نکات مهمی که هنگام خرید و انتخاب میز آرایش باید بدانید

در هنگام انتخاب میز آرایش سعی کنید تا از صندلی راحت و استاندارد استفاده کنید. صندلی میز آرایش نباید خیلی کوچک و یا خیلی بلند طراحی شده باشد.

هنگام خرید میز آرایش باید به چند مورد توجه کنید:

میز آرایش حتما باید دارای کشوهای بزرگ و جادار باشد. در هنگام انتخاب میز آرایش سعی کنید تا از صندلی راحت و استاندارد استفاده کنید. صندلی میز آرایش نباید خیلی کوچک و یا خیلی بلند طراحی شده باشد. در هنگام ایستادن در مقابل میز آرایش باید ارتفاع استانداردی داشته باشد تا شخص دچار خستگی نشود. فاصله شخص از آینه نباید زیاد باشد تا علاوه بر تسلط، راحت نیز باشد. از آیینه های محدب و مقعر که باعث چاق و لاغر شدن اشخاص میشود، نباید استفاده کرد بلکه باید از آیینه های تخت و صاف و همچنین شفاف استفاده نمود.

میز آرایش مدل تیمیس

انتخاب آینه میز آرایش

وقتی صحبت از میز آرایش در میان است آیینه ها بسیار مهم هستند. شما می توانید میز آرایشی انتخاب کنید که خودش آیینه دارد و یا خودتان آیینه را به طور جداگانه بخرید و روی آن نصب کنید. برای خرید آیینه به طور جداگانه به ضخامت آن توجه کنید ضخامت آن باید ۰/۷۵ سانتیمتر باشد و با روکش ضخیم نقره ای پوشیده شده باشد. فضایی که در اختیار دارید را با دقت اندازه گیری و آیینه ای را انتخاب کنید که با سایر مبلمان هماهنگی دارد. آیینه قطعه ای از مبلمان است که برای مدت طولانی با شما خواهد بود از این رو باید کیفیت خیلی خوب و دوام بالایی داشته باشد.

میز آرایش مدل آلتون

میز آرایش با آینه است که کاربرد دارد. این آینه می تواند متصل به میز و یا به صورت جداگانه خریداری و نصب شود. در هنگام خرید میز آرایش حتما دقت کنید که قیمت آن با آیینه در نظر گرفته شده یا بدون آن.

ابعاد میز آرایش

بهتر است در انتخاب میز آرایش حداقل ۷۰ سانتیمتر طول را رعایت کنیم و برای دراور و میز آرایش باهم بهتر است طول ۹۰ سانتیمتر را انتخاب کنیم. چرا که جای بیشتری برای وسایل تامین می شوند. عمق ۵۰ سانتیمتر هم می تواند فضای خوبی هم برای میز آرایش تامین کند. شما می توانید میز آرایش هایی با طراحی های مختلف و فضاهای ذخیره سازی متفاوت پیدا کنید. این که کدام یک از آنها را خریداری کنید تماما بستگی به نیازهای شما دارد. اگر تعداد کمی لوازم آرایش داشته باشید حتی می توانید میز آرایش بدون کشو را انتخاب کنید.

انتخاب میز آرایش عروس مدل پانیذ

مانند نمونه های میز آرایش با رویه های براق که به شما امکان می دهند شیشه های زیبای عطرهایتان را در کنار سایر لوازم آرایش به نمایش بگذارید. اما اگر تعداد زیادی لوازم آرایش دارید که نمی خواهید جلوی دید باشند، بهتر است میز آرایشی که کشو دارد انتخاب کنید.

وقتی می خواهید به صورت آنلاین میز آرایش بخرید باید به اندازه ها و هماهنگی آن با سایر مبلمان اتاق توجه کنید. این بدان معناست که شما باید فضای خود را با دقت اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که میز آرایش تان به درستی با سایر مبلمان همخوانی دارد. اکثر فروشگاه های آنلاین خرید مبلمان مانند فوکاچوب اندازه های دقیق وسایل را در اختیار شما قرار می دهند تا کار شما راحت تر شود.

انتخاب رنگ میز آرایش

سعی کنید رنگ میز آرایش با بقیه سرویس خواب یکسان بوده و یا نزدیک به آن باشد. البته در شرکت دکوچید، امکان تغییر و انتخاب هر میز آرایش با سرویس خواب های دیگر، وجود دارد.

سرویس خواب بزرگسال مدل نایس رنگ سفید طوسی

کاربرد میز آرایش

هدف اصلی خرید آنلاین میز آرایش این است که درد ناشی از ایستادن طولانی مدت روبروی آیینه دستشویی را کم کند و موقع آماده شدن دیگر استرس پیدا کردن لوازم آرایشتان را نداشته باشید. علاوه بر این میز آرایشی که انتخاب می کنید باید فضای مناسب و راحتی در اختیار شما قرار دهد تا بعد از یک روز شلوغ بنشینید و در آرامش آرایشتان را پاک و جواهراتتان را مرتب کنید. باید فضایی در اختیار شما قرار دهد تا در آرامش روزتان را شروع کنید یا به پایان برسانید.

سرویس خواب چوبی و دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک طرح فلاور

تاثیر انتخاب میز آرایش مناسب در دکور خانه

میز های آرایش جدا از اینکه فضایی برای ذخیره سازی لوازم آرایش هستند، قطعه ای از مبلمان اند که می توانند ویترین شما باشند. میز های آرایش با ایجاد سبکی خاص به اتاق شما شخصیت می بخشند. با عجله انتخاب کردن میز آرایش اصلا ایده خوبی نیست. دکوراسیون اتاقتان را به دقت بررسی کنید و ببینید خصوصیات مورد نظرتان کدامند و سپس برای خرید اقدام کنید.

سرویس خواب عروس مدل تیمیس به سبک دکوراسیون معاصر

جانمایی میز آرایش

مطمئناً مثل هر وسیله دیگر در اتاق خواب، میز آرایش نیز یک جای مناسب دارد ولی نکته مهم این است که باید در جانمایی میز آرایش به کاربری آن نیز توجه کنیم که در ادامه در این مورد بیشتر صحبت می کنیم:

میز آرایش کنار پنجره

وقتی نوبت به آرایش می رسد، واضح است که نور طبیعی یکی از بهترین گزینه هاست. نور طبیعی می تواند بهترین نتیجه سایه را ارائه بدهد و شاخص ترین و طبیعی ترین نمای صورت را نمایش می دهد.

میز آرایش کنار رادیاتور

اگر به فکر قرار دادن میز آرایش کنار رادیاتور هستید، بهتر است در جانمایی آن تجدید نظر کنید. محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی در فضایی که دمای متغیر دارد چه سرما زیاد و چه گرمای زیاد، به سرعت تغییر شکل می دهند و فاسد می شوند. دور بودن میز آرایش از رادیاتور، کولر گازی، بخاری و … ضروری است.

میز آرایش کنار کمد لباس

جای مناسب دیگر برای میز آرایش کنار کمد لباس است. هم آیینه و کمد کنار هم هستند و هم کاربرد این دو وسیله(میز آرایش و کمد) مرتبط با هم هستند در نتیجه فضای به وجود آمده عملکرد بهتری خواهد داشت.

کمد لباس مدل لیندا

میز آرایش کنار تختخواب

اگر اتاق خواب کوچکی دارید می توانید به فکر خرید میزآرایش و دراور باشید در این حالت در استفاده از فضا صرفه جویی کرده اید و در عین حال هر دو کاربری را هم دارید. حتی می توانید با انتخاب میز آرایش و قرار دادن آن کنار تخت خواب به عنوان پاتختی هم استفاده کنید. و قبل خواب کتابی که در حال مطالعه آن هستید و یا لیوان آب و … را روی آن قرار دهید.

ست بودن میز آرایش با سرویس خواب

امروزه ست های سرویس خواب شامل میز آرایش یا دراور با قاب آیینه هم هستند ولی ممکن است همه طرفدار خریدن ست نباشند و بخواهند برخی آیتم ها را متفاوت انتخاب کنند. در این صورت می توانید به انتخاب میز آرایشی متفاوت هم فکر کنید. ولی دقت داشته باشید که تناسب در رنگ و سبک را فراموش نکنید تا در مجموع دکوراسیون اتاق خواب شما شیک و چشم نواز باشد.

سرویس خواب بزرگسال مدل لیندا

متریال میز آرایش

علاوه بر سبک، مواد مورد استفاده در ساخت میز آرایش نیز اهمیت زیادی دارد. از نظر تاریخی بیشتر مبلمان (که شامل میزآرایش هم می شود) از چوب ساخته شده اند ولی با توسعه جنبش های جدید طراحی و پیشرفت فناوری های ساخت و تولید، مواد جدیدی از جمله فلز ، شیشه، انواع چوب های مصنوعی و … ظاهرهای متفاوتی را خلق می کنند. البته مهمترین تاثیر متریال در قیمت میز آرایش نیز هست.

انتخاب چهارپایه میز آرایش یا صندلی میز آرایش

تا به حال امتحان کردید که ایستاده و کمی خمیده جلوی میز آرایش بایستید و آرایش کنید؟ حتی تصورش هم کار راحتی نیست پس بهتر است به فکر خرید یک صندلی یا چهارپایه میز آرایش باشیم. ارتفاع مناسب برای صندلی یا چهارپایه می تواند ۴۳ تا ۴۷ سانتیمتر است.

صندلی میز آرایش مدل نایس

انتخاب میز آرایش یا میز آرایش و دراور

اگر اتاق خواب کوچکی دارید پیشنهاد می کنیم حتما دراور خود را به میز آرایش تبدیل کنید. در نتیجه در هنگام خرید دراور کاربرد میز آرایش را هم در نظر داشته باشید و بهتر است یک چهارپایه برای آن نیز تهیه کنید.

دقت کنید که وقتی می خواهید به صورت آنلاین اقدام به انتخاب میز آرایش دلخواهتان را جست و جو کنید تمام موارد بالا را در نظر داشته باشید. نکته دیگر این است که اگر میز آرایشتان با سایر مبلمان اتاق تضاد مناسبی داشته باشد می تواند به نقطه کانونی اتاق شما تبدیل شود. اما اگر می خواهید به خوبی با سبک اتاقتان ترکیب شود بهتر است میز آرایشی را انتخاب کنید که با سایر مبملمان هماهنگی کامل دارد.

همچنین شاید دوست داشته باشید!

با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

عضویت در خبرنامه

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست