت خیلی تاثیر داره
 • مدل کمد نوزاد
 • ۵ مدل تخت و کمد نوزاد در سبک‌های مختلف
  • تخت و کمد نوزاد مدل آنجل
  • تخت و کمد سرویس شاتی
  • تخت و کمد کودک مدل لاین
  • تخت مبلی و کمد نوزاد مدل نیلو
  • تخت و کمد بچه گانه مدل لوراکس

 

سرویس تخت و کمد نوزاد

در این مقاله از مجله فوکاچوب قصد داریم که دو معیار برای انتخاب تخت و کمد نوزاد را با هم بررسی کنیم تا بتوانیم انتخاب‌های بهتری داشته باشیم و در ادامه‌ی این مقاله ۷ مدل تخت و کمد نوزادی را که از تولیدات شرکت فوکاچوب است را معرفی کنیم تا بتوانید از آن برای ایده گرفتن و دیزاین کردن اتاق کودک خودتان استفاده کنید. در انتخاب این مدل‌ها سعی می‌کنیم که از سبک‌های مختلفی برای شما مثال بزنیم تا شما با سبک‌های مختلف طراحی سرویس چوب نوزاد آشنا شوید.

 

سرویس چوبی نوزاد مدل کینگ

 

قیمت تخت و کمد نوزاد

در هر شرایط اقتصادی قیمت به عنوان مهم‌ترین معیار برای انتخاب و خرید تخت و کمد نوزاد برای مشتریان مطرح است. و همه تمایل دارند محصول با کیفیت را با کمترین قیمت خریداری کنند. اما باید بدانید که هر گرانی بی علت نیست و در مقابل هم هر ارزانی نیز بی دلیل نیست. پس شما باید این دلایل را موشکافانه بررسی کنید و ببینید که آیا این موارد برای شما اهمیت دارد یا نه. به عنوان مثال اگر در یک کمد نوزاد از بهترین یراق آلات موجود در بازار مثلا شرکت Hafele که یکی از بزرگترین برندهای کشور آلمان است استفاده شود، قطعا قیمت کمد بسیار بالا می‌رود اما در مقابل کیفیت حرکت کشوها و باز و بسته شدن درب‌ها عالی می‌شود و این موضوع تقریبا تا آخر عمر کمد پایدار است. بنابراین اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد می‌توانید روی این مورد حساس باشید.

 

نوع ورق روی قیمت خیلی تاثیر داره

یکی دیگر از مواردی که خیلی روی قیمت تاثیر گذار است نوع ورق چوبی است که در ساخت تخت و کمد نوزاد از آن استفاده می‌شود اینکه ورق MDF و یا ملامینه باشد و نیز در هر دو مورد کیفیت ورق در چه حدی است روی قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. در این مورد باید گفت که تشخیص آن بسیار سخت و فقط افراد خبره این کار می‌توانندکیفیت ورق را با دیدن آن تشخیص دهند. بنابراین شما برای این کار باید به فروشنده اعتماد کرده و نوع ورق و برند آن را از او بپرسید. به عنوان مثال در تمامی تولیدات فوکاچوب از ورق ملامینه پویا استفاده می‌شود که یکی از تولید کنندگان برتر ایران در زمینه تولید ورق‌های چوبی است.

اما یک نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که، به دلیل این که اکثر مردم گمان می‌کنند تولیدات چوبی با ورق‌های MDF از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، به این نکته توجه نمی‌کنند که چرا محصولی که در تولید آن از ورق MDF استفاده شده است اما قیمت آن با محصولی که برای تولید آن از ورق ملامینه استفاده شده یکی است؟ و دلیل آن چیزی نمی‌تواند باشد جز کیفیت پایین ورق MDF استفاده شده پس به این نکته بسیار دقت کنید چرا که ورق یکی از مواد اصلی در تولیدات چوبی است و در کیفیت کار نهایی بسیار تاثیر گذار است.

 

مدل کمد نوزاد

همون طور که در بالا هم به اون اشاره کردیم به دلیل اینکه وسایل نوزاد بسیار زیاد است که شامل وسایل مراقبت از کودک تا لباس‌هاش میشه، حتما به جایی برای مرتب کردن و چیدمان این وسایل نیاز هست. به طور معمول کمدها گزینه مناسبی برای این کار هستند و با توجه به این که نیاز افراد در این زمینه متنوع هست انواع مختلفی از کمد برای سیسمونی نوزاد طراحی و تولید شده  که از نمونه‌های تک درب گرفته تا دو درب و سه درب و حتی ویترینی در بازار موجود است. در کمدهای نوزادی معمولا بخش‌های مختلفی داریم که شامل جالباسی، کشو، طبقه برای وسایل و حتی بخشی به عنوان ویترین است و سعی شده تمام نیازهایی که افراد برای چیدمان وسایل دارند را برطرف کند. سبک‌های طراحی کمدهای نوزادی بیشتر از سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی گرفته شده است که در سبک‌های کلاسیک، مدرن، فانتزی و مینیمالیست طراحی می‌شوند.

 

کمد لباس فضای مناسب برای نگهداری وسایل اتاق نوزاد%DA%A9%D9%85%D8%AF 3 %D8%AF%D8%B1%D8%A8

 

۵ مدل تخت و کمد نوزاد در سبک‌های مختلف

وقت آن رسیده که برای ایده گرفتن نمونه‌هایی را بررسی کنیم و ببینیم که در این نمونه‌ها از چه سبکِ طراحی استفاده شده است و هر یک از آن‌‌ها چه خصوصیات و کاربردهایی دارند. در این مدل‌ها بررسی می‌کنیم که چند مدل تخت و کمد وجود دارد و هر یک از آن‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. مدل هایی که دراین لیست بررسی می شوند عبارتند از:

 • سرویس خواب نوزاد مدل آنجل
 • سرویس خواب نوزاد مدل شاتی
 • سرویس خواب نوزاد مدل لاین
 • سرویس خواب نوزاد مدل نیلو
 • سرویس خواب نوزاد مدل لوراکس

 

تخت و کمد نوزاد مدل آنجل

اگر نگاهی به کمدهای سرویس آنجل بیاندازیم متوجه می‌شویم که کمدها در این سرویس بخش‌های زیادی ندارد مثلا در کمد دو درب این سرویس یک جالباسی و دوکشو در زیر آن دارد. شاید در نگاه اول این مدل کمدها زیاد کاربرد نداشته باشند اما باید بدانید که این مدل‌ها طرفدار زیادی دارند و دلیل آن می‌تواند این باشد که یک جالباسی بزرگ برای لباس‌های نوزاد و کشو برای وسایل دیگر را در اختیار ما قرار می‌دهد. این دو معمولا تمام نیاز ما را برای ذخیره سازی و برطرف می‌کنند به همین دلیل است که در عین سادگی طرفدار زیادی دارند.

اما در مورد تخت نوزاد هم در سرویس آنجل به همین صورت است در این سرویس یک تخت دومنظوره کودک داریم که این مدل تخت‌ها هم اقتصادی هستند و هم کاربردی و بعد از بزرگ‌تر شدن نوزاد امکان تبدیل شدن آن‌ها به تخت نوجوان وجود دارد. سبک طراحی کلی در سرویس خواب نوزاد مدل آنجل کلاسیک است و طراحی آن به گونه‌ای است که از نظر جنسیت خنثی است و قابل استفاده در اتاق‌های نوزادی دخترانه و پسرانه است.

 

سرویس خواب نوزاد و نوجوان مدل آنجل

 

تخت و کمد سرویس شاتی

در مدل شاتی نیز همانند مدل آنجل کمد از یک جالباسی در قسمت بالایی و دوکشو در زیر آن بهره می‌برد. اما یک ویژگی که کمد شاتی دارد این است که در درب کمد از شیشه استفاده شده است و روی آن با شبکه‌ای چوبی تزئین شده است. که شکل کلی کمد را همانند ویترین کرده که با این کار به خوبی از سبک کلاسیک بهره برده است. یک ویژگی دیگری که در سرویس شاتی دارد کمدهایی با عمق ۵۰ سانتی‌متر است که فضای بیشتری در اختیار ما قرار می‌دهد. (حتما می‌دانید عمق استاندارد برای کمدهای نوزادی حدود ۴۰ سانتی‌متر است.)

 

سرویس چوبی نوزاد با رنگ سفید و قهوه ای درون اتاق کودک پسر مدل شاتی

 

تخت و کمد کودک مدل لاین

اگر نگاهی دقیق به سرویس لاین داشته باشیم متوجه تنوع خوب کمد در این سرویس می‌شویم نمونه کمد تک درب، کمد دو درب و نیز کمد سه درب برای این سرویس طراحی شده است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. مثلا نمونه سه درب در قسمت بالایی کمد سه بخش است که دو بخش کناری جالباسی هستند و بخش میانی ویترین است. قسمت پایینی کمد نیز چهار کشو دارد که فضای خوبی برای جمع کردن وسایل به ما می‌دهد. همچنین انتخاب عمق ۵۰ سانتی‌متری برای این کمدها باعث شده که فضای بیشتری داشته باشیم.

در سرویس لاین علاوه بر تخت دومنظوره، تخت چهارمنظوره نوزاد نیز طراحی شده که کاربردهای بیشتری نسبت به تخت دو منظوره دارد. که علاوه بروجود گهواره در داخل تخت پس از بازشدن گهواره از روی تخت با برعکس کردن آن گهواره تبدیل به میز تحریر می‌شود. در واقع ما در تخت‌های چهار منظوره هم تخت نوزاد و هم گهواره برای دوران نوزادی داریم.

 

چیدمان زیبای اتاق نوزاد مدل لاین

 

تخت مبلی و کمد نوزاد مدل نیلو

تفاوت ویژه‌ای که سرویس نیلو با مدل‌های دیگر دارد این است که برای این سرویس تخت مبلی نوزاد نیز برای آن طراحی شده است که البته این تخت مبلی دومنظوره است که با برداشتن پاتختی از روی آن تبدیل به تخت نوجوان می‌شود. حلال‌های قسمت بالایی تخت و نیز تاج کمدها در این سرویس تداعی کننده سبک معماری کلاسیک ایرانی است که باعث می‌شود بتوانیم به خوبی از این سبک طراحی در این سرویس استفاده کنیم.

 

سرویس خواب نوزاد مدل نیلو به همراه تخت مبلی نوزاد

 

تخت و کمد بچه گانه مدل لوراکس

آخرین نمونه‌ای که در این لیست قرار می‌دهیم سرویس لوراکس است. یک سرویس فانتزی برای اتاق کودک که در تزئین آن از استیکر این شخصیت کارتونی به خوبی بهره برده‌ایم. در سرویس لوراکس سه مدل تخت که برای دوران نوزادی مناسب است دیده می‌شود که تخت نوزادی لوراکس، تخت ننو نوزادی لوراکس و تخت دومنظوره لوراکس است. سبک طراحی در این سرویس خواب همان طور که گفتیم یک سبک فانتزی است و همین موضوع باعث شده که آن را برای اتاق‌های نوزادی بسیار مناسب و مورد پسند کودکان کند.

 

تخت و کمد نوزاد مدل لوراکس با استیکر لوراکس روی دیوار کنار تخت نوزاد

 

کلام آخر

نکات زیادی را باید در هنگام خرید تخت و کمد نوزاد در نظر گرفت که این نکات کمی هم به سلیقه و نیازهای افراد بستگی دارد. اما ما در اینجا سعی کردیم دو مورد مهم یعنی قیمت و سبک طراحی یا همان مدل کمد و تخت نوزاد را بررسی کنیم و نمونه‌هایی را برای شما ارائه دهیم. اگر تصمیم به خرید کمدو تخت نوزادی برای اتاق کودکتان دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم انتظاراتی که می‌خواهید تخت یا کمد برای شما آن‌ها را برطرف کنند را لیست کنید (مثلا فضای زیاد برای ذخیره سازی، ایمن بودن شیشه ها و…) در این صورت به راحتی می‌توانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست